Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 2019

Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 2019

Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 20 20.02.2019, 03:51

Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor

Yellowstone Volkanı, Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski milli parkında yer almaktadır. Hareketsiz ama aktif bir süper yanardağ olarak kabul edilir. İki milyon yıl boyunca birkaç kez felaket gücü ile patladı.

Şimdi eski krater geniş bir kaldera oluşturuyorbüyüklüğü 55x72 km'dir. Yellowstone caldera'nın içinde sıcak noktayı kaplayan volkanik bir plato vardır. Jeolojide sıcak bir nokta, genellikle uzun süreli volkanizma bölgesi olarak adlandırılır. Bu noktada magma, Dünya yüzeyine çok yakındır. Bilim adamları, kırmızı-sıcak magma ile dolu devasa odanın, Yellowstone platosunun altında sadece 8 kilometre derinlikte olduğunu iddia ediyorlar.

Yellowstone yanardağı

Biyotermal parkın çoğu açıkkalderanın bölgesi. Volkanın kalderasının merkezinde olağanüstü güzel bir göl olan Yellowstone bulunur. İşte dünyadaki beş gayzer tarlasından biri.

Yellowstone'un önerileri var.Volkan yakın gelecekte patlayacak. Amerikalı bilim adamları bu alandaki sismik aktiviteyi yakından izliyorlar. Bir volkanın patlamaya başlayabileceği gerçeği, çok sayıda yeni geyserin ortaya çıkması ve toprağın yükselmesi ile kanıtlanmıştır.

Medya olası yıkıcı sonuçlardan bahsediyor, ancak bilim adamları tüm araştırma verilerini özetlediler ve iddia edilen patlamaların bir modelini oluşturdular.Yellowstone Milli Parkı

Bir süper volkanın davranışını normalden daha fazla tahmin etmenin daha zor olmasına rağmen, bir patlama meydana gelse bile, sonuçlar gazetecilerin söylediği kadar korkunç olmayacaktır.

Bilim adamları bunu öğrendilerPlato magma soğur ve Yellowstone yanardağı "uykuya dalar." Hava Kuvvetleri tarafından yapılan tanınmış film-yeniden yapılanmasında, bir süper yanardağ patlaması anlatıldı, 640 bin yıl önce olanlara karşı kuvvetle eşittir. Volkanbilimcilere göre bu film olası bir olayın sonuçlarını büyük ölçüde abartıyor.

Yellowstone yanardağı patlamaya başlarsa bile,ABD'nin bir parçası kül ile kaplanabilir, ancak kaldera tabakasından 3000 kilometre kalınlığında milimetre olacak sonra ancak salım noktasının yakınında tabaka kalınlığı yaklaşık olarak 30 cm ve olacaktır.

Yellowstone yanardağı

Platonun altında kabarcıklanma olmasına rağmenSıcak lav Yellowstone Reserve bir gezi biraz riskli yapar, bu güzel yer çok sayıda turist çekiyor. Dünyanın dört bir yanından Gezginler su ve sıcaklık basıncı farklı Yellowstone yanardağı, renkli Gayzerleriyle bakmak hazırız. Sıcak su kaynakları - mavi, daha soğuk su ile kırmızı, yeşil ve sarı bir renge sahiptir.

Turistler arasında büyük ilgi, sırasıyla Üst ve Alt şelaleler, sırasıyla 33 ve 94 m'dir. Bugün, Yellowstone kalderasında 300 tür kuş ve 60 memeli var.

Parkın arazisine giden yollaraçeşitli yerler. Yaz aylarında, otel ve pansiyonlar için birkaç ay önceden koltuk ayırmaları gerekmektedir. Birçok turist yakındaki yerleşimlerde rezervin dışında durmak zorunda. Her yıl yaklaşık 3 milyon kişi Yellowstone Milli Parkı'na geliyor.

Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 2019

Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 2019

Related news

 • Rüyada Güzel Konuşmak Ne Anlama Gelir
 • Herkesin mutlu olması için penisin büyüklüğü ne olmalıdır
 • Çok İzlenen Videolar
 • VİŞNE SOSLU KURABİYE
 • Finansal model karar verme için etkili bir araçtır
 • Cildin sırrı iyi fondöten

 • Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 45

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor


  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 77

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 54

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 12

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 5

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 15

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 20

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 41

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 64

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 40

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 92

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 90

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 53

  Yellowstone yanardağ dünyanın her yerinden turist çekiyor 59