Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme 2019

Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme 2019
Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme

Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme

Yaz için hızlı kilo verme

Yaz için hızlı kilo verme

Yaza fit girmek için sağlıklı diyet programları takip edilmelidir. Kışın yanlış beslenme ve hareketsizlik nedeni ile vücudun belirli alanlarında yağ birikimi olabilir. Bu yağlardan kurtulmak için yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı özellikleri olan besinler tüketilmelidir. Ayrıca düzenli olarak da egzersiz yapılması öneilir. Kilo vermek için beslenme düzeninde mutlaka bol bol sebze ve meyve bulunmalıdır.

Yaza fit girmenin yolları: Yaz için zayıflama diyetleri:

Yaza kadar kilo vermek: Brokoli

Brokoli sağlıklı ve besleyici gıdalardan biridir. Lif içeriği yüksek bir besindir. Bu nedenle sindirim sağlığının gelişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda antioksidanlar da içerir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde toksinlerin vücut dışına atılmasını hızlandırır. Genel sağlık açısından faydalı vitaminler ve mineraller içerir.

Yaza girmeden kilo verme: Kayısı

Kayısı sindirim sağlığı için en faydalı besinlerden biridir. A vitamini ve C vitamini açısından zengindir. İçerdiği likopen sayesinde kansere karşı koruyucu özellikleri de vardır. Kayısı öğün aralarında atıştırmalık olarak tüketilebilir. Taze kayısı ya da kuru kayısı da tüketilebilir.

Yaz gelmeden zayıflama: Ahududu

Ahududu antioksidan açısından zengin bir meyvedir. Fenoller ve anti kanser özellikleri olan antosiyaninler içerir. Vücuttaki iltihabı ve enflamasyonu azaltır. Vücuttaki tüm serbest radikallerin dışarı atılmasını hızlandırır hem de yağ yakıcı özellikleri vardır. Ara öğünlerde 1 kase kadar tüketilebilir.

Kilo verdiren meyveler: Yaban mersini

Yaban mersini de diyet programına eklenmesi önerilen besinler arasındadır. İçerdiği antioksidanlar sayesinde detoks etkileri de vardır. Öğün aralarında 1 kase yoğurt ve 1 kase yaban mersini tüketilebilir.

Zayıflatan meyveler: Karpuz

Karpuz su içeriği yüksek bir meyvedir. İçerdiği antioksidanlar ve su içeriği ile toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırır. Karpuzu kırmızı rengini veren likopen kansere karşı da koruyucu etkilere sahiptir. Öğün aralarında atıştırmalık olarak karpuz ya da karpuz suyu tüketilebilir.

Zayıflatan sebzeler: Enginar

Enginar lif içeriği yüksek bir besindir. Kalorilerin hızlı yakılmasını sağlar ve metabolizmayı olumlu etkiler. Ayrıca antioksidanlar açısından da zengindir. Yemek olarak tüketilebilir.

Hızlı kilo vermek için ne yemeli: Portakal

Portakal içerdiği C vitamini ile bağışıklığı güçlendirir. Aynı zamanda kilo verme sürecine de yardımcı olur. Düzenli olarak portakal ya da portakal suyu tüketilebilir.

Zayıflamak için ne yemeli: Ispanak

Ispanak genel sağlık için faydalı olan birçok besin öğesini içerir. Lif ve protein açısından zengindir. Protein içeriği ile kas gelişimini artırır. Lif içeriği ile de sindirim sistemini geliştirir. Aynı zamanda vücuttaki serbest radikallerin dışarı atılmasını hızlandırır. Beta karoten açısından da zengindir. Yemek olarak ya da çiğ şekilde salatalara eklenerek tüketilebilir.

Kilo verdiren içecekler: Kızılcık suyu

Kızılcık suyu idrar söktürücü özellikleri ile bilinir. Antioksidan özellikleri ile toksinlerin idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Kilo verme sürecinde de tüketilmesi önerilir. Özellikle yemeklerden öncec tüketilmesi iştahı azaltır. Gün içerisinde yemek yeme isteğinin daha az olmasını sağlar.

Zayıflamak için öneriler: Fasulye

Pek çok meyve ve sebze antioksidan ve lif açısından zengindir. Ancak fasulye gibi baklagiller de bu besin öğelerini içerir. Ayrıca baklagiller protein açısından da zengindir. Kas gelişimini artırırken yağ hacminin azalmasını sağlar.

Böğürtlen

Böğürtlen çilek ve yaban mersinine göre daha az popüler bir meyvedir. Antioksidan içerikleri ile detoks etkisi gösterir. Kahvaltıda krepl ile birlikte tüketilebilir. Öğün aralarında da tüketilmesi önerilir.

Çilek

Çilek en sağlıklı meyvelrden biridir. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda toksinlere karşı savaşan bileşikleri de içerir. Vücudun doğal şeker ihtiyacını karşılar.

Mercimek

Mercimek proteşn açısından zengin bir besindir. Diyet programına eklenmesi kas gelişimini artırırken yağ hacmini azaltır. Aynı zamanda kan şekerini dengeleyen özellikleri de vardır. Lif içeriği ile sindirim sistemini ve metabolizmayı hızlandırır.

Mısır

Mısır antioksidan özellikleri ile bilinir. Kalorisi yüksek olsa da sağlıklı ve enerji veren besinler arasındadır. Mısır salatalara eklenerek tüketilebilir. Ayrıca tuzsuz ve yağsız patlamış mısır da ara öğünlerde atıştırmalık olarak tük

Zayıflatan meyveler: Greyfurt

Greyfurt antioksidan içeren egzotik meyvelerden biridir. C vitamini içeriği ile bağışıklığı güçlendirir. Aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Kan şekerini dengeleyici özellikleri olduğu için şeker hastalarına da önerilir. Öğün aralarında greyfurt ya da greyfurt suyu tüketilebilir. İştahın azalmasına yardımcı olur.

Ceviz içi

Ceviz sağlıklı yağlar içeren bir kuruyemiştir. İçerdiği sağlıklı yağlar sayesinde vücutta yağ birikmesini engeller. Ancak kalorisi yüksek olduğu için günde toplamda en fazla 1 avuç kadar tüketilmesi önerilir. Lif açısından da zengin olduğu için sindirim sistemini geliştirir.

Zayıflamaya yardımcı meyveler: Şeftali

Şeftali antioksidanlar açısından zengindir. Aynı zamanda selenyum gibi genel sağlık açısındna faydalı besin öğelerini de içerir. Kansere karşı koruyucu etkilerinin yanı sıra vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

Kuru erik

Kuru erik lif açısından en zengin besinlerden biridir. Bu içeriği ile sindirim sistemini güçlendirir. Aynı zamanda antioksidanlar da içerir. Kanser önleyici özellikleri de vardır. Ayrıca C vitamini açısından zengin olduğu için bağışıklığı da güçlendirir. Kemik ve eklem sağlığı için de faydalı bir besindir. Öğün aralarında tüketilebilir.

Kale bitkisi

Kale bitkisi de zayıflama sürecinde önerilen besinlerden biridir. Antioksidan özelliklerinin yanı sıra A vitamini ve C vitamini gibi genel sağlık için gerekli vitaminleri de içerir. Salata ve yemeklere eklenerek tüketilebilir.

Biber

Dolmalık biber su içeriği yüksek bir besindir. Ayrıca antioksidanlar da içerir. Çiğ olarak ya da pişmiş şekilde yemeklerde ve salatalarla tüketilebilir.

Yulaf

Yulaf içerdiği lifler sayesinde tokluk hissi yaratır. Kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olurken aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına karşı da korur. Sabahları kahvaltıda 1 bardak yağsız süt ile 1 kase yulaf tüketilebilir.

Elma

Elma pektin içerir. Pektin ise iştahı azaltır ve tokluk yaratır. Öğün aralarında tüketilmesi önerilir. Elma suyu da tüketilebilir.

Soya fasulyesi

Soya fasulyesi antioksidan özellikler gösterir. Ayrıca protein açısından zengindir. Yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı özellikleri vardır. Kasların gelişmesine yardımcı olurken vücutta yağ birikmesini engeller.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz sağlıklı ve besleyici gıdalardan biridir. Toksinlerin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını sağlar. Aynı zamanda lif içeriği ile sindirim sistemini de hızlandırır.

Lahana ve brüksel lahanası

Lahana ve brüksel lahanası vücut için gerekli olan hemen hemen tüm besin öğelerini içerir. Antioksidanlar açısından da zengin olan bu besinlerin diyet programıan eklenmesi önerilir. Zayıflamaya yardımcı olurken aynı zamanda kanser ve kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarının riskini düşürür.

Havuç

Havuç beta karoten ve yüksek miktarda A vitamini içerir. Görme sağlığı için önerilir. Aynı zamanda karaciğer ve diğer organların toksinlerden temizlenmesini sağlar. Vücutta yağ birikmesini de engeller.

Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme 2019

Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme 2019

Related news Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo VermeYaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme


Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz İçin Hızlı Kilo Verme