Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi

Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi

25.04.2019

Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 81

Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi

Başkent, Moskova'daki kadın manastırlarını işletiyor. Yüzyıllar önce dövüldükleri halde, rahibelere sığınırlar ve inançlıların hac merkezleridirler.Zachatiev Manastırı

Bu anıtlar arasında en ünlülerinden biri Zachatievsky Manastırı'dır. Moskova defalarca içinde meydana gelen mucizelere tanık oldu.

Manastırda kadınlar korkunç gelirteşhis - infertilite, gebe kalma ve bir çocuk sahibi olma hakkında dua. Tanrı'nın Annesi simgesinden önce diz çöküp, günahlarını tövbe eder, Kutsal Ortodoks Anna'nın kilisesinde dua ederek kadınlar mucizevi bir şekilde iyileşir, sağlıklı, güçlü çocuk doğururlar. Kadınlardan biri, 8 IVF ameliyatı geçirdiğini ancak doktorların yardım edemeyeceğini söyledi. Ancak manastıra gelip iyileşmeye inandıktan sonra mutlu bir anne haline gelebildi.

Manastır yalnızca infertil kadınlara değil, yaşlılara sığınma ve hasta yuva bakımı hizmeti veren bir almouse'a da yardım ediyor.Zachatevsky Manastırı Moskova

Zachatievsky Manastırı 1360 yılına dayanıyoryıl. O zamanların ünlü prelatı olan Moskova'nın Alexius'un kilisenin temelini attığı ve onunla birlikte bir manastır kurduğu şu an oldu. İlk halkının Alexius'un yarı kardeşi olduğuna inanılıyor: Juliana'nın elçisi ve basit bir rahibe, Eupraxia adını taşıyordu.

1547'de manastır yakıldı. O restore edilmedi, ancak başka bir yere taşındı. Bununla birlikte, küller üzerinde, yanmış binaları restore eden küçük bir keşiş topluluğu kaldı. Kırk yıl sonra Zachatievsky Manastırı yeniden işlev görmeye başladı.

1612'de manastır yeniden Polonya işgali sırasında yıkıldı ve bir süre sonra yeniden canlandı.

Yavaş yavaş, kompleks artmaya başlar. Birkaç yeni katedral vardır ve manastıra tarihinin başlangıcından itibaren hizmet veren lonca için, Kutsal Ruh'un inşasından onuruna, kendi kilisesiyle yeni bir yapı inşa edilmektedir. Eski harap binaların bulunduğu yerde, Doğuş Katedrali duruyor ve tüm bölgede yeni ve yeni konut ve çiftlik binaları büyüyor.

1927'de Sovyetler manastırın kapatılmasına dair bir kararname yayınladılar. Zachatievsky manastırı varlığını sürdürdü. Manastırın topraklarını çevreleyen surlar yıkıldı, tapınaklar ve binalar yıkıldı. Manastırın topraklarında bir okul açıldı. Bazı ikonlar kurtarıldı ve diğer kiliselere transfer edildi, ancak antik ikon ressamlarının eserlerinin çoğu iz bırakmadan ortadan kayboldu.

Zachatievsky Manastırı restore sadece 1960'larda başladı. Ancak, harabeleri yeniden inşa etmek yerine, "Moskova" havzası burada inşa edilmiştir - bu, kutsal manastırın ikinci karanlığıydı.moskova kadın manastırlarıSonunda, 1990'larda, havuz yıkıldı: Manastırı restore etmeye karar verildi. Ve iş kaynamaya başladı. İlk olarak, birkaç bina yeniden inşa edildi, daha sonra hizmetler başladı ve kardeşliğe, diokezden bağımsız bir stauropejik manastırın statüsü verildi.

Son safkanın kadrosunun ve bazı simgelerin manastıra geri döndüğü dini bir alay vardı. 2001 yılında, Julian ve Eupraxia manastırının ilk sakinleri azizlere katıldı.

Şimdi ilahi hizmetler, bölgede faaliyet gösteren birkaç tapınakta düzenleniyor: Doğru Anna'nın anlayışı, Mesih'in Doğuşu ve Kutsal Bakire, Elleriyle Kurtarılmayan Kurtarıcı, vb.

Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi

Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Arzum Onandan anlamlı heykel
 • Neden Android ekranınızı kalibre etmeniz gerekiyor
 • Erken yaşta yabancı dil öğrenimi
 • Çankırı Haberleri: Bariyerlere çarpan araçta hayatını kaybetti

 • Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 4

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi


  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 30

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 44

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 80

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 18

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 69

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 89

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 4

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 12

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 81

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 97

  Zachatyevsky Manastırı: küllerden yükseldi 67