Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 2019

Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 2019

Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 73 13.02.2019, 00:30

Yasnaya Polyana'daki Müze-Emlak Tolstoy

Leo Tolstoy - yaratıcı olmayan yazardünya edebiyatını hayal etmek olanaksızdır. Bugün, tanınmış bir dehanın hayranları, hayatının büyük bölümünü doğduğu ve yaşadığı yeri ziyaret edebiliyorlar. Tolsty ailesinin emlak alanı "Yasnaya Polyana" Tula bölgesinde. Eski mülkte durumu 1910'da koruyan ve büyük yazarın anıt müzesini açtı.

Yasnaya Polyana Tarihi

Yağ emlak

Tarihsel belgelerde,Tula'nın modern sınırlarına 14 km uzaklıkta bulunan mülk, 1652 yılına dayanıyor. On sekizinci yüzyılın ortalarında emlak, annelik çizgisindeki ünlü yazarın ataları olan Volkonsky ailesinin malı oldu. Prensin ailesinin taşıyıcılarının birkaç nesli mülkün iyileştirilmesi için gayretle çalıştı. Yasnaya Polyana'daki Volkonsky döneminde bahçeler tahrip edildi, göletler kazılmış, birçok mimari bina inşa edilmiştir.

1828 yılında, aile mülkünde Leo doğduTolstoy. Erken yaştan itibaren yerel doğa ve ölçülen il yaşamı gelecekteki yazarlara ilham kaynağı oldu. Tolstyh Yasnaya Polyana'nın mülkiyeti Lev Nikolaevich'in hayatının yaklaşık 50 yılını yaşadığı yerdir. Mülkiyete olan sevgisi, eskiden hiçbir zaman saklanmadı ve eserlerinden doğduğu yerden bahsetti.

Los Angeles hayatını. Aile mülkünde Tolstoy

Kalın malikane müzesiModern Yasnaya Polyana'nın en eski binası evdir.Volkonsky. Leo Nikolayevich zamanında (eskiden ana malikane) bu bina ekonomik amaçlar için kullanılmıştır. Tolstoy ailesi, mülklerinden birini kendi yaşamları için yeniden inşa etmiştir. Yazarın evi, nispeten küçük bir alandır ancak aynı zamanda inanılmaz derecede rahattır. İçinde basit bir kaplama var ve içindeki ana değer, Lev Nikolaevich'in kapsamlı kütüphanesi.

Yaşam boyunca bile Tolstoy ünlü oldu sadeceonun zekası ve yeteneği sayesinde, aynı zamanda inanılmaz bir hayırseverlik sayesinde. Emlak'da köylü çocuklar için bir okul açıldı. Tolstoy Emlak "Yasnaya Polyana", sahibinin basit bir insana yakın olduğu benzersiz bir yer, diğerleri gibi. Leo Tolstoy 1910'da öldü. Yazar, iradesinde, ormanın kenarında, onur ödemeksizin onu gömeceğini belirtti. Lev Nikolaevich'in son isteği yerine getirildi.

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Yasnaya Polyana

Lev Nikolaevich'in ölümünden sonra, Tolstoy'un mülkü yoktu.çevre köylerden köylüler, yazar ve ailesine saygı duydukça yağmalandı. 1921'de Yasnaya Polyana'da bir müze açıldı. Büyük ölçüde bu anıt ve kültür merkezinin ilk yönetmenliğini yapan Lev Nikolaevich Alexandra Lvovna'nın kızı. Devlet statüsüne rağmen, büyük yazarın torunları her zaman doğrudan müzeyle ilgileniyordu.

Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın başlangıcındaSergilerin önemli bir kısmı Tomsk'a tahliye edildi. Eski manor, 45 gün boyunca düşman birlikleri tarafından işgal edildi. Faşistler müzede büyük hasara yol açtı, kaçırıldı ve birçok eski nesneyi şımarttı. Restoratif çalışma, kurtuluştan hemen sonra başladı. Dikkat çekici olan Tolstoy'un müzesi 1942'de savaştan önce açıldı.

Müzenin modern tarihi

Kalın bir açık glade çiftlik 1986'da Yasnaya Polyana'nın durumuDevlet Anıt Müzesi Rezervi. L.N. Tolstoy, 1910 modelinin yerini korudu ve yazarın ve sevdiklerinin bir çok gerçek kişisel eşyalarını sergiledi. Müze koleksiyonu Dünya Kaydı UNESCO Hafızasına dahil edildi. Bugün Yasnaya Polyana, dünyanın dört bir yanından gelen turistler arasında popüler bir yer.

Müze kompleksini gezerkenarazinin peyzajlı toprakları boyunca yürüyün ve Tolstoy'un evini ve Volkonsky'nin evini ziyaret edin. Yasnaya Polyana'da çeşitli sergiler, festivaller, şenlikli halk festivalleri ve diğer etkinlikler düzenli olarak düzenlenmektedir. Birçok yeni evliler Tula ve bölge, bir düğün fotoğrafı çekimi için buraya geliyor.

Tolstoy Müzesi-Estate'in neye benzediği: Ana evin fotoğrafı ve açıklaması

Kalın bir açık glade çiftlikYasnaya Polyana'nın ana ve en ilginç binası- LN ev müzesi. Tolstoy. İçsel durum, yazarın ve ailesinin burada yaşadığı zamana tam olarak karşılık gelir. Mülkiyet dönemi için atipik olarak dekore edilmiştir, misafirler içinde lüks malların asgari sayısını bekler. Çoğu odada duvarlar hafif ve düzdür ve mobilya basit şekillere sahiptir. Müzenin gururu (ve bir zamanlar evin sahibi) yazarın şık bir kütüphanesidir. Çalışma ve resepsiyon salonlarına ek olarak, müze ziyaretçileri Lev Nikolaevich ve aile üyelerinin oturma odalarını görecekler.

Mimari topluluk ve mülkün cazibe merkezleri

Kalın fotoğrafın malikanesi MüzesiL. Malikanesi Tolstoy "Yasnaya Polyana", pitoresk bir parkla çevrili tarihi binaların bir bütünüdür. Volkonsky Evi bugün müzenin ana idari binasıdır. Bir tarafında turistler için geziler düzenleniyor. Kuzminsky'nin evi bir zamanlar okul binasıydı ve daha sonra bir misafirhaneye dönüştü. Bugün geçici sergiler var.

Ölümünden sonra bir yüzyıldan fazlaünlü sahibi Yasnaya Polyana her zamanki gibi yaşamaya devam ediyor. müze kompleksinin topraklarında korunmuş ve seralar ve eski ahır işletilen, hangi yakın arabası evin bir yapı vardır. coachman, marangozluk, sahte Zhitnyaya, ahır ve bahçe evi: atmosferik bir görünüm ve diğer müştemilatı az olmayacak. Faydalı takviyesi parkı sahne huş köprüler favori tezgah yazar banyosu. Ünlü yazarın mezarı tarihi mülkte hayatta kaldı. Parktaki turistlerin rahatlığı için tüm yerel cazibe merkezlerine işaretler vardır.

Müzenin çalışma saatleri ve gezi masrafları

Müze şişman bir adamın fotoğrafı nasıl görünüyor?Yasnaya Polyana bölgesinde yapılacak gezilerMüzeler günlük olarak (Pazartesi ve Salı günleri hariç) 10.00 - 15.30 arasında yapılmaktadır. Bilet seçilen programa göre 200-300 ruble. Tarihi parkın topraklarında yürümek isteyenler için giriş ücreti yaklaşık 50 ruble. Her türlü biletler girişteki bilet ofisinde satılmaktadır. Yürüyüşün zamanı sınırsızdır, bu da özellikle hoş - manor parkında ücretsiz fotoğraf çekebilirsiniz.

Ziyaret edildiğinde durum oldukça farklıtesislerde sergiler. Makalede sunulan fotoğraf Tolstoy Müzesi-Estate, çok sergiler tutar. Turistler yazarların evinin içinde fotoğraf çekerler ve Volkonsky'nin evine izin verilmez. Sergilerin çoğuna ellerle dokunmak da yasaktır. Bu kurallara rağmen, Tolstoy Manor, ziyaret etmek için harika bir yerdir. Bu eşsiz müzeyi ziyaret etmek sadece Lev Nikolaevich'in yaratıcılığının hayranlarına değil, aynı zamanda pitoresk doğal mekanları seven herkese de ilgi duyacaktır.

Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 2019

Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 2019

Related news

 • Saray Usulu Vişneli Muhallebi
 • Aralıklı topallama, nedenleri, tanı ve tedavisi
 • Ojeden sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır
 • Baklava Yufkasından Banyolu Börek Tarifi
 • Tony Kukoch: basketbolcu ve kişilik

 • Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 37

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy


  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 90

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 65

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 87

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 1

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 50

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 44

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 33

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 39

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 52

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 84

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 39

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 71

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 65

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 99

  Yasnaya Polyanadaki Müze-Emlak Tolstoy 63