Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 2019

Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 2019

Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 77 14.02.2019, 08:23

Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun

Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun

Kilo aldırıcı besinlerin yanı sıra kilo vermeye yardımcı ve yağ yakıcı besinler de bulunuyor. Özellikle belirli bölgelerde biriken yağları yakmak için yardımcı olan birçok besin hayatınızın tam merkezinde yer alıyor. Önemli olan bu besinlerin ne şekilde kullanılması gerektiğini bilmek ve doğru bir uygulama ile yağ yakıcı besinleri hayatınıza almak. Özellikle karın bölgesinde biriken yağlardan şikayetçi olan kişiler için karın formunu korumaya yardımcı besinleri araştırdık. Karın bölgesinde biriken yağları eriten ve daha düz bir karına sahip olmanıza yardımcı olanyağ yakıcı besinlernelerdir sizin için paylaşıyoruz.

Karın Yağlarını Yakan Meyveler

Karın yağlarını eritmekte etkili olan birçok meyve buluyor. Bu meyveler arasında portakal, papaya, greyfurt, limon ve mango gibi meyveler yer alıyor. C vitamini yönünden zengin olan narenciye ve diğer meyveler, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına etki ederek bel çevresi ve karın bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı oluyor. Sadeceegzersizile eritilemeyen ve içten bir desteğe ihtiyaç duyan yağları eritmek için saymış olduğumuz meyveleri tüketebilirsiniz.

yag-yakici-portakal

 

Karın Yağlarını Yakan Sebzeler

Karın yağları üzerinde yakıcı etkiye sahip olan sebzeler arasında ise lahana, brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası, kara lahana, hardal yeşilliği gibi sebzeler yer alıyor. Çiğ olarak tüketeceğiniz bu sebzeler, karın yağlarınızın erimesi üzerinde olumlu etkiler yaratır. Çiğ olarak tüketmenin yanı sıra bu sebzeleri pişmiş bir şekilde de tüketebilirsiniz. Çiğ olarak tüketildiğinde sindirimi uzun süren bu sebzeler, vücudun çok daha fazla efor sarf etmesini ve bu sayede fazlaca kalori yakılmasını sağlar. Turpgiller arasında yer alan sebzeler, karın yağlarının yakılmasında çok daha büyük rol oynar.

,yag-yakici-besinler

Karın Yağlarını Yakan Baharatlar

Özellikle bel bölgesi, karın ve göbek bölgelerindeki yağların eritilmesinde yardımcı olan baharatlar bulunuyor. Bu baharatlar yiyeceklerinize eklenebileceği gibi bitki çaylarına ve yoğurta karıştırılarak da tüketilebiliyor. Karın yağları üzerinde etkili olan baharatların başında zencefil geliyor ve zencefili yemeklerinize serperek ya da bitki çaylarına ilave ederek bünyenize alabilirsiniz. Antioksidan bakımından oldukça zengin olan zencefil, yağ yakımında da büyük rol oynuyor. Kilo vermeye yardımcı baharatlardan bir diğeri de biberiye olarak karşınıza çıkıyor. Kan şekeri üzerinde olumlu etkiye sahip olan biberiye, kilo vermek ve karın yağlarınızdan kurtulmak için oldukça etkili bir baharat. Zerdeçal da yağlar üzerinde parçalayıcı ve eritici bir etkiye sahip. Günlük hayatta en çok tüketilen baharatlar arasında yer alan pul biber de karın yağlarını yakan baharatlar arasında yer alıyor. Acı biber de iştahı kesen ve yağları yakan baharatlar arasında bulunur. Pul biber kadar sık kullanılan karabiber de yeni yağ oluşumlarını önlerken vücutta biriken yağları eritir. Yağlar üzerinde etkili bir diğer baharat tarçındır. İştah kesen ve vücuttaki yağ depolama seviyesini düşüren tarçın, bitki çayları, yiyecek ve içeceklerde rahatlıkla kullanılabilir.


Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 2019

Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 2019

Related news

 • The Fox and Bear - bir masal ve özellikleri
 • Kereviz Püresi
 • Çok İzlenen Videolar

 • Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 56

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun


  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 78

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 47

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 85

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 45

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 29

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 27

  Yağ Eritici Besinlerle Karın Formunuzu Koruyun 25