Goruntuler fotograflar resim Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin
Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 28 17.02.2019, 15:19

Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin.

Bir kişi onun hasta olduğunu düşünürse ve buÖzellikle kış aylarında ortaya çıkan bu varsayımları teyit eden ilk araç, vücut ısısını ölçen bir termometredir. Eğer yüksekse, komplikasyon olmaması için acil tedaviye başlamanız gerekir. Ancak herkes, termometre tutmanın ne kadarını biliyor mu?

Öncelikle cıvalı termometreler vee. İfadelerin doğru olması için her ikisi de doğru şekilde kullanılmalıdır. Sıcaklığın çocuklar ve yetişkinler için farklı ölçülmesi çok önemlidir.

En etkili olan civa aygıtıdır. Elektronik daha güvenlidir. Termometrenin ne kadar tutması gereken tam zaman, ne olduğuna bağlı. Böylece cıva termometresi sıcaklığı 3-10 dakika arasında ölçer. Elektronik termometrenin okumaları tam olarak bilmek üç dakika alır. Artık cıvalı bir termometreyi ve ne kadar bir elektronik termometrenin bulunduğunu bilmelisin. Şüphesiz, ikinci seçeneğin sıcaklığı çok daha hızlı ölçeceği şüphesizdir. Bir cıva termometre ile ölçülen sıcaklık sonra, değerlerini sıfırlamak için, aksi bir dahaki sefere termometre sallamak emin olun bu sonuçlar şişirilmiş olabilir. Elektronik bir cihaz kullanarak sıcaklığınızı daha net bir şekilde bilebilirsiniz.

Termometreyi doğru şekilde tutmak için? Termometre kolun altına sıkıştırılmalıdır. Bu durumda derinin terlemesi yapılmamalı, aksi taktirde tanık yanlış olacaktır. Konu, yayılan terin sıcaklığı vücudun kendisinden daha büyük olmasıdır, bu nedenle kol altında nem durumunda ölçüm sonucu açıkça abartılmalıdır.

Eğer ifadeyi beklerken elini tutmalısınsıkıca vücuda basıldığında. Birkaç dakika sonra termometrede doğru değerleri göreceksiniz. Eski bir civa cihazınıza sahipseniz, ölçüm süresini biraz uzatabilirsiniz, çünkü uzun süre kullanıldığında vücut sıcaklığındaki değişiklikler bu tür termometreler daha yavaş tepki verir.

Ne kadar tutacağınızı bildiğinize göreTermometre, sıcaklığı ölçmek için başka bir yol kullanabilirsiniz. Termometre dizin altına sokulabilir. Bacağın bükülmesi gerekir, böylece termometre doğru zamanda tutulur. Bu en iyi sırt üstünde veya yanınızda yatmaktır.

Küçük çocuklar sıcaklığı ölçebilirrektal olarak, eşe bir termometre yerleştirerek. Daha hızlı ölçtüğü ve çocuğa zarar veremediği için elektronik cihaz kullanmak daha rahat ve güvenlidir. Rektal sıcaklık okumalarının her zaman kolun altında veya diz altında ölçüldüğünden biraz daha yüksek olduğunu unutmayın.

Termometrenin ne kadar tutacağı sorusu üzerineÇocuk, güvenle söyleyebiliriz: bir yetişkin için aynı. Eğer bebek uyuyorsa, termometreyi farenin altına koyabilirsiniz, ellerinize önceden ısıtın. Yani onu soğuk bir dokunuşla uyandırmıyorsun. Çocuğun uykusunu rahatsız etmemek için çok dikkatli olun, aksi takdirde sıcaklığı ölçmek mümkün olmaz.

Bir termometre tutmanın ne kadar gerekli olduğunu biliyorsan,ama ölçümlerin sonucu olarak, okumaların yeterince doğru olmadığı görülüyor, sonra tekrar bu prosedürü tekrarlıyorsunuz. Sonuçların doğru olduğundan emin olmak için sıcaklığı tekrar ölçün.

Cıva ya da elektronik olsun olmasınBebeğin sıcaklığını ölçmek için kullandığınız termometre, bunu çok dikkatli yapmanız gerekir. Bu özellikle civa aygıtları için geçerlidir, çünkü civa çok tehlikeli bir maddedir.

Asıl okulu sevenler nasıl yapabileceğinizi bilirsıcaklığı yapay olarak yükseltmek. Bunun için, örneğin, kurşun kalemden basit bir kurşun kalem alırlar ve sadece yiyin. Evet, sıcaklık artar, ancak aynı zamanda zehirlenme riski vardır. Bu nedenle, bu yöntemlere başvurmamak daha iyidir.

Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğreninFotograf fotograflar Goruntuler galeriler

Related news

 • Gebelikte Kilo Kazanımı ve Sağlık
 • Ayın ekseni değişti
 • Keman Çalmak Nasıl Öğrenilir

 • Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 15

  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin


  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 24

  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 74

  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 37

  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 84

  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 14

  Yetişkinler ve çocuklar için bir termometrenin nasıl tutulacağını öğrenin 45