Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 2019

Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 2019
21.07.2019

Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 39

Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa?

Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa? Bir tencereye oturur, hayattan hoşlanır, ancak çimlenmenin parlak, uzun süre hoşa giden gözleri, odanın penceresine yerleştirilme nedenini göstermeyeceğini düşünmez.

Genellikle güzel çiçek açan bitki örtüsügelişme döngüsü, her yıl tekrarlanmaktadır. Çiçeklerin görünüşünün bir parçası olduğu üreme'yi teşvik etmek için kışlamaya ihtiyaçları vardır. O kışın o yaz koşullarında - çiçek parçalanamazsa, tomurcuk şeklinde arzu edilen sonucu elde etmek için yapay olarak ışık gününün indirgenmesini taklit etmek zorunda kalacaksınız.

Bitkiler için ışık süresini 9-12'ye azaltınışık geçirmez kumaş yardımı ile günün kalanında güneşten uzak tutmak veya karanlık bir yere aktarmak gibi. Bu prosedürü her gün 2-3 ayda gerçekleştirmenin gerekli olduğu gerçeğini göz önüne alındığında, mümkün olan en kolay hale getirerek otomatikleştirmek en kolayı veriyor.

Kalanchoe çiçek açmadığı içinkaranlık bir yerde (depolama, makyaj odası, depo) içine yerleştirilmiş ve bir zamanlayıcı aracılığıyla ağa bağlanır bunları floresan lamba üzerinde ayarlayın. Bu cihaz otomatik olarak açılacak ve programlanmıştır kesin noktada odasında ışık kapanacaktır. röleleri donanım mağazalarında olabilir Buy, bazen elektrik bölümlerinde satılmaktadır. Sadece bitki durumunu kontrol etmeyi ve gerektiğinde suyunu almayı unutma. kış sulama minimuma indirilmelidir sırasında: Bitki neredeyse beslenmiyor, bu nedenle taşma çürüme ile sonuçlanacaktır ve bir çiçek yok edebilir.

Kalanchoe zaman sorunla başa çıkmak için YardımÇiçeklenme çiçek açmaz, özel hazırlıklara ve üst giysilere yardımcı olur. Çevreye saygılı elementlerden oluşan ve bitki için kış ortasından başlamak üzere haftalık olarak püskürtülen çözüm "Bud" a uygundur. Tomurcuklar göründüğünde ve çiçek açmaya başladığında, tedavi durdurulabilir. Çözüm, talimatlara uygun olarak hazırlanır, 2 litre su için 2 gram kuru preparat almanız gerekir.

Bu aynı sırayı anlamı - Aynı etki vardır ve "yumurtalık" meyve uyarıcısı, onlar "Bud" değiştirilebilir.

Çiçeklendiğinde bir Kalanchoe çiçeği nasıl hazırlanırönce ve ardından tomurcuklanma sona mi durdu? Belki bitki gençleşmelidir. Bunun için, en genç üst kısım kesilmiş ve köklendirilmiştir. Yeni kökler oluşturmak için kol, bir kök solüsyonu veya sadece suyla camın içine yerleştirilebilir. Kök olduğunda - bitki yapabilirsin. onun pota bir tuğla kırıntıları ve huş kömür parçalarını eklediğinizde Kalanchoe iyi hissettiriyor. Periyodik olarak köklü bitki, kaktüsler ve sulu meyveler için özel besleme ile gübrelenir.

Zaman zaman herhangi bir çiçek gereklitransplant: kök sistemi büyür ve sıkılaşır, toprak tükenir ve asidik hale gelir. Tencereye nakledilmediğinde çok fazla alınmamalı - yiyeceklerin fazlalığı da zararlı olduğundan, nakledilenden birkaç santimetre daha geniş bir kapasite seçin. Geniş, genişleyen bitkiler için, küçüklerden daha fazla santimetre ekleyebilirsiniz. Bu prosedür altındaki kökler dallanmalarını güçlendirmek için hafifçe kısaltılmalı ve böylece çiçeğin beslenmesi iyileştirilmelidir. Koyulaştırılmış ölü kökler makasla çıkarılır - bunlar için hiçbir fayda yoktur ve bu tür parçalar tüm kök sisteminin bozulmasına neden olabilir.

Ve eğer senin Kalanchoe senin çiçek açmazsa,Varlığının koşullarını analiz etmek ve onları düzeltmek zorunda kalacaksınız, daha sonra yeşil arkadaşınızın sizi memnun edeceği parlak renklere hayran kalacak birkaç hafta. Genellikle çiçeklenme dönemi kışın ve baharın başlangıcına düşer - Şubat ayında tomurcuklar çiçeği ve nisan ayına kadar çiçek açar.

Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 2019

Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 2019

Related news

 • Mokka-Opel: sahiplerden gelen geribildirimler ve sadece
 • Son dakika altın fiyatları: Çeyrek altın, gram altın fiyatları ne kadar 25 Kasım altın fiyatları
 • Kasımpatı güzel - çeşitleri ve türleri
 • Tığ İşi Çiçek Motifi Yapımı
 • Kabaklı Ekmek Nasıl Yapılır Resimli Tarif

 • Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 91

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa


  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 3

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 28

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 91

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 16

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 85

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 26

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 22

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 4

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 72

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 39

  Ya çiçekleyen Kalanchoe çiçek açmazsa 16