Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 2019

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 2019


Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 97 11.01.2019, 12:44

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları

Cildinizdeki lekeleri doğal yöntemlerle gidermek istiyorsanız üzüm çekirdeği yağı tam size göre. Sizler için üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları nasıl kullanılması gerektiğini araştırdık. İşte üzüm çekirdeği yağının cilde bilinmeyen faydaları...

Vücut sağlığı açısından bir çok faydası olan üzümün cilde iyi geldiğini biliyor muydunuz? Son zamanlarda özellikle uzman dermatologlar tarafından önerilen üzüm çekirdeği yağı, içerisinde bulunan E vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde cildi besleyerek kusursuz bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. 

CİLT LEKELERİNİ GİDEREN ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI MASKESİ

Yarım yemeklik kabağı rendeleyin. İçerisine bir çorba kaşığı yoğurt, üzüm çekirdeği yağı ve yulaf unu ekleyip karıştırın. Temiz cildinize güzelce sürdükten sonra 20 dakika bekletin. Daha sonra ovalayarak temizleyin. Bu maske sonrasın mutlaka bir nemlendirici uygulayın.

GÖZ ALTI MORLUKLARINI GİDEREN ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI MASKESİ

Yarım elma rendesi, yarım şeftali rendesi ve bir çay kaşığı buğday filizi yağını karıştırın. Bu karışımı gazlı bezin arasında koyun ve gözlerinizin üzerinde 20 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü iyice yıkayın, üzüm çekirdeği yağı ile masaj yapın. Bu karışımı haftada iki defa uyguladığınızda değişimi sizde fark edeceksiniz.

CİLDİ CANLANDIRAN ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ MASKESİ

Üç adet kırımızı üzümün suyunu, bir tatlı kaşığı beyaz kil, bir tatlı kaşığı süt kaymağı, bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir tatlı kaşığı balla iyice karıştırın. Karışımı cildinizi temizlerken uygulayın. 25 dakika beklettikten sonra ovalayarak cildinizden çıkartın. Sabahları uygulayacağınız bu maske sayesinde aydınlık ve sağlıklı bir cilde kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 2019

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 2019

Related news

 • Ring
 • Tire Köfte Videosu
 • Selanik Gevreği Tarifi Videosu

 • Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 35

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları


  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 100

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 13

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 7

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 82

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 76

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 33

  Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları 61