Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 44 05.02.2019, 15:44

Yekaterinburg'daki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama

Turda bir şehre geliyor, turistlerünlü anıtları ziyaret etmelisiniz. Bu sadece bu tür yerlerin güzel ve sıra dışı olması değil, aynı zamanda heykellerin sayesinde şehrin tarihini izleyebilmeniz, endüstri, kültür ve geleneklerin özelliklerini öğrenmenizdir. Ekaterinburg zengin bir tarihe sahip bir şehir, iyi, ve bu anıt içinde çeşitli anıtlar ve kaideler bu onay. Yekaterinburg'daki en ilginç ve ünlü anıtlar hangileri?

Siyasi ve askeri figürlere anıtlar

Aslan'ın simge yapılardaki payı geleneksel olarak, Rusya tarihinde bir iz bırakan ve ülkedeki olayların gidişatını değiştiren ünlü insanlara ait anıtların işgal ettiği şehirlerde yer almaktadır.

Yani, Yekaterinburg'daki Zhukov'a anıt,71 yaşındaki Lenin Bulvarı, Büyük Vatanseverlik Savaşı zaferlerinin 50. yıldönümünde heykeltıraş Konstantin Grunberg tarafından tasarlandı. Anıtın yeri tesadüfi olarak seçilmemiştir. Arkasında, Georgii Konstantinovich'in komuta ettiği Volga-Ural askeri bölgesinin merkezi yer almaktadır. Kasaba halkı ve turistler her zaman çiçeklere heykel getiriyorlar.

Zhukov Anıtı

Yeltsin’deki anıt ilginç bir yer.Boris Yeltsin sokakta Yekaterinburg. Negatif dikilitaşın bir fırtına gibi - birkaç kez birinci başkan alçak kabartma oyma, aynı zamanda, çünkü bu yana 2011 anma (Boris Yeltsin 80. yıldönümü şerefine mimari yapının açılış tarihi) barbarlar tarafından kirletildi edildi sahip 10 metrelik dikilitaş vardır çünkü sadece Parti vatandaşlarından ve sadece sakinlerden.

Yeltsin Anıtı

Sinema kahramanlarına anıtlar

"Birlikte Mutlu" dizisi ilham kaynağıheykeltıraş Victor Mosyilev Gen Bukin'e bir anıt oluşturmak için. Anıtın yeri (Vainer Caddesi'nde 48) tesadüfi değildir: Gen'e ters olan mağazada arsaya göre bir ayakkabı satıcısı olarak çalışır. Anıtın yüksekliği 2.2 metredir ve ağırlığı neredeyse yarım tona ulaşmaktadır. Anıtın açılışı, 2011 yılında Bukin - Victor Loginov'un rolünü oynayan bir aktörün katıldığı geceydi.

Gen Bukin Anıtı

Belinsky Caddesi'nde ünlü bir anıt varkitap karakterleri ve film kahramanlar - Ostap Bender ve Kise Vorobyaninov. Rakamlar birbirlerine bakıyor, Ostap'ın elinde bir elma ve Kise'nin pince-nez ve şapkası var. Bu topluluk kentin misafirleri arasında çok popüler.

Ostap Bender ve Kise Vorobyaninov Anıtı

Sıradışı nesneler

Yekaterinburg'daki anıtlar sadece mimari ve tarihi değil, aynı zamanda insanların eksiklikleri ve özellikleri hakkında düşünmelerini sağlıyor.

Yani, Studencheskaya caddesinde bir anıt var.merakı. Heykelin yazarı Victor Davydov, aynı zamanda bu tarzda heykel yapımında Rusya'da da bir öncü. Kaide, 3 metreden daha az göz yüksekliği olan bir kapıdan ve farklı yönlerden delik arayan bir erkeğin ve bir kadının figürlerinden oluşur.

Merak için anıt

Malyshev'in sokak sanatı tasarımcıları yapmaya karar verdibir müzakere yeri ve buradaki bir ipucu, yüksek bir mutfak rendesi şeklinde bir anıttı. Soruları "ovalamak" için yakınlarda dükkanlar ve fenerler var, böylece dileyenlerin akışı daha sonra bile bitmiyor.

Yekaterinburg'daki tarihi anıtlar

"Kara Lale" anıtın içinden bile fotoğrafMonitör, Afganistan'daki çatışma sırasında ölen ve acı çeken herkes için ezici keder ve üzüntü uyandırıyor. Anıtın adı tesadüfi değildi; askerler, ölülerin bedenlerini taşıyan uçakları böyle çağırdılar. Heykel kompleksi, içinde oturan bir yolcuyla bir uçağa benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. Zamanla, abdullah, Afganistan'daki savaşta ölen Ural askerlerinin isimleriyle anıta eklendi.

Anıt "Siyah Lale"

Ölen kişinin anısını onurlandırmak isteyenler toplu taşıma araçlarıyla "Shartashskaya sokağı" na gidebilir ve buradan Mamina-Sibiryaka sokağına gidebilirler.

Yekaterinburg'da kültürün birçok anıtlarıBüyük Vatanseverlik Savaşı olaylarına adanmış, bunlardan biri Uralların asker-sporcularına adanmış bir anıt, savaştaki katılımcılar. Bolshakov Caddesi, 90 üzerinde bir heykel var. Komutanı, düzenli ve savaşçıyı simgeleyen tek bir monolitin içine oyulmuş üç figürden oluşuyor. Ural savaşçıları-sporcular özel programlar tarafından eğitildi, en karmaşık gizli görevleri yerine getirdi ve birçoğu Anavatanları için hayatlarını verdi. Bu nedenle, 1996 yılında, bu cesur insanların onuruna bir anıt dikildi.

Çağdaş Sanat

Yeni trendler de dahil olmak üzere tüm dünyayı etkilediYekaterinburg'daki anıtlar. Örneğin, Gorky Caddesi'nde resmen klavyenin bir simgesel yapı olarak tanınmamaktadır. Şehir setindeki yer, bu sitenin hem turistlerin hem de sıradan vatandaşların daimi fotoğraf çekimleri için bir yer olduğu gerçeğini doğurdu. Anahtarlar betondan yapılmış ve 16 metre uzunluğunda ve 4 genişliğinde. Tanımlar gerçek olanlara tamamen denk geliyor. Anıt, 2005 yılında Anatoly Vyatkin projesinde açıldı.

Klavyeye anıt

Heykeltıraş Sergei Belyaev çeşitlendirmeye karar verdiYekaterinburg'daki anıtlar, dünyanın plastik banka bankasına adanan ilk heykeli. Haritanın kendisi oldukça sembolik, ideolojik ebeveyne, bilim kurgu yazarı Edward Bellam'a atıfta bulunuyor - ilk kez yazılarında modern bir kartın benzerini anlatıyor. Malyshev Caddesi'ndeki anıtı görebilirsiniz.

Plastik kart için anıt

Ünlülere adanmış anıtlar

Michael Jackson maddi olarak somutlaşmıştır.Gezegenin farklı köşeleri olan Ekaterinburg bir istisna değildi. Weiner Caddesi'nde, 3 metre yüksekliğinde bir heykel, alışveriş merkezinin karşısındaki meydanı süslemektedir. Şehrin hayranları, sanatçının tüm özünü taşıyan bu anıtın enstalasyonu düzenleyicileri oldu: Ay yürüyüşü, kaymış şapka, izleyicilere hitap ediyormuşçasına sağ el.

Michael Jackson Anıtı

Seçkin ve Yekaterinburg, yaratıcılık dolugrup Beatles. 2009 yılında sokakta Maxim Gorky, grup üyelerinin tuğla duvarlı dökme demir siluetinde yapıldı. Açılışta, John Lennon - The Quarrymen tarafından kurulan gruba bile katıldı.

Anıt "Beatles"

Çok karmaşık ve özenli bir ustalık -anıtların üretimi. Ekaterinburg gerçekten ruhani ve dokunaklı dikilitaşları, kaideleri ve anıtları ile övünebilir. Bütün bunlar, sadece Yekaterinburg'da değil, tüm ülkede kültürel projeler üzerinde çalışan en yetenekli heykeltıraşların liyakati. Onların çalışmaları sayesinde, artık bizimle olmayanlara hafıza verilir.Related news

 • Çocuklarda öksürüğe nazaran anlıyoruz
 • Limon Soslu Meyve Salatası Tarifi Videosu
 • Deniz Sekinin 15 Temmuz kararı
 • Porto Galatasaray maçı ne zaman
 • Ateş yakmanın püf noktaları nelerdir

 • Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 28

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama


  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 83

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 50

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 87

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 92

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 46

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 100

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 50

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 30

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 18

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 63

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 82

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 47

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 23

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 32

  Yekaterinburgdaki en iyi anıtlar: fotoğraf ve açıklama 41