Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 2019

Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 2019

Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 100 27.02.2019, 05:11

"Yandex" de bir şey arar. Yandex'de nasıl arama yapılır?

Arama için İnternet'in her kullanıcısıGerekli bilgiler arama motorları tarafından kullanılır. Yandex'te bilgi nasıl aranır? İlk bakışta, her şey oldukça basit ve kolaydır. İnternete gidiyoruz, arama motorunun ana sayfasını açıyoruz, ilgilendiğimiz soruyu kaydediyoruz ve araştırmanın sonucunda elde edilen cevapları inceleyerek öğrenmeye başlıyoruz.

Yandex'de nasıl arama yapılır?

Ancak herkes, arama motorunun bilgi aramak için daha kolay, erişilebilir ve keyifli hale getirdiği bazı sırlar olduğunu bilmiyor.

Bu sistemin ana özelliklerini ve olanaklarını düşünelim.

Birkaç kelimeyle bir sorgu ile "Yandex" de doğru bir şekilde nasıl arama yapılır?

Yandex'de nasıl arama yapılır? Yapılacak ilk şey, isteğin kendisini en doğru şekilde formüle etmektir. İki veya daha fazla kelime içermelidir. Arama dizesine girdiğinizde, sistem geleneksel olarak benzer sorguları, kelimeler eş anlamlılarını yayınlar. Örneğin, sorunun cevabını bulmanız gerekir: "Nerede iyi bir dinlenme yapabilirim?" Arama kutusuna, sorgu girildiğinde, kelime eşanlamlıları, sunulan hizmetlerin sitelerine götüren teklifler (denizde, Mısır'da, Hindistan'da) eklenir. Bazı insanlar bunu sever, çünkü arama büyük ölçüde basitleştirilmiştir ve bazı dikkat dağıtıcıdır. Eğer ikincisinin kategorisine aitseniz, o zaman "Yandex" de bulmak istediğiniz cevabı tam olarak formüle etmeye çalışın. Bir seçenek olarak - sıradan alıntılarda alın ve giriş satırına yazın.

Yandex aramadaBir kelimeyi unutursanız, bunun yerine herhangi bir işaret koyabilirsiniz. Örneğin: sorguyu tırnak işaretleri içine girerek, bilinmeyen kelimenin yerine "*" yazıyoruz.

Örneğin, "Yandex" ifadesinde: "Jinekolojide tanı *." Böyle bir formülasyonun kullanılması arama ve bazı temel kelimeler unutulur ünlü kitaplarından, şiir, gelen tırnak hatların seçimi için uygundur.

"Yandex" içinde arama yapmak uygun çünküarama motoru cevaplar sağlar ve eş anlamlılarını bulur. Ayrıca, arama dizisindeki eş anlamlıları listeleyebilir, bir işaret I ile parantez içinde ve ayrılabilir. Örneğin: "başarılı davranış (iş I iş I iş)."

İşaret sisteminin tüm özelliklerini kullanarak Yandex doğru bir şekilde nasıl arama yapılır?

Ve hangi sitelerdeBelirtilen talep tamamen ve değişiklik yapılmadan kullanılmalıdır? Tam olarak "Yandex" ile nasıl arama yapılır? Bunu yapmak için, & işaretini kullanarak arama dizesinde tüm cümleyi girin.

PYandex'de daha sık aranan nedirBir örnek alalım: "Kullanmak için & beş sırlar & etkili & iletişim & ihtiyacınız var & sonraki".

Büyük bir arama sorgusu girdiğinizde olurSistem, aramayı büyük ölçüde karmaşıklaştıran gereksiz bağlantılar sağlar. Söz konusu teklifleri yayınlarken, belirli bir kelimeyi içermesi gerekiyorsa, "+" işaretinin yardımıyla "İngilizce Öğrenin + Kurslar" ı bulun.

"Yandex" bölümünde, genel bilgileri (örneğin, satılmakta olan ürün hakkında sunulan hizmetler) içeren soruların cevaplarını, satışlarıyla ilgili sayfaları görüntülemek için zaman kaybetmeden ara.

Belirli bir araba satın almaya karar verdiniz, ancak sadece özellikleriyle tanışmak ister misiniz? Ardından arama alanına "CITROËN C4 PICASSO - buy" yazınız.

fırsatlar

"Yandex" 'de aşağıdaki özellikleri kullanarak bilgi arayın:

1. Belirli bir siteye gitmeniz gerekiyorsa, sorguda belirtin. Örnek: "Kıyafet sitesi: http: site adı".

2. Arama dizesindeki türünü belirterek belirli bir belgeyi bulabilirsiniz.

3. Belirli bir dilde bilgi bulmanız gerekiyorsa, böyle bir komut belirtin. Örnek: Michael Jackson lang: en (istediğiniz herhangi bir dil-ru, uk, belirtebilirsiniz).

Yandex'de tam olarak nasıl arama yapılır

"Yandex" arama sistemi sağlarSadece sözel istekleri girerek bilgi arama yeteneği: Ayrıca ilgilendiğiniz videoyu bulabilir, resimler, posta kutusu başlatabilir ve günde 24 saat mektuplara erişebilirsiniz.

Resim ve Görsel Arama

Görüntü arama olasılığını düşünün. Yandex'deki görselleri nasıl ararım?

Sistem kesin veya benzer bir görüntü bulur ve sonucu verir. Resim, kullanıcının bilgisayarında veya internette kaydedilebilir.

Lütfen dikkat: Resim jpeg, gif, png olmalı ve 8 MB'yi aşmamalıdır.

Aşağıdaki adımları gerçekleştiriyoruz:

1. Resmi aramak için http: // images.yandex.ru bağlantısına gidin ve arama motorunun sağ köşesindeki "Resme göre ara" anlamına gelen düğmeyi tıklayın. İki pencere vardır: "Resim yükle" ve "Onu buraya sürükleyin".

2. Resmi yükleyin. Görüntünün İnternette kendi adresi varsa, arama çubuğuna girin veya görüntüyü önceden kaydedilmiş olan bilgisayarınızdan yükleyin. Basit yöntemi kullanabilirsiniz: Resmi belirtilen yere sürüklemek için farenin sol tuşunu kullanın.

Benzer görüntüleri aramak kullanıcıya izin verirDiğer resimlerle tanışmak. Örneğin, şeyi beğendin ve daha sonra satın almak istiyorsun. Yandex sistemine resim yükleyerek benzer şeyleri, sunulan ürün çeşitlerini görebilir ve size uygun satış şartlarını içeren bir site seçebilirsiniz.

Yandex'teki en popüler aramalar

Yandex'te bilgi aramak için nasılİnternet kullanıcılarının bir sorumluğu olabilir: "Daha çok" Yandex "içinde ne arar?" Bu tuhaf görünebilir, ancak insanlar en sık girilen sorguların, anahtar kelimelerin, sorgu boyutlarının sayısıyla ilgilenir. Bir sorunun cevabını bulmak için bir kişi yaklaşık 2-3 dakika harcıyor. Çok sayıda sorgu, birkaç kelimeden (3-5) oluşur ve tek kelimelerin sayısı azalır. Bunlar, örneğin, sosyal ağların isimlerini, postaları, yetişkinlere yönelik siteleri içerir. Ayrıca, netleştirici kelimelerin sayısı da harika: satın al, sat, bul, indir, fiyat, ücretsiz, maliyet, teslimat.

Kısacası, sistem, kullanıcılar için bilgi arama için çok çeşitli ihtiyaçları karşılayabilecek kadar çok yönlüdür.

Sonuç

Bunlar, aramayı basitleştiren ana önerilerdir.Yandex sistemindeki bilgiler, gerekli bilgileri içeren siteleri kullanma olasılığını ortadan kaldırır ve Yandex'de nasıl arama yapılacağı sorusunu yanıtlar. Tavsiyemizi uygulamada uygulayarak, ihtiyacınız olan bilgiyi bulmanın daha kolay olacağını göreceksiniz. Ve sonuç sizi memnun edecektir: tam olarak ne istediğini aldıktan sonra, "su"% 100 kurtulmak. Artık Yandex'de bilgi aramayı biliyorsunuz. Ne duruyorsunuz!

Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 2019

Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 2019

Related news

 • Deniz Seki Şarkıları
 • Bundesrat (Alman Federal Parlamentosu)
 • KGAÖ
 • Diş ne zaman incinir, evde ne yapmalıyım
 • NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı
 • Emre Uruç Adana Demirsporda

 • Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 15

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır


  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 73

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 99

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 66

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 51

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 49

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 37

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 80

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 16

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 47

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 17

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 11

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 37

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 90

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 46

  Yandex de bir şey arar. Yandexde nasıl arama yapılır 42