Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 2019

Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 2019
17.05.2019

Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 23

Özbekistan'ın Korunması (ordu): derece, güç

Egemenlik, bağımsızlık ve bütünlükülke ordu tarafından sağlanır ve doğrudan devletin savunma kabiliyetine bağlıdır. Özbekistan topraklarında da dahil olmak üzere, Sovyet sonrası mekanların cumhuriyetlerinde de durum geçerlidir. Bu devletin ordusu Orta Asya'daki en büyük ormanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Bugün, SSCB'nin dağılmasından sonra, doksanlı yıllarda olduğu gibi, buna özel bir dikkat gösterilmektedir. Bu ülkenin savunma kapasitesine, gücüne, hizmet özelliklerine ve sorunlarına daha ayrıntılı bir göz atalım.

Özbekistan Ordusu

SSCB geçmişte her cumhuriyeti terk ettibüyük bir askeri potansiyel ve bir sürü farklı teçhizat, askeri üsler ve diğer yardımcı elemanlardan oluşuyor. Birçok ülke bunu kullandı ve savunmalarını geliştirmeye başladı. Bu nedenle, dünya seviyesindeki Özbekistan ordusu küçük olmamış, ancak sayıları sürekli artmış ve bugün Asya kıtasındaki en büyük ormanlardan biridir.

Özbek ordusu

Ancak bu şaşırtıcı değil, bu ülkenin hükümetiyıllık 1,5 milyar ABD doları harcıyor. Bu kaynaklar silahlarının geliştirilmesine gidiyor ve sayıları artıyor. Güçleri aşağıdaki tabloda gösterilen Özbekistan ordusu büyük bir potansiyele sahiptir.

Bugün, farklı ülkelerin silahlı kuvvetlerini kıyaslamak için pek çok yol var. Özbekistan'daki hangi ordunun anlaşılmasına yardımcı olacak dünya sıralamalarına göz atalım.

Askeri silah türleri Herkese açık verilere göre numara
Özbekistan ordusunda askeri hizmete uygun vatandaşlar 13 311 936 kişi
Yıllık itiraz Yaklaşık 600.000 kişi
Ana asker gücü 60.000 kişi
tanklar 420 adet.
uçak 164 adet.
Helikopterler 65 adet
BMP 715 adet.

Gördüğünüz gibi, Özbekistan silahlı kuvvetleriumut verici ve çok sayıda ve mükemmel silah var. Silahlı Kuvvetlerin dünya derecelendirmesinde bu devletin 48'inci sırada bulunuyor, BDT ülkeleri arasında 3. sırada bulunuyor. Fakat Özbekistan ordusunun belli bir sorun listesi var. Hadi onlara bakalım.

Özbekistan ordusunun bozulması ve diğer sorunlar

Devletin silahlı kuvvetlerinde hizmet her zamançok prestijli olarak kabul edildi. Genç erkekler için özel bir hayal, askeri hizmetlerin elit tip askerlere geçişidir. Ama, anketlere göre, Özbekistan'da birliklerin belli bir türüne almak çok zordur ve rüşvet sonra genellikle mümkündür. Rus Federasyonunun aksine, genellikle hizmetten "kesilmek" ve orduya girmemek. Bu nüfus, ülkenin 30 milyon nüfusunun sadece 60.000 kişi olduğu için asker ana grup, sıradan bir vatandaş neredeyse imkansız olduğu gerçeği nedeniyle.

Özbek ordusunda yolsuzluk

Yolsuzluk genellikle bir ya da diğer kategori için, yaklaşık 300 $ rüşvet vermek gereklidir, askeri, hane düzeyinde gerçekleşir.

Özbekistan Silahlı Kuvvetleri Arazi Donanımı

özbekistan ordusu

Bu Asya devletinin ordusunda listeleniyorfarklı teknik. Kamu kaynaklarına göre, bu ülkenin tankları, uçakları ve piyade savaş araçları mükemmel durumda. Özbekistan'da ne tür bir ordu olduğunu ve belirli bir ülkenin savunma kapasitesini anlamak için bu tabloyu referans olarak sunuyoruz.

Ekipman türü İsim ve miktar (birim cinsinden)
tanklar T-72 (100), T-64 (170), T-62 (340)
BMP ve BTR BMD-1 (120), BRDM-2 (13), BMD-2 (9), BPM-2 (270), BTR-D (50), BTR-60 (24), BTR-70 (25), BTR -80 (210), BRM (6)
SAÜ Nona-C (54), Karanfil (18), Akasya (17), Şakayık (48)
obüsler D-30 (60), Sümbül-B (140)
Çarpma Sistemleri Dolu (60), Kasırga (48)
Operasyonel Taktik Füze Sistemleri OTRK Noktası (5)

Gördüğünüz gibi, teknoloji miktarı çok büyüktür ve terörist ve aşırılık yanlısı gruplar da dahil olmak üzere herhangi bir saldırgan eylemi içerme yeteneğine sahiptir.

Hava kuvvetleri gruplaması

dünya düzeyinde Özbekistan ordusu

Sadece devleti korumak için değilDünya, ama aynı zamanda gökyüzünde. Bunun için, Özbekistan ordusu helikopterler, savaş jetleri, bombacılar, kara saldırı uçakları içerir. Ülkenin kollarında büyük bir askeri hava grubu var. Ekipman listesi aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Uçak tipi İsim ve miktar (adet)
İnsansız Hava Araçları Pterodactyl - bilinmeyen birim sayısı
Fighters Çok amaçlı savaşçıları SU-27 (25), çok amaçlı savaşçı MiG-29 (30), savaş uçağı SU-17 (26)
Bombacılar ve fırtınalar Ön kamaralı bombardıman uçakları SU-24 (34), saldırı uçakları SU-25 (20)
Helikopterlere saldır Çok amaçlı helikopterler MI-8 (52), taşıma helikopterleri MI-24 (29)

Buna ek olarak, Özbekistan ordusu hava savunma elemanları içerir: S-75, S-125, S-200.

Savaş deneyimi

özerk gücü ordusu

Neyse ki, Özbekistan hiç girmedidiğer devletlerle silahlı çatışmalar. Bu ülkenin tek askeri deneyimi terörist ve aşırılık yanlısı gruplarla askeri çatışmalar. Ancak Özbekistan ordusu sürekli eğitim veriyor. Bu devlet Savunma Bakanlığı her türlü askeri tatbikatlar yürütmektedir.

Özbekistan Silahlı Kuvvetleri hakkında genel sonuçlar

Bugüne kadar, bu devletin ordusuBDT'nin en güçlülerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bunun kalitesi ve miktarı sadece Rusya Federasyonu ve Ukrayna'nın silahlı gruplaşması tarafından üstlenilmiştir. Ama yavaş yavaş Kazakistan ordusu yetişiyor, çünkü ülkenin teknik potansiyelinin daha aktif bir güncellemesi.

özbekistan'da hangi ordu

Özbekistan Savunma Bakanlığı'nın yeni bir tane satın alması kötü değil, eski ekipman kullanıyor. Silahlı kuvvetler elbette bunu modernize ediyor, ancak bu potansiyelin büyümesini olumsuz yönde etkiliyor.

Ülkenin savaş deneyimi olmadığından, bilinmemektedir.Çalışma tanklarının, uçakların, piyade savaş araçlarının tam sayısı, bu nedenle Özbek ordusunun toplam gücünü yargılamak imkânsızdır, sadece devlet tarafından medyaya verilen belgelere dayanan kamuya açık verilere göre.

Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 2019

Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 2019

Related news

 • Pekmezli Tatlı Tarifi
 • Sony Z Serisi Telefonlarını Bitiriyor
 • Fırında Sarımsaklı Tavuk Tarifi – Tavuklu Tarifler
 • Modern Diagnostics-2000: tıp merkezi, Ekaterinburg
 • Rüyada Yerden Bozuk Para Toplamak Görmek Neye İşarettir

 • Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 51

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç


  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 92

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 43

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 25

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 60

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 15

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 48

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 62

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 26

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 50

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 18

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 65

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 87

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 80

  Özbekistanın Korunması (ordu): derece, güç 54