Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 2019

Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 2019

Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 97 03.03.2019, 16:52

Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık

Viktor Platonovich Nekrasov - şaşırtıcı bir figürve Rus edebiyatında önemli. İlk çalışması hemen Stalin'in popülerliğini ve onayını aldı. Ancak, otuz yıl sonra yazar sürgündü ve artık vatanına geri döndü.

Çocukluk ve gençlik

Biyografisi verilir Victor NekrasovMakale, 1911'de Kiev'de doğdu. Ama sonra, İsviçre ve o ilk Tıp Merkezi okudu Fransa'da çocukluğunu geçirdiği Zinaida, yazarın annesi çalıştı. Babası Platon Fedoseevich, bankanın bir çalışanıydı.

Vatanına döndükten kısa bir süre sonra (1915)devrimci bir darbe vardı. Nekrasov'un ailesine talihsizlik getirdi: 17. yılında babası öldü ve bir yıl sonra Petlyraites büyük ağabeyi Victor'u becerdi. Bir süre annesi dışarı çıkmaktan korktu, ancak her şey yoluna girdi. Birçoğu tanıdıklarının tutuklandığı 30'lu yıllarda aileye dokunmadı. Belki de Zinaida Nikolayevna'nın aynı evde oturan NKVD görevlilerini onlarla birlikte tedavi etmesinden kaynaklanmaktadır.

viktor nekrasov biyografisi

Tiyatroda eğitim ve çalışma

Viktor Platonovich Nekrasov Kiev'den çok memnundu,özellikle mimarisi. Bu sadece bir hobiydi. 30. yılında inşaat enstitüsüne girdi ve yurtiçinde ve yurtdışındaki meşhur I. Karakis'te okudu. Bununla birlikte, mimar Nekrasov'un uzmanlığında bir diploma alamadı. Enstitü yönetimi, yapımcı Le Corbusier'nin fikirleri temelinde 36. yılında geliştirilen projesinden hoşlanmadı.

Gençlik tiyatrosu ve edebiyatı ile daha az ilgilenmiyor -okulda bile o ve yoldaşları Zuav dergisini yayınladı. Biyografisi daha sonra bu hobi ile ilişkilendirilecek Victor Nekrasov, 37'inci tiyatro stüdyosundan mezun oldu. Mimar olmadan Krivoy Rog'daki gruba katıldı. Ardından, savaşın başına kadar bir tiyatrodan diğerine geçti. Aktör, sanatçı, yönetmen, yardımcı mimar - dört yıl boyunca yaptığı şey bu.

Savaş ve İlk İş

Ancak Nekrasov, zorunlu askere geldi vemühendislik birliklerine atandı. Savaş yıllarında bir tabur komuta etti. Onunla hizmet eden askerler her zaman onlarla eşit bir şekilde davrandıklarını ve mermilerden saklanmadıklarını hatırlattı. 43-m "Madalya için" madalya aldı. Üç kez yaralandı, son kez sağ eli tarafından kesildi. Gelecek yazarı Nekrasov hastanedeydi. Doktorların tavsiyesi üzerine bir el geliştirmeye başladı. Sonuç - önlerinde yaşadıkları şey hakkında bir günlük şeklinde kayıtlar. Şöhret getiren “Stalingrad Siperlerinde” romanını derlediler.

Ortaya çıkan yaralanma, daha fazla hizmet ile uyumsuzdu ve Nekrasov, kaptan rütbesinde terhis edildi.

viktor platonovich neraskov

Edebi ve sosyal aktiviteler

"Stalingrad siperlerinde" (1946) hikayesi olduSavaşla ilgili ilk işten çok uzak. Bununla birlikte, son zamanlardaki olaylar çok sayıda okuyucuyu şoke ettikleri şekilde gösterildi. Onun temeli, Viktor Nekrasov'un bizzat yaşadığı ve yaşadığıydı. Ana karakterin Biyografi dünkü savaşçı binlerce tanıdıktı: Volga, Mamayev Kurgan için acımasız savaşta, yoldaşlar, hayal kırıklıkları kitlesel ölüm ve batı sınırlarından bir geri çekilme kurban, 47 Nekrasov ise ... boşuna değil bir yıl önce, kimse vardır umuyor bilinmeyen, Stalin Ödülü aldı. Fadeev, ödülün verilmesinden bir gün önce çalışmayı listeden çıkardı. Hayal etmek zor değil, sabahın içinde tekrar göründüğü için teşekkürler. Nekrasov'un ön sıradaki askerler için tekerlekli sandalye satın almasıyla ilgili ödülün çoğunu verdiğini söylemeliyim.

Ardından, biyografisi Victor Nekrasovispat, asla adalet ve insanlık ilkelerini ihlal etmedi. 60'ında bir Siyonist olduğu ilan edilen Babi Yar'ın yakınındaki bir stadyumun kurulmasına karşı çıktı. Hikaye altı yıl sonra Yahudilerin idam yıldönümü adanmış bir mitingde bir konuşma ile bağlantılı olarak devam etti. 62'de, Avrupa'ya yaptığı yolculuktan sonra, izlenimlerini yazılarda paylaştı. Bu zulmün başlangıcıydı. Yapıtları (“Yerli şehrinde”, “Senka” vb.) Eleştirmenlerin saldırmasını bekliyorlardı ve kitlesel okuyucuya ulaşmadılar.

viktor nekrasov yaratıcılık

Zorla göç

74. yılında yazarın evi arandı. Bundan önce bile, muhalif zulüm görenleri desteklemek için yazar çıktı. Sonuç, genel olarak kabul edilen ile uyuşmadığı için partiden bir istisnadır. Şimdi sorgulamalar, telefonun dinlenmesini izledi. Savaşanlar da dahil olmak üzere tüm ödülleri aldılar. Yazarlar Birliği'nden hariç tutuldu. Sonunda çalışmaları yasaklanan Victor Nekrasov, İsviçre'ye seyahat izni vermesi talebiyle hükümete başvurdu. Eylül ayından beri yazarın göçü başladı. Önce akrabalarıyla kaldıktan sonra 1987'de öldüğü Fransa'ya taşındı. Burada "Continent" dergisinin yazı işleri müdürü, radyoda çalıştı.

yazar Nekrasov

"Küçük üzücü hikaye" - sonViktor Nekrasov çalışma - gurbet dolu, geç 70 'için yaptığı vatandaşlıkları ellerinden "yüksek rütbeli bağdaşmayan faaliyetlerde ...". Yazarın ölümüyle bağlantılı küçük bir ölüm ilanı sadece Moskova Haberlerinde yayınlandı.

Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 2019

Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 2019

Related news

 • Polotsk şehri (Beyaz Rusya): Oteller. Otel Polotsk: adres, açıklama, fotoğraf
 • Survivor 2019-2020-2020 2.Bölüm All Star 11 Şubat 2019-2020-2020 izle
 • Mastit (Meme İltihabı) Nedir Mastit Belirtileri ve Tedavisi
 • Amasya Gezi Rehberi 2019
 • Abdullah Avcı 5 yıllık sözleşmeye imza attı

 • Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 72

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık


  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 52

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 27

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 11

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 5

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 100

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 55

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 43

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 21

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 16

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 23

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 72

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 88

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 57

  Yazar Viktor Nekrasov. Biyografi ve yaratıcılık 56