Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 2019

Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 2019
16.09.2019

Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 12

Zagoretsky, "Wit From Wit". Kahramanın karakteristikleri

"Wit from Wit" gerçekten parlak bir çalışmadır,onu sonsuza dek Rus edebiyatının büyük klasik yazarı haline getirdi. Bu hicivsel oyun kelimenin tam anlamıyla, halka pek tanınmadığı halde kanatlı deyimler, alıntılar ve ifadeler içine patladı. Griboyedov, Moskova soyluluğunun yaşamını çok doğru bir şekilde tasvir etti ve yüzyılın insanlarına özgü karakterlerin karakterlerini doğru olarak tarif etti. Ve en önemlisi - o kadar çok bilgelik ve görkemli hiciv verdi ki şimdi yaklaşık iki yüzyıl boyunca tüm dünyada ataların dünyasını tanımaya çalışıyorduk.

zihin karakteristik zagoretsky keder

"Wit'den Woe". Komedi A.S. Griboyedov

Çalışmanın ana karakterleri "Woe from Wit"çok net XIX yüzyılın seküler toplum başında, genç, kesme-kenar arasında bir sürtüşmeye oluştuğunu gösteriyor, ilerici görüntüde Chatsky temsil görüşlerin nesil ve görüntüde Famusov içinde muhafazakarlar eski nesil ilmek. "Wit gelen Yazıklar" - Bir komedi olan iki ana karakter çok parlak ve renkli gösterilen ve kendi gerçeği her ilkeli ve inatçı olan. Bununla birlikte, karikatürlerin renklerini de veren komedi kahramanları da var. Bunlar üç tipe ayrılabilir: "Famusovs kaybedenler" "Famusovs", iddia edenlerin "Famusovs" olmak ve

zihin komedisinden acı

Zagoretsky, "Wit From Wit". Bu kahramanın karakteristikleri

Famusov'un evinde davet edilen konuklar arasındaÜçüncü eylem Anton Antonovich Zagoretsky - "Famusovs - losers" ın türünü temsil eden "beceriksiz laik adam" olarak görünüyor. Kendisinin safları ve safları yoktur; hepsi "dışarıdan ve dolandırıcılardan ve haydutlardan", "yalancı, kumarbaz ve hırsız" olarak düşünürler.

"Zagoretsky" temasını açığa vurdu, "Wit, Wit'ten." Özellikleri", biz Famusov toplumda kendisi için evrensel aziz ve her zaman daha iyisi davranışlarını ve dalkavukluk ve beklenmedik bir hediye memnun etmek bir durumda arayan gönderene, rolünü belirledi söyleyebiliriz, bu nedenle bu her zaman büyük bir sempati anlaşma ve tüm çevre reddedilmemesidir . Örneğin, konuklar aldattıkları ve Sophia kimsenin yapabileceği tiyatro, bir bilet var, iki tane "arapchenkov" daha olası, adil ya da var Hlestova.

Kahraman kahraman

Karakter Gorich da sürekli olarak tepki vermiyorZagoretsky hakkında, ama herkes onu kızdırıyor olsa da, her zaman her zaman bekler inanıyor. Bu kahraman aslında sermayenin bütün iyi evlerinin bir üyesidir. Zagoretsky imgesi, giderek çürümeye ve son derece ahlaksız görünmeye başlayan asil bir toplumun kolektif bir imgesi. Bu karakter, gerçeği hatırlamaktan ziyade, her şeyden çok yalan söylemeye daha elverişlidir. O, yalanlarına hiç kimsenin dikkat etmediğini yalan söylemek için çok kullanışlıdır.

Komedi "Repetov" gibi Zagoretsky, "Woe fromAkıl "özel bir yer verilir. Eleştirmenler olmasına ve FAMUS toplumuna başvurmasına rağmen, onlar onun savunucuları değildir. Ancak, diğer insanların kaderinin karar verilebileceği kesin bir rıza ile.

Zaretsky'nin görüntüsü

Toplumdaki rolü

"Zagoretsky", "Wit Woe" temasına dönüyor. Özellikler ", Zagoretsky'nin doğada" politik soruşturmaya yakın "bir kişi olduğunu bile söyleyebiliriz. Ve bu tesadüfi değildir. ZAGORETSKY bu düşünce Impel de tırnak o sansürcünün koltuğu alma olsaydı, ilk etapta, kartal ve aslan sonsuz alay olduğu yerde, masallaştırmaya ediyorum "eğildi" söyleyenler: "Hala hayvanların ancak rağmen krallar"

Zagoretsky hızla ve "ısı" yol açarkonuşmak, o destansı boyutlara şişirmek herhangi duruşma abartmaya sever. Ve onun kişi hakkında sert açıklamalar üzerine, o öfkeyle tepki vermez, ama sadece olağan şaka bunları azaltır.

Gorich bir kez daha onun hakkında konuşuyor: "orijinal, huysuz ve en ufak bir öfke olmadan."

Griboyedov ona bir kişinin rolünü veriyor.Chatsky hakkında yanlış söylentiler yayılıyor. Zagoretsky kimin hakkında konuştuğunu gerçekten anlamadı, ama kafasında farklı çılgınlık versiyonları vardı. Hlestova Chatsky, bunlar o çok içti ki "çok büyük şişe," ZAGORETSKY diye içti ekliyor bu konuda dile "varil kırklı."

ZAGORETSKY tırnak

Vnecesic görüntüler

Zagoretsky paha biçilemez birikarakterler ve yenilikçi resepsiyon oyun yazarı Griboyedov. Böylesi karakterler "geçtiğimiz yüzyılın" resmine daha açıklar ve değerlerini ve ideallerini tasvir ediyorlar. Ekstra değerli kahramanların rolü, kahramanların ve tüm Famousov toplumunun davranışlarını daha iyi anlamaya ve ortaya çıkarmaya yardımcı olmalarıdır. Asil toplumun ahlaksız davranışını gösteren Zagoretski'nin figürüdür. Bu arada Gorich'ten Zagoretsky'nin bir muhabir olduğunu öğreniyoruz. Ve Chatsky hemen Gorich'ten, açıkçası onunla konuşmamanın daha iyi olduğuna dair bir uyarı alır.

"Zagoretsky", "Wit Woe" temasının bitiminde. Karakteristik »Rusya'da bir asilzadenin statüsünün halihazırda koruma altına alınmış olduğunu ve bu beyefendinin gelenek ve vakıfları izlediyse, başarılı bir kariyer yapmanın ve bunu zenginleştirmek pahasına iyi bir beklentisi olduğunu belirtmek önemlidir. Asıl mesele, zavallılar olmaksızın, zavallılar olmak değil, Zagoretsky olarak, herkes hakkında herşeyi bilen ve babasının emellerini "müsadere olmadan bütün insanları memnun etmeye" yönelik.

Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 2019

Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 2019

Related news

 • Putin ve Kimden 70. yıl mesajı: İlişkiler yapıcı şekilde gelişiyor
 • Çok İzlenen Videolar
 • Verilen kiloyu korumak
 • Dantelden Kendi Gelinliğini Dikti
 • Dermalogica En İyi Ürünleri

 • Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 41

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri


  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 21

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 64

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 45

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 31

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 66

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 38

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 21

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 92

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 21

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 67

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 98

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 85

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 7

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 28

  Zagoretsky, Wit From Wit. Kahramanın karakteristikleri 90