Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 2019

Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 2019

Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 64 28.02.2019, 11:20

Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi

Yok eden endarterit- en sık alt olanlar olan damarların bir hastalığıdır.uzuvlar, nadiren - beynin ve kalbin üstleri, yanı sıra damarları. Hastalık antik çağlardan beri bilinmektedir ve farklı terimler olarak adlandırılmıştır: "femoral angina", "endarteriosis", "aralıklı topallama", "Burger hastalığı", "tromboanjiitis". Ona göre, çoğunlukla 20 ila 50 yaş arası erkekler, yani en aktif çağdaki insanlar.

XIX yüzyılın sonlarında, Rus cerrah AA.Vvedensky endarteriti yok etmenin şiddetli iklime sahip bölgelerde yaşayanlar arasında çok yaygın olduğunu ve soğuk havalarda akut belirtileri olduğunu belirtti. Uzuvların sistematik soğuması ve donması, beslenme ve doku hassasiyetinde bozulmaya neden olduğunu fark etti.

Bununla birlikte, hastalık ülkelerdeSıcak veya ılıman iklim, söylemek imkansız olduğunu böylece hastalığında sadece düşük sıcaklıklar sonuçların görünümüne etkisi. Birçok bilimsel çalışmalarda önemli kaplarda bu artış, pıhtılaşma ve kan viskozitesini, indirgeme ve yavaş kılcal kan akımı gösterilmiştir ve nikotin yeteneğine sahip. Sigara içimi sırasında, kesildikten sonra kurtarma 5 dakika ile 1 saat ya da daha fazla gerektiren cilt sıcaklığının düşürülmesi açık bulunmaktadır. Bu bir sigara hastalar endarteritis kadar 17-18 saate vazospazm neden olabilir oruç füme ortaya çıkarmıştır.

Hastalık mekanik olarak provoke edilebilir vezihinsel travma. Böylece, bilim adamları Aşgabat'taki deprem sonrasında, şehir sakinleri arasında endarteriitis hastalıklarının sayısının 3 kat arttığını tespit etti. Dünyada neredeyse tüm ülkelerde dünya savaşlarından (birinci ve ikinci) sonra bu hastalığın görülme sıklığında görülen keskin artış hakkında da bilinir.

Yok eden endarteritis: belirtiler

Hastalık yavaş gelişir. Alevlenme süreleri uzamış remisyonlarla değiştirilebilir. Hastalığın 4 aşaması vardır:

 1. iskemik;
 2. trofik bozukluklar;
 3. nekrotizan;
 4. kangrenli.

Birincisi, sürünen sürünme hissi, yürüme sırasında ayaklarda hafif yorgunluk, kas krampları, soğukluk hissi ile karakterize olan iskemik aşamadır.

İkinci - trofik bozukluklar için - tipiktirbacaklarda keskin yorgunluk ve soğukluk, yürürken kas ağrısının görünümü, renginin değiştirilmesi ve cilt sıcaklığının azaltılması. Bu süre zarfında "aralıklı topallama" çok daha kısa mesafelerde ortaya çıkar ve hastanın aktivitesini ciddi şekilde sınırlar. Etkilenen bacaklarda ayakların arterlerinin ya da bunlardan birinin yokluğunun zayıflaması söz konusudur.

Ülseratif-nekrotik evre ile karakterizedirsürekli "aralıklı topallama", sondaj ağrıları, yatay pozisyonda artma, ayakların veya ellerin interdigital bölgesinde ülser oluşumu. Çiviler deforme olur, büyümeleri yavaşlar, ayakların sıcaklığa doğru akut bir reaksiyonu vardır: şiddetli ağrı nedeniyle hastalar ne ısıya ne de ayakların soğumasına tolerans göstermezler. Ülseratif sürece lenfanjit, tromboflebit katılabilir. Bu aşamadaki en ufak travma, iyileşmeyen ülser oluşumuna yol açar.

Yok eden endarteritkangren aşamasında, aslındaToplam kan akışı, kardiyovasküler sistemi, karaciğeri ve böbrekleri ve beynin korteksini etkileyen toksik maddeleri yaymaktadır. Geniş bir doku nekrozu, sadece uyku hastasını değil, sıklıkla şiddetli depresyonun eşlik ettiği sürekli bir yanık ağrısı olabilir.

Obezite endarterit: tedavi

Zamanımızda hiçbir anaHastalığın ilerleyen seyrini durdurabilecek tedavi yöntemleri. Sadece tezahürünün ilk aşamalarında süreci yavaşlatan karmaşık tıbbi terapi mümkündür.

Katkıda bulunan nedenleri ortadan kaldırmak çok önemlidir.Hastalığın gelişimi: alkol, sigara içmek, soğuk, nemli bir odada çalışmaktan, özellikle bacaklarda uzun süre ayakta kalmaktan kaçınmak. Başarılı tedavi, yüksek enerjili gıda ve nöro-duygusal yüklerin kullanımında azalma, iyileştirici beden eğitimi kullanımı ve mümkünse sanatoryum tedavisi ile kolaylaştırılacaktır.

Konservatif yöntemlerle tedavi başarısının yokluğunda, cerrahi müdahale uygulanır - sempatektomi, şant veya bacak amputasyonu.

Tıkayıcı hastalık - Ciddi bir hastalık ve doktora zamanında tedavi başarılı bir tedavi için anahtar olacaktır.

Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 2019

Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 2019

Related news

 • Yapboz Kare Lif Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Sodalı rulo poğaça
 • Doğum kontrol hapı kullanırken
 • Sendika birleştirme ve ayrı harfler
 • Elmalı Cheesecake Tart
 • ÇALIŞANLAR İÇİN KOLAY DİYET

 • Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 26

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi


  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 46

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 71

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 17

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 9

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 41

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 11

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 30

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 30

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 67

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 7

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 55

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 15

  Yok eden endarteritis - belirtileri ve tedavisi 73