25.06.2019

Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 76

Yakıt filtresi VAZ-2110'un tek başına değiştirilmesi

Yakıtın rolünü abartmak zor ya daarabalar üzerinde benzin filtresi ve özellikle VAZ-2110. Üretici her 30 bin km'de bir değiştirilmesini tavsiye ediyor. Ancak, yakıtın kalitesi ve çevreye uygunluğu göz önüne alındığında, bunu daha sık yapmak daha iyidir, yaklaşık 20-25 bin.yakıt filtresi VAZ-2110 değiştirilmesi

Yakıt filtresi VAZ-2110'un değiştirilmesi

İlk adım nerede olduğunu öğrenmekBu çoğu filtre. Önemli bir nokta da ne tür bir cihazdır. Eski bir sorunsa, o zaman fındıklarda. Hemen, sigara, kibrit ve diğer ateş kaynaklarıyla iş yapmanın önerilmediği söylenmelidir, biraz sonra bunun nedenini açıklığa kavuşturacaktır.

Yapılacak ilk şey pil terminallerini yatırmaktır.(artı ve eksi), daha sonra, arka koltuğun çıkarılması gerekir, çünkü filtreye doğrudan erişmeyi zorlaştırır. Bunu yapmak çok kolay, biraz çaba göster. Bundan sonra, 10 için bir tornavida kullanarak, dekoratif contanın bağlantı elemanlarını sökün.

Ama hepsi bu değil, çünkü azaltmamız gerekiyorsistemdeki basınç ve bunun için benzin pompasını kapatmanız gerekir. Bununla, her motorcu bunu nasıl yapacağını bildiği için problemler ortaya çıkmamalıdır. Yakıt filtresi VAZ-2110'u değiştirmeden önce,Yakıt hortumlarını sökmeniz gerekir.yakıt filtresi 2110 değiştirilmesi

Çalışma sırasında önemli noktalar

Bunu her zaman hatırlaSistemdeki ayrılan yakıt pompası, bu hortumlardan akacak olan yakıt olarak kalır. Bu basit nedenden ötürü iş esnasında sigara içemeyeceğiniz ya da kendinize bir mum ya da bir eşleme yakmayacağınızdır. Yakıt kalıntılarını boşaltmak için 0.5-1.0 litrelik bir kavanozu almanız önerilir.

Sürüş sırasında dikkat edildi ise gerizekalıhız veya zayıf motor itme, bunun filtreyi değiştirme zamanı olduğunu oldukça mümkündür. Eğer işi önce, otomobil aramak ve model VAZ-2110 için yeni bir tane satın almanız gerekir.

10, 17 ve ayrıca anahtarların alınması istenir.19 ve kafa. Bütün bunlar değişimi daha hızlı ve rahat bir şekilde yapacaktır. Her sürücü, boru hattı sisteminde çok fazla basınç olduğunu hatırlamalıdır, bu yüzden çok dikkatli olmanız gerekir. Bir kez daha, sadece kaliteli, orijinal bir yakıt filtresi VAZ-2110 almanız gerektiğine dikkat çekiyor. Bunun fiyatı yaklaşık 200 ruble olabilir.

Yakıt Filtresinin Değiştirilmesi 2110: Adım Adım Talimat

Filtre bulunduğunda, bağlantısını kesmek gerekir. Bunu aşağıdaki sırayla yapmanız gerekir:

 • Hortum uçları filtreye somunlarla bağlanır, bu nedenle zayıflatılması gerekir;
 • daha sonra tutucuyu gevşetmek gerekir, ayrıca bir somun ile sıkılır, kısmen veya tamamen sökülebilir;
 • ayrıca hortumları filtreden ayırmak gereklidir (bu süre içinde benzin tükenir, bu nedenle içinde boşaltılacağı bir konteynere sahip olmanız ve aynı zamanda güvenlik kurallarını hatırlamanız gerekir);
 • Filtreyi zayıflatılmış tutucudan çıkarırız.yakıt filtresi VAZ-2110 fiyat

Yakıt filtresi dikkat edilmelidirVAZ-2110-enjektör, karbüratör varyantından ayırt edici özelliklere sahip değildir, bu nedenle de benzer şekilde yerine getirilir. Şimdi yeni bir parça kurmaya devam ediyor, ancak hiçbir durumda kurulumu başlatamayacağınız birkaç önemli nokta var.

Yeni bir filtre yükleniyor

Gerçekleştirmeden, çeşitli özellikler varyakıt filtresi VAZ-2110 hangi yerine yanlış yürütülür, ve böyle bir araba uzakta değil bırakacaksınız. Mesele şu ki, polariteyi gözlemlemelisiniz. Doğrudan filtrede bir okla gösterilir ve boru hattından yakıt akışının tarafını gösterir. Yeni sarf malzemesi, işaret eden işaretin benzinin hareketine paralel olacak şekilde monte edilmelidir.

yakıt filtresi VAZ-2110 enjektör

Tabii ki hemenFiltreleri tutan kıskaç, durumu, bu gerekirse bir ile yeni ikame edilmiş olabilir. Aynı yavaş yavaş özelliklerini kaybetmeden ve böylece onların görevi gerçekleştirmek yok, mühürler için de geçerlidir. Bu nedenle, değersiz hale gelmiştir ve daha güvenilir yeni meslektaşları ile değiştirmelisiniz eğer. Kopyaları değil, sadece orijinal yedek parça satın almanız tavsiye edilir.

Sonuçta birkaç ipucu

Kural olarak, VAZ-2110 yakıt filtresinin değiştirilmesisadece 20-30 dakika içinde gerçekleştirilir, sadece bazen conta, paslı somun vb. şeklinde problemler olabilir. Tüm bunlar penetrasyon sıvısı VD-40 ile muamele edilebilir.

Meclis ters olarak yapılmalıdırdizisi. Çalışmaya başlamadan önce, önünde bir yangın söndürücü olması arzu edilir, tabii ki, o kullanışlı, ama yine de mümkün olduğunca güvenli olması muhtemel değildir. Yakıtın yüzü ile temasını engellemek için arzu edilir ve bu gözlerinin içine alırsa, sen bol su ile yıkayınız gerekir.

Bu basit gereksinimlerin bir kaçını takiben, değiştirmeyakıt filtresi VAZ-2110 bir sorun olmayacaktır. SRT'ye katılmak ve birkaç yüz ruble ödemek gerekmeyecek, böylece eski ve yeni bir sarf malzemesinin takılmasını gerçekleştirecekler.Related news

 • Geleceğin Yazar ve Çizerleri Ödüllerini Aldı
 • Titanicin oyuncuları 20 yıl sonra bir arada
 • İkimizin Yerine 96. Bölüm Özeti 12 Aralık Basant Mahavire Kan Verir
 • Tarçın Nasıl Saklanır
 • Dahili diyaloğu durdurma teknikleri: bir inceleme, özellikler ve geri bildirim

 • Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 97

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi


  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 42

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 75

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 16

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 46

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 58

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 11

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 65

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 82

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 88

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 42

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 25

  Yakıt filtresi VAZ-2110un tek başına değiştirilmesi 53