Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan 2019

Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan 2019 Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

Modernliğin hızlı gelişimi sayesindeteknolojileri her geçen gün hayatımızı rahatlatan yeni, daha gelişmiş cihazlar var. Bu, herhangi bir endüstrinin ürün yelpazesi için geçerlidir. Isıtma sistemleri alanı da bir istisna değildir.

Günümüzde birçok üretici kazanın seri üretimine başlamıştır. Bu ekipmanın pek çok avantajı vardır.

özel ev elektrikli kazan incelemeleri

İşin özelliği

Herkes, fizik derslerinden hiçbir enerjinin hiçbir yerde ortaya çıkamayacağını ve herhangi bir yerde yok olmadığını bilir. Termal enerji, elektrik enerjisinden dönüştürülür ve odanın ısınmasına hizmet eder.

Çoğu bugün özel ısıtmayı tercih ediyor.ev elektrikli kazan. Bu ekipmanın maliyeti 5.800 ila 77.000 ruble arasında değişir. Yalnızca ekipmanın yeniliğine değil, aynı zamanda teknik özelliklerine de bağlıdır. Şu anda, özel evler için elektrikli kazanları ısıtmak için çeşitli seçenekler var.

Elektrikli kazanlar

Tüm elektrikli kazanlar şartlı olarak üç tipe ayrılabilir:

 • TENovye.
 • Endüksiyon.
 • Elektrot.

Öncelikle soğutucunun ısıtılması yöntemiyle birbirinden farklıdırlar.

Buna ek olarak, eki bağlı olarak tüm elektrikli ev kazanları bölünmüştür:

 • Duvar.
 • Zemin.

Şebeke voltajına bağlı olarak, ekipman şu şekilde olabilir:

 • İki fazlı.
 • Üç fazlı.

Bu kazanlar ayrıca:

 • Tek devreli.
 • Turbofan.

ısıtma özel ev elektrikli kombi maliyeti

Elektrikli bir kazanın ısıtılması maliyeti, seçilen ekipmanın türüne bağlıdır.

Isıtma kazanlar

Bu elektrik kazanı aynı çalışırİlke, bir elektrikli su ısıtıcısı gibi. Kazanın içinde özel ısıtma cihazları bulunur. Bunlar boru şeklindeki ısıtma elemanlarıdır. Bu gibi kazanlarda su soğutma sıvısı rolünü üstlenir. Isıtma sisteminde akan sıcak suyun doğal dolaşımının gerçekleşmesi nedeniyle akış modunda gerçekleşir.

Isıtma kazanlarında avantajlar

Özel evi ısıtmaya karar verdinizelektrikli bir kazan mı? Bu ekipman tipi hakkında daha ayrıntılı bilgi. Bu ekipman küçük boyutlara sahiptir, duvara sığdırması kolaydır. Ayrıca cazip görünümünü de düşünmelisiniz. TEN elektrikli kazanın kurulumu oldukça basittir. Cihaz, sahiplerinin dikkatini çekmeksizin tüm işlemleri izleyebilen termostatik ekipmanlarla donatılmıştır. Bu tür ekipman genellikle iki sensörün varlığı ile karakterizedir.

Özel bir evin ısıtması nasıl organize edilirelektrik kazanı, incelemeler, fiyat - tüm bunlar ekipman satış noktalarında belirtebileceğiniz sorulardır. Bir TEN elektrikli kombinin fiyatı orta dereceli olarak değişir. Bu ekipman çeşitli tiplerde soğutma sıvısı ile çalışabilir: sudan antifrizlere. Evin sahibi, ekipmanın kapasitesini bağımsız olarak ayarlayabilir, tüm boru şeklindeki ısıtma elemanlarını sökebilir veya açabilir. Böylece zaman zaman tüketilen enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

ısıtma özel ev elektrikli kazan fiyatı

Isıtma kazanlarının dezavantajları

Ne yazık ki, çoğu zaman ısıtma yüzeyindebir çaydanlık durumunda olduğu gibi, elemanlar oluşur. Bu, elektrik için artan maliyetlere yol açan ısı transferinin kalitesini olumsuz yönde etkiler.

İndüksiyonlu elektrikli kazanlar

Evin elektrik kazanı ile ısıtılmasıelektromanyetik indüksiyon prensibi. Görsel olarak, kaynaklı bir metal kasada bulunan bir transformatöre benzemektedir. Endüktör kapalı bir bölmede bulunur, bu nedenle soğutucuyla teması olasılığı dışlanır. Isıtıldığı zaman, ısı taşıyıcı ısıyı etrafında sürekli hareket eden bobin içindeki çekirdeğe verir.

Bu ekipmanın boyutu oldukça büyüktür, ancak üreticiler bu modeli her yıl geliştirir, boyutunu azaltır.

İndüksiyon ekipmanının avantajları

 • Bu elektrikli kazanda, kırılma olasılığını ortadan kaldıran hiçbir ısıtma elemanı yoktur.
 • Ölçek pratik olarak oluşmaz.
 • Bir soğutucu olarak, hem antifriz hem de suyu kullanabilirsiniz.
 • Yüksek düzeyde güvenlik ile karakterizedir.

İndüksiyon kazanının dezavantajları

Herkes elektrikli bir kazanla özel bir ev ısıtabilir. İndüksiyon ekipmanının maliyeti oldukça yüksektir.

Ne yazık ki, bu ekipmanın kurulumu için, ekipmanın boyutları oldukça büyük olduğundan yeterli bir alanın hazırlanması gerekmektedir.elektrikli kazan ile özel ev ısıtma

Elektrotlu elektrikli kazanlar

TENovyh elektrikli kazanlardan elektrot farklıSoğutucu ısıtmanın yolu. Bu tip elektrikli kazanlarda boru şeklinde ısıtma elemanı bulunmamaktadır. Bunun yerine elektrotlar var. Elektrot bir ısıtıcı değildir, ısı taşıyıcısına bir akım iletebilir. Su, kendi direnciyle ısıtılır. Bu, elektrotun etkisi altında moleküler seviyede negatif ve pozitif yüklü moleküllerin etkileşmesinden kaynaklanır.

Ülkemizde en popüler olan elektrikli bir kazan ile özel bir ev ısıtıyor. Geri bildirim onaylandı.

Elektrot kazanlarının avantajları

Bu ekipmanın ana avantajı, herhangi bir odaya kurulmasına izin veren küçük boyutudur. Ülkemizin birçok sakinleri için maliyet kabul edilebilir.

Elektrot ekipmanının dezavantajları

Başlamadan önceekipman soğutucusu, hazırlanmalıdır. Kazanın normal çalışması sadece suyun belirli bir özdirenciyle mümkündür. Ne yazık ki, bu göstergeleri kendi kendinize ölçmek, onları normalleştirmek gibi çok zordur. Bu nedenle uzmanların hizmetlerini kullanmak gereklidir.

Sadece su soğutucu olarak kullanılabilir. Sistemdeki dolaşımını düzenli olarak izlemek gerekir.

Düzenli olarak, elektrotların değiştirilmesi gerekir, çünkü bunlar sonunda soğutucuda çözülür.

elektrikli bir kazan ile özel bir ev ısıtmak

Elektrikli ısıtma özellikleri

Ne yazık ki, ülkemizde olduğu gibi dünyada da hiçbir şey kalıcı değildir. Ve her yıl konuyla ilgili bir çok tartışma var: "Elektrikli ısıtma daha ucuz olacak mı?"

Bugün, özel olarak ısıtılmasının kârsız olduğuna inanılmaktadır.ev elektrik kazanı. Yorumlar, ülke evini ısıtmak için birkaç yıl boyunca elektrik tüketiminin, gaz ısıtma için kullanılan kaynak tüketimini çok aştığını söylüyor. Ancak, ısıtma için elektrikli ekipman, gazdan birkaç kat daha ucuzdur. Bu kolayca açıklanabilir.

Elektrik fiyatları her yıl artıyor. Daha ucuz ekipman kurmaya karar veren birçok kişi, elektrik kesintileri, yüksek fiyatlar yaşama riskiyle karşı karşıya. Ayrıca, örneğin kötü hava koşulları gibi mücbir sebepleri de unutmayınız. Ancak elektrikli ısıtmanın birçok avantajı vardır.

Bir kır evinin elektriğini ısıtmanın avantajları

Özel ev sahipleri, ısıtma ekipmanının türünü belirlemek için çok önemlidir. Sonuçta, genellikle bu evler geniş bir alan ile karakterize edilir ve ev sıcak tutulmalıdır.

Isıtma için elektrik kullanmak avantajlıdır çünkü:

 • Çalışma sırasında yüksek güvenlik seviyesi.
 • Düşük maliyet ve minimum kurulum süresi.
 • Yakıt aramaya gerek yok.

Birçok tüketici zaten ısınıyorözel ev elektrik kazanı. Bir çoğundan gelen geri bildirimler, birleşik bir ısıtma sisteminin seçilmesinin daha iyi olduğunu göstermektedir. İkincisi, hem gaz hem de elektrikli ısıtmanın kullanılmasına izin verir. Mücbir sebep hallerinde bu ideal bir seçenektir. Örneğin balon gazı bittiğinde elektrik her durumda yardımcı olacaktır. Ve elektrik çoğu zaman kesildiği zaman, fırtına veya yoğun kar yağışı durumunda gaz vazgeçilmez hale gelecektir.

Bu nedenle, bir ülke evindeki elektriği ısıtmak için ideal seçenek, öngörülemeyen bir durumda yardımcı olabilecek ek kaynakların kullanılabilirliğidir.

evin bir elektrikli kazan ile ısıtılması

Elektrikli kazan montajı

Elektrikli kazan ile ısıtma özel evKendini organize edebilirsin! Gaz, katı yakıtlı kazanlara kıyasla bir elektrikli kazanın montajı oldukça basittir. Ama tüm kuralları ve gereksinimleri takip etmelisiniz.

avantajları:

 • Özel ekipman tahsis etmeyinoda. En küçük boyutlara bağlı olarak, çoğu elektrikli kazanlar herhangi bir yere monte edilebilir. Ve ekipmanın modern tasarımı odanın herhangi bir iç kısmına mükemmel şekilde uyum sağlayabilir. İstenirse, kazanı özel bir niş içinde saklayabilirsiniz.
 • Özel havalandırma sistemleri veya bacalardan kaçınılabilir. Bu ekipman insan hayatını tehdit eden ve tekrarlama gerektirmeyen atık oluşturmaz.
 • Ekipmanı kolayca bağlayın.
 • Elektrikli bir kazanı olan ısıtma devresi yeterlidir.Bu nedenle, bu tip bir ısıtmanın kurulumu ve bağlantısı ilgili yetkililerin onayını ve onayını gerektirmez. Ayrıca gelecekte sık sık rahatsızlık ve çatışma getiren sistematik kontroller yapılmayacaktır.

elektrikli kazan ile ısıtma devresi

Sonuç

Elektrikli kazan ile ısıtma özel evbir yeniliktir, ancak her yıl popülerlik kazanıyor. Elektrik için çeşitli ısıtma ekipmanı değişikliklerine bağlı olarak, belirli bir tesis için uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Ekipman satın almadan önce, her evin sahibinin, tüm ısı kayıplarını hesaba katarak, belirli bir oda için elektrikli kazanın gücünü hesaplaması gerekir. Bu nedenle, binanın ısınması konusunda endişelenmek gerekiyor. Bu, ısıtma sistemi ile ilgili sorunlardan kaçınacaktır.

Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan 2019

Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan 2019

Related news

 • Mayo etek - seçmek için nasıl
 • Salatalığın Bilinmeyen Faydaları
 • Porselen Makyaj Nedir
 • Mide zehirlenmesinde yapılması gerekenler
 • Fırında Etli Güveç Yapımı Videosu

 • Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan


  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan

  Özel bir evin elektrikli bir kazan ile ısınması: incelemeler, fiyatlar ve plan