Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar

Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar


Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 52 02.02.2019, 10:29

Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar

Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar

Paris’te önce bir manastır sonra da askeri bir merkez olarak kullanılmasının ardından Saint Laurent modaevinin genel merkezi olarak restore edilen binada yapılan defile ile Yves Saint Laurent 2019 İlkbahar / Yaz hazır giyim koleksiyonu görücüye çıktı. Markanın kreatif direktörlüğünü yapan ve kararları ile çok tartışılan Hedi Slimane’ın ayrılmasından sonra koltuğa oturan Anthony Vaccarello’nun marka için hazırladığı ilk koleksiyon merakla bekleniyordu.

1980’li yıllardan, markanın geçmişinden ilham alan koleksiyonun ve dolayısı ile Vaccarello’nun başarısı uzun tartışmaların konusu olacak gibi. Tartışmasız olan şey ise Yves Saint Laurent ayakkabı modellerinin 2019 yılına damga vuracağı.

ayakkabi-aski

 1. Logo Topuklar

Eski kreatif direktör Hedi Slimane’ın Yves Saint Laurent markasından Yves ismini çıkarması ve markanın ismini Saint Laurent olarak kullanması modaseverleri ikiye bölmüştü. Bir kısmı bu fikri desteklerken, bir kısım markanın kurucusunun isminin markada yer almamasından rahatsızlık duymuştu. Yeni kreatif direktör Anthony Vaccarello, ‘Yves’ ismini markaya iade etti ve markanın bilinen logosunu yeniden kullanmaya başladı. Bilekten bantlı, rugan, sivri burunlu Yves Saint Laurent ayakkabı, YSL logolu topuk tasarımı ile sezonun en trend parçası ve uzun yıllar moda dünyasında hatırlanacak bir tasarım olacak.

ayakkabi-modasi

 1. Işıltılı Sneakerlar

Yves Saint Laurent trend takip eden değil, yaratan bir marka. Rahat sneakerların önlenemez yükselişi önümüzdeki yaz sezonunda da devam ediyor. Artık her türlü kombinde kullanılan sneakerlara, Vaccarello biraz ışıltı eklemiş. Parlaklık ekleyerek sneakarların feminenlik dozunu da arttıran tasarımcı trendleri belirlediğinin de altını çiziyor. Konforundan da şıklığından da ödün vermeyen bayanların tercihi ise YSL’nin parlak sneakarları olacak.

ayakkabi-secimi

 

 

 1. Seksi Stilettolar

Anthony Vaccarello, 2019 İlkbahar – Yaz hazır giyim koleksiyonunda stilettoları yeniden yorumladı. Burnu kesik, bilekten bağlı ve sivri burunlu 3 farklı stiletto yorumu ile bayanların vazgeçilmez ayakkabı modeline yeni bir soluk getirdi. Stiletto da bu sezonun rengi ise kesinlikle parlak rugan. Yves Saint Laurent koleksiyonunda, birbirinden farklı onlarca stiletto modeli yer alıyor ancak her birinin ortak yanı son derece seksi olmaları. Doğru ayakkabıyı giyen kadınların dünyayı feth edebileceğini söyler Marilyn Monroe. Bu seksapelite ile kadınlar dünyayı fethederken, Vaccarello çoktan tüm bayanların kalbini feth etti bile.

ayakkabi-trendleri

 1. Maskülen Formlar

“Eğlenmek istedim ve tekrara düşmek istemedim.” Cümlesi ile koleksiyonu anlatan kreatif direktör, yüksek topuklardan, sneaker ve maskülen formlu klasik ayakkabılara uzanan bir yelpazede çalışmış. Maskülen kunduraları, simli çoraplar ile kombinleyerek cazibe kelimesinin altını en erkeksi formda bile çizebileceğimizi anlatmaya çalışıyor gibi Anthony Vaccarello. Elbiseler ve kumaş pantalonlar ve hatta kot pantalonların altına giyebileceğiniz maskülen formlu klasik ayakkabıları giymenin sadece bir kuralı var; o da eğlenmek.

 1. Kadife Ayakkabılar

Sezonun en trend kumaşı nedir diye sorsak, kadife cevabını alırız ancak kadife kumaşın alışılmadık bir kullanımı YSL podyumunda karşımıza çıkıyor. Desenli kadife kumaş, ince ve yüksek topuklu stilettolarda karşımıza çıkıyor. Risk almayı, eğlenmeyi seven ve her daim seksi görünmeyi başaran bayanlara duyurulur.


Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar

Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar

Related news

 • Fırında lahana köftesi
 • İğne Oyası Çıtı Pıtı Keloğlan Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • 5 Adımda Siyah Noktalardan Kurtulun
 • Baştan Çıkarmak İçin Giyin

 • Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 94

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar


  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 49

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 96

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 99

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 22

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 71

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 47

  Yves Saint Laurent’den Sahip Olmanız Ayakkabılar 93