Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 2019

Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 2019
19.08.2019

Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 76

Yezidi düğün gelenekleri bir haraç

Yezidi düğün sabah erkenden konutta başlıyorDamadın müzisyenlerin zorunlu davetiyesi. Evliliğin töreni yakın akrabalarının, iyi tanıdıkların ve uzun süredir komşuların varlığını gerektirir. Yaklaşık öğle vakti damadın mütevellileri gelinin evine gider. Avlu ortasında gelin ebeveynleri içecekler ve yemeklerle küçük bir masa düzenler.

Yezidi düğün

Bu gibi durumlarda telaffuz edilen kelimelerGünün ciddiyeti. Konuklar arasında, gelin adı verilen "seni" (yuvarlak tepsiler) üzerine veya ellerine hediye getiren kadınlar var. Yezidi düğün hediyeler için özel bir tutum varsayar: hediyeler en becerikli şekilde düzenlenir, şeffaf malzeme önceden paketlenmiş ve renkli şeritler ile sarın. Yezidi düğününde en az beş tepsi bulunur, ancak bunlar zorunludur. Onlardan birinde mutlaka helikül (kırmızı şal) ve gelin için düğün olacak bir elbise vardır. Tepsilerde de şekerlemeler var, şampanya şişeleri ve diğer hediyeler var. Nadire zadornuju müziğiyle yerli gelinler, hediye kabul ederler ve hediyeleri güvenilir damata cevaplarlar. Şimdi Moskova'daki Yezidi düğünleri oldukça sık tutuluyor ve egzotik olmayı bıraktı.

Moskova'da Yezidi düğünleri

Ortak dans "Govand" kalkışa öncülük ediyorgelin ebeveyn evinden. Ama bundan önce, tüm misafirler eve girmelidirler. Orada, şükran sözleriyle, herkese getirilen tüm armağanlara bir gösteri düzenlenmiştir. Gelinin akrabaları, gelin yakında töreni yapacağı damadın için bir yüzük verir. Yeni Yezidi düğünleri, tüm geleneklere ve çeyizin zorunlu gösterimine uygun olarak yapılır. Güvenilen damat tarafından götürülür, daha sonra gelmeden önce gençleri eve teslim eder. Çeyizi temelde yatak çarşaflarından (nevine buketi) oluşur: battaniyeler, minder, yastıklar. Sembolik, gelin evinde yemek başlamadan önce başka bir tören - iki şalın birbirine bağlanması - damadın sunduğu biri, zaten gelin için mevcut olan bir törendir. Gelin, törenin kalan kısmı için onlarda kalır. Gelinin evindeki toplam yemek süresi ortalama iki ila üç saattir.

Kalkıştan önce gerçekleşen ritüellerin sayısıebeveyn evinden gelin, bu bitmedi. İki kişi daha takip edin. Gelinin ilk kardeşinde (varsa elbette varsa) üç kez bağlar ve belinin etrafında bir şerit oluşturur. İkincisi damadın yastığının fidye. Eylem gerçekleştikten sonra, nihayet gelin, açık bir vicdan ve eğlenceli bir kalple ebeveyn evinin eşiğinden uzaklaştırılabilir. Damadın evinin eşiğinde, annesi genç tatlılara boğulur ve sonra damadın papatya üzerinde durması elmayı elini başında, doğurganlık ve üreme sembolü haline getirir.

yeni Yezidi düğünleri

Yeni evlilerin omuzlarındaki evi takip ederkenalternatif olarak aile refahının sembolü olan lavash'ı yerleştirin. Kapının önündeki aynı anda gelin ve damat ayakları bir tabak kırılmalıdır. Eğer damat başarılı olursa, gelin bir kızsa, oğlan doğar. Düğün bayramında, erkekler ve kadınlar ayrı otururlar. Yezidi düğün - bu danslar ve şarkılar ve müzik bütün törene eşlik ediyor. Gelenekleri gözlemlemek için tostmaster atanır.

Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 2019

Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 2019

Related news

 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Evde Boza Yapımı Videosu
 • Grip Olduğumuz Zaman Yaşadığımız Bütün Eziyete Aslında Ne Sebep Oluyor Biliyor musunuz
 • Örgü iğneleri ile işyeri yelek - popüler kalır klasik
 • Çok İzlenen Videolar

 • Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 78

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç


  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 67

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 57

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 44

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 19

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 27

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 9

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 9

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 17

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 24

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 38

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 81

  Yezidi düğün gelenekleri bir haraç 48