ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 2019

ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 2019
19.08.2019

ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 41

ZRK "Vityaz": uçaksavar füze sisteminin özellikleri

Yerli SAM "Vityaz" birHava savunma için kullanılan orta menzilli uçaksavar füze sistemi. S-350 50 P6A serisinin silahları, ünlü kaygı Almaz-Antey'in tasarımcıları tarafından tasarlandı. Askeri teçhizatın oluşturulması 2007 yılında Baş Mühendisi Ilya Isakov liderliğinde başladı. Silahlanmanın kompleksin planlı kabulü - 2012. 2020 yılına kadar, Savunma Bakanlığı en az 38 set satın almak niyetinde. Bu amaçla, makine yapım tesisleri inşa ediliyor (Kirov ve Nizhny Novgorod'da). Bitkiler son nesil füze sistemleri ve radar ekipmanlarının üretimine yöneliktir. Ayrıca ihraç edilen bu stratejik tesisin özelliklerini ve parametrelerini göz önünde bulundurun.

zr knight

Genel bilgi

Pilotta SAM "Vityaz" geliştirilmeye başlandıGeçen yüzyılın 90'lı yılların başında. İlk olarak Max-2001 airshow'un sergilerinden biri olarak Almaz üretici tarafından dile getirildi. KamAZ şasesi esas olarak kullanılmıştır. Yeni silah S-300 serisinin moralini yitirmiş analogunun yerini alacaktı. Yapıcılar başarıyla görevle başa çıktı

Geliştirilmiş evuçaksavar füze sistemi, devletin hava ve uzayını güvence altına alan çok seviyeli bir savunma oluşturmayı hedefliyor. Bu, dronlardan, insanlı uçaklardan, kruvaziyer ve balistik füzelerden gelen saldırıları önleyecektir. Buna ek olarak, düşük uçan nesneler vurabilir. SAM "Vityaz S 350-2019", füzelere karşı belirli bir taktik yetenekle sınırlandırılarak, savunma hava sahası yönünün bir parçası olacak. Teknik, S-400 analogundan biraz daha küçüktür, ancak son derece hareketli askeri teçhizat olarak sınıflandırılmıştır ve aynı ücretleri kullanmaktadır, 9M96E2. Bu silahın etkinliği hem Rusya'da hem de yurt dışında çok sayıda test üzerinde test edilmiştir.

Özellikler

"Vityaz" hava savunma kompleksine ek olarak, S-400, S-500, S-300E ve "Pantsir" adı altında kısa mesafeli sistemler, hava alanı savunma kompleksinin bir parçası olacak.

Dikkate alındığındauçaksavar füze sistemi, KM-SAM tipi ihracat versiyonundaki gelişmeler kullanıldı. Ayrıca Güney Kore pazarına odaklanan Almaz-Antey bürosunda tasarlandı. Gelişmenin aktif aşaması, şirketin Amerikan ve Fransız rakiplerinden uluslararası bir ihaleyi kazanmasının ardından başladı. Ayrıca Seul için hava savunması açısından aktif kalkınma gerçekleştirdiler.

Çalışmanın finansmanı gerçekleştirildiProjede en uygun modda çalışmaya devam etmesine izin verilen müşteri. O dönemde, iç piyasadaki savunma kompleksi komplekslerinin çoğu, ihracat siparişleri nedeniyle münhasıran hayatta kaldı. Korelilerle işbirliği sadece yeni bir kompleks oluşturmaya değil, aynı zamanda modern teknolojilere hakim olma konusunda da değerli deneyimler kazanmaya devam etme fırsatı sağlamıştır. Birçok bakımdan bu, Güney Kore'nin Rus tasarımcıların yabancı unsur unsurlarına erişimini sınırlamadığı gerçeğinden kaynaklanıyor. Bu, çok amaçlı bir profile sahip benzer bir tasarım oluşturmanın birçok yolunda yardımcı oldu.

350. şövalye ile zr

Sunum ve amaç

SAM "Vityaz S 350E" nin ilk prototipiözellikleri aşağıda sunulmakta olup, St. Petersburg'daki Obukhov Birliğinde halka açık bir şekilde gösterilmiştir. (19 Haziran 2013). O andan itibaren silah gizlilik perdesinden serbest bırakıldı. Uçaksavar füze sisteminin seri üretimi, Kuzey-Batı bölgesinde ABO "Almaz-Antey" endişesiyle gerçekleştiriliyor. Başlıca üreticiler Obukhov ve radyo mühendisliği ekipmanı fabrikasında birleşiktir.

Yeni tesis kendinden tahrikli olarak çalışabiliyormodu, sabit çok fonksiyonlu bir radar ile bir araya getirme. Ek olarak, alanın elektronik taranması ve ana şasiye dayalı bir komuta direği sağlanmaktadır. STI Vityaz S 350, sosyal, endüstriyel, idari ve askeri bölgeleri çeşitli tiplerdeki hava saldırıları ile gerçekleştirilen büyük grevlerden korumak için tasarlanmıştır. Sistem, küçük ve artmış füze menzili dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden dairesel sektördeki bir saldırıyı kaldırabilir. Kompleksin özerk çalışması, daha yüksek komuta emirlerinin kontrolü ile, hava savunma gruplarının bileşimine katılmasına izin verir. Ekipmanın muharebe konfigürasyonu, kesinlikle mürettebatın yürütülmesi sırasında silahın işletilmesinden ve kontrolünden sorumlu olan mürettebat ile tamamen otomatik olarak gerçekleştirilir.

TTK ZRK Vityaz

Ele alınan uçaksavar kompleksinin modern modelleri, BAZ-69092-012'nin şasisine monte edilmiştir. Bu askeri teçhizatın taktik ve teknik özellikleri aşağıdadır:

 • Santral 470 beygir gücünde bir dizel motordur.
 • Boş ağırlığı 15.8 ton.
 • Yük 14,2 tondur.
 • Kurulumdan sonra toplam ağırlık 30 tona kadar.
 • En yüksek çıkış açısı 30 derecedir.
 • Ford'un derinliği 1700 mm'dir.
 • Aerodinamik / balistik hedeflerin aynı anda yenilgisi - 16/12.
 • Uyarılan uçaksavar güdümlü şarjların senkron sayısının göstergesi 32'dir.
 • Maksimum menzil ve rakımda (aerodinamik hedefler) hasar bölgesinin parametreleri 60/30 km'dir.
 • Balistik tip hedefler için benzer özellikler 30/25 km'dir.
 • Makineyi marşta mücadele durumuna getirme süresi 5 dakikadan fazla değil.
 • Mücadele ekibinin mürettebatı - 3 kişi.

 зрк с 350 витязь 2019

50P6E başlangıç

Vityaz SAM bir başlatıcısı ile donatılmıştırçalışma başlamadan önce uçaksavar ücretleri ve otomatik hazırlıkların taşınması, depolanması, çalıştırılması için tasarlanmıştır. Tüm makinenin işlevselliğinde çok önemli bir rol oynar.

Muharebe biriminin nominal parametreleri:

 • Fırlatıcıdaki füzelerin sayısı 12 adettir.
 • Uçaksavar mühimmatlarının lansmanları arasındaki aralık en az 2 saniyedir.
 • Şarj etme ve boşaltma - 30 dakika.
 • Komuta kontrol noktasına olan maksimum mesafe 2 kilometredir.
 • Fırlatıcıdaki uçaksavar güdümlü füzelerin sayısı 12'dir.

50N6E tipi çok fonksiyonlu radar

ZRK (350E Vityaz ile) ile donatılmıştırçok amaçlı radar bulucu. Hem dairesel hem de sektör modunda çalışır. Bu unsur, bu tip askeri teçhizatın temel bilgi uyarlamasıdır. Cihazın muharebe katılımı tamamen otomatiktir, operatörün katılımını gerektirmez, uzaktan kumanda kontrol noktasından kontrol edilir.

Seçenekler:

 • Rota lokasyonunun aralığında en fazla sayıda refakat hedefleri 100'dür.
 • Tam modda gözlemlenen hedeflerin sayısı (en fazla) 8'dir.
 • Kontrol edilen refakat uçaksavar füzelerinin sayısı sınırlıdır.
 • Azimuttaki antenin hızı dakikada 40 rotasyondur.
 • Muharebe düzeltme noktasına olan maksimum mesafe 2 kilometredir.

bir dizi şövalye

Askeri kontrol istasyonu

"Vityaz" SAM sisteminin bu elemanı amaçlanmıştırÇok fonksiyonlu radar ve rampaları kontrol etmek. PBU, paralel S-350 tipi SAM sistemleri ve ana komut direği ile toplama sağlar.

Ürün özellikleri:

 • Eskort yollarının toplam sayısı 200'dür.
 • Komuta kontrol noktasından komşu kompleksine olan maksimum mesafe 15 km'dir.
 • Üstün komuta birimine olan mesafe (maksimumda) 30 km'dir.

Yönetilen füzeler 9M96E / 9M96E2

Uçaksavar güdümlü şarjlar SAM C 350 "Vityaz"özellikleri yukarıda verilen, modern roket mühendisliğinde kullanılan en iyi özellikleri emmiş yeni nesil yeni roketler. Eleman, bilimsel araştırmalarda, geleneksel olmayan projelerde ve diğer tasarım çözümlerinde kullanılan en yüksek kategoriye sahip bir alaşımdır. Aynı zamanda malzeme mühendisliğinde çeşitli başarılar ve yenilikçi teknolojik çözümler kullanılmaktadır. Birbiri arasında, S 350 Vityaz füzeleri, itiş ünitelerinde, maksimum uçuş aralığında, irtifalarda ve genel boyutlarda farklılık gösterir.

zk c 350 şövalyeler

Yeni fikirlerin ve uygulamaların tanıtımıylaGeliştirilmiş motor ücretleri Fransız eşdeğer "Aster" üstün sayılır. Aslında, füze cihazlannın ve başka ekipmanların yerleşik bileşim içinde standardize edilmiş tek kademeli, katı yakıt bileşenleri, bunlar motor birimlerin boyutu bakımından farklılık gösterir. Yüksek performanslı atalet ve komut rehberlik kombinasyonuyla elde edilir. Bu durumda, artan manevra bir etkisi yapıldığı iddia edilen amacı ile bir toplantıda güdümlü sistemini yapılandırabilirsiniz yoktur. Savaş başlıkları mümkün aerodinamik ve balistik benzersiz hava ve uzay saldırı yenilgi maksimum verimliliği sağlamak için yapım entelektüel dolgu ile donatılmıştır.

Mühimmat yaratmanın nüansları

Suriye'deki herhangi bir SAM sistemleri için,"Soğuk" ile eleman dikey başlayın. Bu amaçla, seyir savaş başlığı 30 metre yüksekliğe kadar çalışma depolama uzaklaştırılırlar motoru çalıştırmadan önce, sonra gaz dinamik mekanizma tarafından hedefe doğru açılmak.

Böyle bir karar azaltmayı mümkün kıldıiddia edilen müdahalenin asgari mesafesi. Buna ek olarak, sistem yükün mükemmel manevra kabiliyetini sağlar ve füze aşırı yüklenmesini 20 birim artırır. Söz konusu mühimmat, çeşitli hava nesneleri ve düşman uzay kuvvetleri ile yüzleşmeye yöneliktir. Kompleks, 24 kg ağırlığındaki askeri bir ünite ve küçük ebatlı teçhizat ile donatılmış olup, kütlesi ZUR-48H6'dan 4 kat daha küçüktür ve genel özellikler pratikte bu yükten hiçbir şekilde daha düşük değildir.

Biriyle standart donanım tipi 48Н6 yerinefüze başlangıç, yeni karmaşık başlatıcısı üzerine 9M96E2 füzeleri ile uyumlu dört TPK bir patlama şarj yerleştirilmesini sağlar. Hedefe yerleştirilen mühimmatın amacı, bir atalet düzeltme sistemi ve uçuşun son noktasında GOS'un radarı ile bir radyo düzeltmesi ile gerçekleştirilir.

Ortak yönetim sistemi, yüksek bir garantihedefleme seviyesi, "ZRK c 350 Vityaz" füzelerin ve hedef grevlerin artmasına katkıda bulunur ve ayrıca dış etkilere karşı yük uçuşunun bağımlılığını azaltır. Ayrıca, bu tasarım hedeflenen hedefi takip ederken ek aydınlatma ve yere ihtiyaç duymaz.

Sistemde "ZRK S 350 Vityaz" sağlandıHedefi açısal koordinatlardan bağımsız olarak hesaplayabilen "gelişmiş" kısmi aktif elemanları kullanma olasılığı. Kısa menzilli füze 9M100, füze fırlatıldıktan hemen sonra hedefe ulaşmayı sağlayan hedefe yönelik bir kızılötesi savaş başlığı ile donatılmıştır. Sadece hava hedeflerini yok etmekle kalmıyor, savaş başlıklarını da yok ediyor.

350e şövalye özellikleri ile zr

9M96E2 uçaksavar güdümlü füzesinin özellikleri

Söz konusu ücretin muharebe parametreleri aşağıdadır:

 • Başlangıç ​​ağırlığı 420 kg'dır.
 • Uçuşun ortalama hızı saniyede 1000 metredir.
 • Kafa konfigürasyonu, kendi kendine rehberlik ile aktif bir radar modifikasyonudur.
 • Tip tipi radyocorreksiyon ile eylemsizdir.
 • Savaş biriminin formu, yüksek patlayıcı parçalanma versiyonudur.
 • Ana ücret ağırlığı 24 kg'dır.

Modifikasyonlar ve TTX kullanılan füzeler

Aşağıda, roketlerin uçaksavar füze sistemine ilişkin sahip oldukları temel taktik ve teknik özellikler ele alınmıştır:

 • Aerodinamik diyagramı - aerodinamik kontrollü gövdeli (9M100) / hareketli kanatlı (9M96) / hareketli kanatlı hareketli (9M96E2) gövde.
 • Motor mekanizmaları - Kontrollü vektör / standart RDTT'li RCS.
 • Rehberlik ve kontrol - radar / GOS ile bir atalet sistemi.
 • Kontrol tipi aerodinamik artı motorun itme vektörü ve ızgara tekerlekleri veya gaz dinamik kontrolüdür.
 • Uzunluk 2500/4750/5650 mm'dir.
 • Kanat açıklığı 480 mm'dir.
 • Çap 125/240 mm'dir.
 • Ağırlık - 70/333/420 kg.
 • Hasar aralığı 10 ila 40 km arasındadır.
 • Hız limiti saniyede 1000 metredir.
 • Çeşitli muharebe ücretleri - temas veya yüksek patlayıcı parçalanma sigortası.
 • Yük enine tip - 3 bin metre ve 60 rakımda 20 adet - zemine yakın.

 Zrk 350 Knight Karakteristikleri ile

Sonuç olarak

"Fakel" tasarım bürosu çalışmaya başladıGeçen yüzyılın 80-ler yeni uçaksavar 9M96 tipi kompleksi. en az 50 km Füze aralığı. Yukarıda açıklanan özellikler olan SAM "Knight C ila 350", kolaylıkla büyük ivmeler halinde manevra ve hedef imha yüksek doğruluk sağlayan yapının enine yer değiştirmesi için ücretleri çalıştırabilir. İlave bir etki otomatik hedef arama savaş başlığı garanti edilir. Aynı zamanda, "hava-hava 'biçiminde bu komplekslerin kullanılması amaçlanan. SAM (bilgi teyit edilir) boyut olarak daha küçük, fakat etkili değildi "kahraman" kompleksleri. Onlar, A tipi 9M100 füzeleri kullandı. tasarımcılar öncesinde anda ayarlanmış temel görevi - İç savunmasını sadece güçlendirmek için izin değil, aynı zamanda diğer ülkelere ihracat için satılan standart ücretleri, yaratılmasıdır.

ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 2019

ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 2019

Related news

 • Ekşi Tarhana Nasıl Tatlandırılır
 • Eğilimler nedir Tanımı ve çeşitleri
 • Yağ Yakıcı Diyet
 • Alman Çöreği Berliner Tarifi
 • Vajinal atrofi nedir

 • ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 40

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri


  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 80

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 48

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 55

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 20

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 87

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 3

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 73

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 84

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 100

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 11

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 74

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 17

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 95

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 49

  ZRK Vityaz: uçaksavar füze sisteminin özellikleri 44