Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler


Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler

Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler

Yağları yakan yiyecekler

Yağları yakan yiyecekler

Kilo vermek ve sağlıklı kiloya düşmek için uygun bir diyet programı izlenmelidir. Özellikle bölgesel yağlanma söz konusu ise yağ yakıcı özellikleri olan besinler tüketilmelidir. Yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı yiyecekler daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olur. Bu besinler arasında özellikle lif ve su içeriği yüksek olan gıdalar yer alır.

Yağları yakmak için diyet: Yağ yakımını hızlandıran besinler:

Yağ yakımını hızlandıran yiyecekler: Yulaf

Yulaf lif açısından zengin besinler arasındadır. Sindirim sisteminin daha sağlıklı ve hızlı çalışmasını sağlar. Ayrıca tok tutucu özellikleri de vardır. Özellikle kahvaltıda 1 kase yulaf ile 1 bardak yağsız süt tüketilebilir. Bu besin aynı zamanda bağışıklığı da artırır.

Yağ yakan meyveler: Portakal

Portakal da lif açısından zengin bir besindir. Ayni zamanda C vitamini içerir. Özellikle öğün aralarında tüketilmesi önerilir.

Yağ yakan baharatlar

Yağların daha hızlı yakılması için baharatlardan da faydalanılabilir. Özellikle hardal tohumu, zencefil, ginseng bitkisi, karabiber ve zerdeçal kullanılabilir. Bu baharatlar metabolizmayı hızlandırır.

Yağ yakan sebzeler: Tatlı patates

Tatlı patates de lif açısından zengindir. Patates kızartma olarak tüketilmek yerine haşlama ya da fırında pişirilerek tüketilebilir. Yüksek lif içeriği ile sindirim sistemini geliştiri. Aynı zamanda beta karoten, lutein, zeaksantin gibi bileşiklere de sahiptir. C vitamini, potasyum, demir, magnezyum, ve fitokimyasallar gibi gerekli besin öğelerini de içerir.

Yağ yakmaya yardımcı gıdalar: Domates

Domates mutlaka beslenme düzenine eklenmelidir. Çiğ ya da pişmiş olarak tüketilebilir.

Kilo verdiren meyveler: Çilek

Çilek lif ve C vitamini açısından son derece zengindir. Bu içeriği ile sindirim sistemini geliştirir. Öğün aralarında 1 kase kadar tüketilebilir.

Kabak

Kabak su içeriği yüksek bir besindir. Aynı zamanda lif, vitamin A, C vitamini, E vitamini ve potasyum içerir. Aynı zamanda lif içeriği ile sindirim sistemini geliştirir. Kabak yemeği haftada 3 kez tüketilebilir.

Badem tüketimi

Kilo verme sürecind önerilen bir diğer besin bademdir. Badem içerdiği E vitamini ve faydalı yağ asitleri ile kilo vermeyi hızlandırır. 1 kase suyun içerisine biraz badem eklenir. 1 gece suda bekletilir. Ertesi sabah ezilir ve tüketilir. Gün içerisinde ara öğünlerde 1 avuç badem de tüketilebilir.

Zayıflayan gıdalar: Greyfurt

Greyfurt da kilo verme sürecinde diyete eklenmesi önerilen besinlerden biridir. Yağ metabolizmasının düzene girmesine yardımcı olurken aynı zamanda kan şekerini dengeler. Haftada 5 kez tüketilebilir.

Bitter çikolata

Çikolata genellikle kilo aldıran besinler arasındadır. Ancak kakao oranı yüksek olan bitter çikolata kilo vermeye yardımcı olur. Enerji seviyelerini de yükseltir. Her gün 3 kare bitter çikolata tüketilebilir. Kalp ve damar sağlığının korunmasına da yardımcı olur.

Tuzsuz ve yağsız patlamış mısır

Öğün aralarında tuzsuz ve yağsız patlamış mısır tüketilebilir. Mısır midede şişer ve tokluk hissi yaratır. Ayrıca sağlıklı B vitamini içerir.

Yoğurt

Yoğurt sağlıklı ve besleyici gıdalardan biridir. Her gün öğün aralarında ya da yemeklerin yanında tüketilebilir. Yoğurt tüketimi bağırsaklardaki bakterilerin dışarı atılmasını hızlandırır ve sindirim sistemini geliştirir.

Hindistan cevizi suyu

Her gün 2 bardak hindistan cevizi suyu tüketilebilir. Vücudun susuz kalmasını engeller ve yağ yakım sürecini hızlandırır.

Papatya çayı

Papatya çayı sakinleştirici ve yatıştırıcı etkileri ile bilinir. Aynı zamanda kilo vermeye de yardımcıdır. 1 bardak kaynar suyun içerisine biraz papatya eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir. Ardından süzülür ve tüketilir. İçerisine şeker yerine limon suyu ya da bal eklenebilir.

Zencefil çayı

Zencefil çayı metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakıcı özellikleri vardır. Pek çok sağlık sorunu için önerilen zencefil çayı kilo vermeye de yardımcı olur. 1 bardak kaynar suyun içerisine biraz zencefil eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve tüketilir. Şeker eklenmemelidir. Limon suyu kullanılabilir.
Related news Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan YiyeceklerYağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler


Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler


Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler


Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler


Yağ Yakan Diyetler: Yağları Yakan Yiyecekler