WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür 2019

WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür 2019 WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

WordPress'i başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

Bugün kendi web sitesine sahip her kişiİnternet, sorunu başka bir barındırma sitesini taşımak için gerekecek yüzleşebilir. Bunun birçok farklı nedeni olabilir. Tabii ki, bunların en yaygın olanı sağlanan hizmetler arasında hoşnutsuzluktan ibaret değildir. Eğer dayanamıyorsan harekete geçmelisin. Bu oldukça uzun bir prosedür. Her şeyi adım adım yerine getirirseniz, siteyi güvenle taşıyabilir ve birkaç kez yeniden yapamazsınız. Peki, WordPress sitesini kaydetme ayarlarıyla nasıl transfer ediyorsunuz? Bu yazıda ilgilendiğiniz soruların cevaplarını bulacaksınız.

WordPress başka bir barındırma transfer

Wordpress'te doğru site çevirisi

Oldukça popüler olsaydınbarındırma, o zaman belki siteyi taşımak için hizmeti kullanabilirsiniz. Genellikle tamamen ücretsizdir. Elbette, böyle bir olasılık yoksa, o zaman kendi kendimize her şeyi yapmak zorunda kalacağız. Öncelikle, bir blogu veya web sitesini doğru şekilde aktarmak için bir eylem algoritması düşünmelisiniz:

1. Önce, sitenizdeki tüm dosyaları kopyalamanız gerekir.

2. Ayrıca eski hosting veritabanını veriyoruz.

3. Tüm dosyaları aktardıktan sonra alan adını yeni barındırmaya bağlayabilirsiniz.

4. Bir veritabanı oluşturun ve içine kaydettiğiniz verileri içe aktarın.

5. Yeni veritabanının bağlantı ayarlarını değiştirmeniz gereken yapılandırma dosyasına gidin.

6. Bu adımda, tüm eylemlerin doğruluğunu doğrulayabilirsiniz. Bunun için bir teknik alan veya geçici bir URL kullanabilirsiniz.

7. Son adımda, DNS etki alanını değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için alan adı kayıt yöneticisinin kontrol paneline gidin.

Oldukça uzun bir liste olduğu ortaya çıktı. Tüm bu adımlar doğru yapılırsa, WordPress'i barındırmadan başka bir barındırmaya aktarabilirsiniz. Bu uzun sürebilir, ancak acele etmemelisin. Tüm eylemlerin hatasız yürütülmesini sağlamanız gerekir.

Eski barındırmadan dosyaları taşıma

Bu oldukça basit bir işlemdir. Kendiniz bir site oluşturmaya odaklandıysanız, çabucak öğrenebilir ve her şeyi doğru bir şekilde yapabilirsiniz. WordPress blogunuzu başka bir barındırmaya götürmek için, eski sunucuya FTP ile bağlanmanız gerekir. Bundan sonra, tüm verileri bilgisayarınıza indirin. Ayrıca, eski barındırma dosyalarını kaydedeceğiniz bir klasörü hazırlamanız gerekir.

WordPress blogunu başka bir hosting şirketine aktarın

Not. Birkaç siteleri taşımak gerekir ve hile istiyorsanız, o zaman public_html adında klasörün tamamını taşımak için mantıklı olurdu. Bundan sonra, yeni barındırmaya da yükleyin. Ne yazık ki, birçok barındırma şirketinde farklı klasör yapısı nedeniyle bu odağı çalışmayabilir. Her sitenin veya blogun ayrı ayrı taşınması gerekecek.

Veritabanını taşıma

Eski veritabanını dışa aktarphpMyAdmin. Kontrol panelinden bu dizine gidin. "Veritabanları" bölümünde phpMyAdmin'e bir bağlantı bulmanız gerekecek. Eğer cPanel kurulu ise bu adım yapılmalıdır.

Yeni pencerede gerekli veritabanını seçin ve"Dışa aktar" bölümüne gidin. Sonra, birkaç parametre değiştirmeniz gerekir. "Dışa aktarma yöntemi" öğesine gidiyoruz ve "Normal" i seçiyoruz. Biraz daha düşük kaydırma yaparak, "Çıkış" bölümünü göreceksiniz ve "Sıkıştırma" bölümünde gzip değerini ayarlayacaksınız.

Yalnızca "Tamam" düğmesine basarak eylemlerini onaylamak için kalır. Bundan hemen sonra, veritabanınız indirilecek.

WordPress'e bir alanı başka bir alana aktarma

Üçüncü aşamada, bir alan adı eklemeniz gerekir,hangi transfer olacaksın. Bu, barındırma kontrol panelinde yapılabilir. Birçok web hostunda, alan adını siteye bağlayana kadar dosya yükleyemediğiniz anlaşılmalıdır. Diğer bir deyişle, www klasörü ilişkili alan adı olmadan oluşturulmaz.

Peki nasıl bağlayacaksın? Daha önce öğrendiğimiz gibi, kontrol paneline gitmeniz gerekiyor. Sonra, "Alanlar" bölümünü bulup ona gitmelisin. Daha sonra "Bir alan adı ekle" düğmesini tıklayın. Sadece eski alanı belirtmek ve eylemlerini doğrulamak için kalır.

Dosyaları yeni bir barındırmaya yüklemek

Önceki aşamalarda hepimiz için hazırlandık.site dosyalarını indirmek. Bu, hızlı bir şekilde baş edebileceğiniz oldukça basit bir adımdır. Önce yeni sunucuya FTP üzerinden bağlanmanız gerekir. Bağlandıktan sonra, www adlı bir dizin göreceksiniz. Bu klasöre giderek, alan adınızın adıyla başka bir klasör görebilirsiniz. İçinde ve önceki barındırma işleminde olan tüm dosyaları sıfırlamanız gerekir.

wordpress'in başka bir barındırma birimine kolay transferi

İlk etapta iseniz,tamamen klasörü kopyaladıysanız, kendiniz eklemek zorunda değilsiniz, ancak içerideki tüm dosyaları eklemeniz gerekmiyor. Yani, bir dizini, örneğin my_blog'u kopyaladıysanız, aynı ada sahip bir klasörde bulunmamalıdır. Eski sunucudaki tüm dosyaları açıp taşımak gerekecek. Oldukça aptalca bir hata gibi görünüyor, fakat sıklıkla yapıldı, bu yüzden bunu söylemeye değer.

Aynı zamanda, yokluğun olmadığından emin olmak da gereklidir.başarısız iletimler. Buna yine de izin verirseniz, bu dosyaları tekrar indirmeniz gerekir. Bunu yapmazsan, o zaman gelecekte sitenin çalışmasında hatalar olacak.

Veritabanı Oluşturma

Bu noktada, bir veritabanı oluşturmamız gerekiyorseçilen sunucuda. Bunu nasıl yaparsın? Buna karmaşık bir şey yok. Kontrol paneline gidin ve "Veritabanları" öğesini seçin. Daha sonra "Veritabanı oluştur" düğmesine tıklayın. Yeni sekmede, yeni veritabanının adını ve parolasını girin.

Veritabanının adının, kontrol paneline girdiğinizde belirttiğiniz oturum açma ile otomatik olarak ön ekinin ekleneceğini belirtmek gerekir.

Verileri veritabanına alma

Şimdi yeni veritabanımızda, yolculuğumuzun başlangıcında bilgisayara kaydettiğimiz bilgileri aktarmanız gerekiyor.

Seçilen barındırma sitesinde phpMyAdmin'e gidin. Ardından "Veritabanları" bölümüne gidin. Şimdi veritabanınızla ilgili bilgilere bakmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, "Oturum Açma Bilgileri" düğmesine tıklayın.

Yeni sayfa faydalı parametreleri açacak,veritabanını sitemize bağlamak için kaydetmeniz gerekenler. Ama önce phpMyAdmin'e giriş yapmalısınız. İlgili düğmeye tıklayarak, veritabanından şifre girmeniz gerekir.

PhpMyAdmin yeni bir sayfada açılacaktır. Şimdi bilgi aktarırken yaptığımızın tam tersini yapmamız gerekiyor. Bu sizi rahatsız etmemelidir, ancak verileri içe aktarmak için algoritmayı düşünmelisiniz:

• WordPress sitesinin başka bir barındırma merkezine aktarmak için seçilen veritabanına gitmeniz gerekir.

• Üst panelde "İçe Aktar" düğmesini tıklayın.

• Eski veritabanının yolunu belirtmeniz gereken "Dosya aktarma" alanına gidin. Arşivlenmelidir.

Elbette, veritabanı çok ağırlığa sahipse indirme işlemi ertelenecektir. Sonunda başarılı indirme hakkında bir mesaj almalısınız. Bu olmazsa, veritabanını yeniden başlatmanız gerekir.

Sitenin veritabanına olan bağlantısını yapılandırma

Bu noktada, WordPress'deki siteye veya bloga veritabanı bağlantısını yapılandırmamız gerekir. Bu ayarlar wp-config.php adlı bir dosyada saklanır.

Bu dosya, sitenin kendisinin kökünde bulunabilir. Sonra, bu belgeyi bulup açmanız gerekiyor. Veritabanı adı, DB_USER - - Veritabanı kullanıcı adı, DB_PASSWORD - şifre, DB_HOST - veritabanı sunucusu DB_NAME: Görüntülenen fonksiyonu parametrelerini tanımlamak için çizgi, atlayın.

Başka bir hosting WordPress bloguna geçmek için,bu verileri daha önce açtığımız pencereden doldurmanız gerekir - "Giriş Bilgisi". Tanımlama işlevinin ikinci parametresinde gerekli bilgileri belirtmeniz gerekir.

wordpress üzerinde doğru site çevirisi

Sitenizin veya blog yayınlarınızın kalitesini kontrol edin

Neredeyse her şey bitti. Sadece birkaç hareket kaldı. Sondan bir önceki aşamada, çalışmalarınızın kalitesini kontrol etmeniz gerekiyor. Ve bunu nasıl yaparsın? alan adı sitemizde işaret olmadığından, teknik alanlı veya geçici URL'yi kullanması gerektiğini (tek ve aynı adı sitenizi veya blog kontrol çalıştığınız barındırma hizmeti bağlıdır).

Başka bir hosting WordPress bloguna geçmek için,teknik alan adını bilmeniz gerekir. Bunu yapmak için "Alanlar" bölümüne gidin. Ardından, istediğiniz adı seçin ve "Araçlar" düğmesine tıklayın. Yeni bir pencerede blogunuzun geçici URL'sinin bağlantısını görebilirsiniz. Onu tıklıyoruz ve sitenizin çalışmalarının doğruluğunu kontrol ediyoruz.

Gittiğinizde, anasayfa. Bu gerçekleşmezse veya başka sayfalar açmazsanız, aktarım ile ilgili herhangi bir sorun var demektir. Olası sorunlar ve çözümleri aşağıda tartışılmaktadır.

Wordpress sitesini başka bir barındırmaya taşımak için

DNS kaydet

Siteyi kontrol ettiyseniz ve iyi çalışırsason aşamaya geçebilirsiniz. Alan adının DNS'sini değiştirmeniz gerekiyor. Artık site diğer kullanıcıların da görebileceği gibi, yeni barındırmada sitenin yolunu belirtmeniz gerekiyor.

Başka bir hosting şirketine transfer yapmakWordPress blogu, etki alanı adı kayıt hizmetlerini satın aldığınız sitenin kontrol panelindeki DNS'yi değiştirmeniz gerekir. Farklı servislerde, bu farklı şekillerde gerçekleşir. Zaten çalışan bir siteniz varsa, nasıl yapılacağını bilirsiniz. Ayrıca, bu tür her sitede, oldukça hızlı yanıt veren bir teknik destek var.

DNS oldukça hızlı değişiyor. Birkaç saat içinde insanlar kaynağınızı tekrar ziyaret edebilir.

wordpress sitesini kayıt ayarları ile aktarma

Olası hatalar ve çözümleri

1. Veritabanına bağlanamadığınız bir mesaj alırsanız, wp-config.php isimli dosyadaki değişikliği kontrol etmeniz gerekir. Sorun, bu dosyada girilen verilerin doğru olmamasıdır.

2. Siteyi açmazsanız ve sadece WordPress'i yüklemeye başlarsanız, veritabanını tekrar yüklemeniz ve indirme işleminin başarılı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, indirmenin tam olarak sunucuya bağlanan veritabanına gittiğini kontrol etmeniz gerekir.

3. Siteyi açmak yerine sadece beyaz bir ekran görünüyorsa, yüklediğiniz dosyaları barındırmada kontrol etmeniz gerekir. Verileri eski sunucudan yeniden yükleyin ve yenisiyle yeniden yükleyin.

4. Normal bir metin yerine farklı çarpıklıklar ve garip semboller varsa, tüm tablolarda kodlamayı utf8_general_ci olarak değiştirmeniz gerekir.

5. Sorun çok garip sözlerin ortaya çıkması durumunda, eklentilerin çalışmalarına bakmalısınız. Büyük olasılıkla, bu hatanın sebebidir. Sunucunun belirttiği mesajı inceleyin ve uygun eklentiye gidin. Bir WordPress sitesi başka bir sunucuya transfer yapmak için eklentinin kaldırılması gerekiyor, bu sorunu çözmeli.

Site geçişi için hizmetler

Siteyi taşırken sorun yaşıyorsanızve onları düzeltecek bir konumda değilsiniz, profesyonellerin yardımına başvurabilirsiniz. İnternette bu hizmetleri sağlayan pek çok farklı servis var. WordPress'in başka bir hosting şirketine kolayca aktarılması 1000 ila 2000 rubleye mal olacak. Siteyi bir gün içinde başka bir ev sahibine taşımayı vaat ediyorlar.

Oldukça ucuz. Bilgilerinizin güvenliği konusunda ödeme yapabilir ve endişelenmeyin. Bu stüdyolar, sitenin yedek bir kopyasını aldıklarını, yapısını araştırdıklarını ve sitenin referans kütlesini, derecelendirmesini kaybetmeyecek şekilde aktardıklarından emin olurlar.

Siteyi başka bir sunucuya aktarabilirsinizBu tür hizmetler barındırma sağlarsa kesinlikle ücretsiz. Bu, tüm gününü projenizin transferine harcamamak için hemen bilinmelidir. Bu konuda teknik destek sitesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Tabii ki, bu hizmetler barındırmadan ödenebilir. Bu site transferleri yapan özel şirketlerden daha ucuz olabilir.

Wordpress'i diğerine barındırma

Sonuç

WordPress'i bir barındırma biriminden diğerine aktarma -Belirli beceriler gerektiren oldukça zahmetli bir prosedür. Blogunuzu adım adım ilerlemenize yardımcı olacak bir algoritma kullanabilirsiniz. Bunun için hazır ol ve zamanını boşaltmalısın. Daha önce sitelerin aktarımı yapmadıysanız, çok şey gerekebilir. Bir WordPress sitesini başka bir barınağa nasıl taşıyabilirim? Hiçbir şey olmasa bile, üzülme. Sitenin aktarımı için hizmet siparişi verebilirsiniz ve ertesi gün yeni bir ev sahipliği yapacak olan sitenizi satın alabilirsiniz. Barındırma, siteyi taşımak için size ücretsiz hizmetler sağlayabileceğini unutmayın. Bunun mümkün olduğunu biliyorsanız, teknik destekteki tüm ayrıntıları kontrol edin.

WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür 2019

WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür 2019

Related news

 • Arjininin zararları ve yararları nelerdir Amino asitin özellikleri. L-arginin bakımından zengin ürünler
 • Spor malzemeleri: St. Petersburgdaki Sportmaster mağazalarının adresleri
 • Lenovo Ideapad Z510 - eğlence ve iş için dengeli bir çözüm
 • Suna Dumankaya Evde Diş Beyazlatma Formülü
 • Apartmanın çatısı nasıl tamir edilir

 • WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür


  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür

  WordPressi başka bir barındırmaya aktarın: özellikler, prosedür