WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 2019

WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 2019

WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 24 28.01.2019, 07:13

WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz.

Şimdi bir evin huzurunda hiç şaşıracaksınızbirden çok bilgisayar veya kablosuz ağ arayüzleri. Örneğin, bir apartman dairesinde olduğu zaman, bir ev medya koleksiyonu, bir dizüstü bilgisayar ve birkaç yüksek teknoloji ürünü (tabletler, e-kitaplar, akıllı telefonlar, vb.) Oynatmak ve saklamak için bir sabit bilgisayar olduğu zaman, resim algılanır. Ve tabii ki, makul arzu daire içine tek bir ağ içinde hepsini iş e-ekonomi yapmak arzusu. Buna ek olarak, tek ağdaki tüm cihazların hizalama küresel ağa tüm harici bağlantı teker kullanmasına olanak sağlar.

Elbette bunun için farklı çözümler mümkündürEn egzotik olanları da içeren görevler. Örneğin, Android sürümüne göre 2,2'den küçük bir akıllı telefonunuz varsa, apartmandaki tüm kablosuz cihazları, bir erişim noktası üzerinden, aynı zamanda harici bir iletişim kanalı olarak telefon bağlantısını kullanarak bağlayabilirsiniz. Ancak, bir WiFi erişim noktası olarak telefon, aslında, daireye "bağlı" olacak ve mağazaya girmeye karar verirseniz, eviniz internet bağlantısı olmadan kalacaktır. Dahası, böyle bir akıllı telefonun bataryası maksimum yarım gün sürecek.

Sırayla, bir yandan birleştirmek içintek bir bütün, tüm ev aletlerini ve bilgisayarları, ve diğerlerini - onlara internete erişme fırsatını vermek için, bütün bir cihaz sınıfı vardır - yönlendiriciler veya yönlendiriciler. Bir yönlendirici, iki farklı ağı (özellikle, bir apartman içi "lokalku" ve sağlayıcının ağı) bağlamanıza izin veren bir ağ aygıtıdır. Buna göre, yönlendirici, kablolu bağlantıya ek olarak, sağlayabilir ve kablosuz, bir WiFi yönlendirici.

Bu tür cihazların seçimi son derece zengin - pratik olarakHer bilgisayar mağazasında çok çeşitli WiFi router'ları (20'den 100'e kadar) bulabilirsiniz. Desteklenen standartlar, kablolu ve kablosuz ağların hızları ile dış kanal, tasarım, marka ve diğerleri arasında farklılık göstereceklerdir. Ancak, bir WiFi yönlendirici (bu konuda satıcıya yardımcı olacaksınız) seçmek değil, bu aygıtı nasıl yapılandıracağınız hakkında.

Örnek olarak, dikkate alacağızYönlendiricinin DIR-615 bağlantısını yapılandırmak. Bu, bir ev kullanıcısı için gerekli tüm işlevlere sahip nispeten ucuz (yaklaşık 35 $) bir cihazdır. DLink ürünleri hiçbir zaman birinci sınıf markalara ait değildir, ancak isimsiz ile eşanlamlı değildir. Kendi alanında iyi ve ucuz ağ cihazları üreten orta ölçekli bir şirkettir.

Yeni satın alınan WiFi yönlendiriciyi paketinden çıkarın,gücü bağlarız. Aygıt başlatılırken, sağlayıcının kablosunu WAN bağlantı noktasına ve dört LAN bağlantı noktasından birine bağlayabilirsiniz - masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan gelen kablo. Kablolar doğruysa, yönlendiricinin ön panelindeki ilgili LED'ler yanmalıdır.

Her şey bağlandığında, görünen pencerede 192.168.0.1 adresini (tarayıcının adres çubuğuna) girin, "admin" girişini belirtin ve yönlendiricinin web arayüzünü girin.

Öncelikle harici kanalın parametrelerini yapılandıracağız. Harici bağlantı tipini seçiyoruz (statik IP adresi olan normal "lokalka" olsun, yani Statik IP seçeneği). Ardından, uygun alanlarda, amca-master'ın kabloyu verirken bize verdiği bağlantı parametrelerini belirtiriz: IP, ağ geçidi adresi, DNS sunucuları. Biz kurtulduk.

Programımızın bir sonraki sayısıLAN. Bunu yapmak için, Ağ Ayarları menüsünün menüsüne gidin. Burada en önemli ayarlardan - yerleşik DHCP sunucusunu etkinleştirin / devre dışı bırakın. Diyelim ki onu ekledik ve bir düzine adresle paylaştık, böylece ağımıza bağlanan her yeni cihazda, ağ bağlantısının parametrelerini manuel olarak girmek zorunda kalmayacaksınız. Yani, DHCP IP Adres Aralığı sütununda 192.168.0.101-291.168.0.110 aralığını belirtin. Geri kalan parametreler, yalnız kalmak zorunda kalmadan daha iyidir.

Mükemmel, sıradaki sonraki parametrelerkablosuz bağlantı. Düşünülen WiFi yönlendirici, kablosuz ağı devre dışı bırakmanızı veya etkinleştirmenizi sağlar. Tabii ki, onu dahil edeceğiz. Bundan sonra, erişim noktanızın adını girin, iletişim modunu seçin (bilmeyenler için: 802.11n standardı en hızlı ve 802.11b en yavaş olanıdır). Ve şimdi herhangi bir WiFi ağı için en önemli şey şifreleme ve şifre ayarıdır. WiFi router DIR-615, kablosuz ağlarda en gelişmiş şifreleme algoritmasını kullanmanıza izin verir - WPA2. Yönlendiriciye bağlamayı planladığınız cihazlar göreceli olarak yeniyse, bu şifreleme türünü seçin ve bağlantı sırasında girmeniz gereken parolayı belirtin. Biz kurtulduk. Her şey, en sevdiğiniz tabletinizi alabilir, kendi ağınızı bulabilir, bir şifre girebilir, henüz unutmamış, ve kanepede rahatça uzanarak, World Wide Web'de gezinmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 2019

WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 2019

Related news

 • Çinli Vlogger canlı yayında zehirlendi
 • Evde Zeytin Nasıl Yapılır Videosu
 • Çalışma kitabından çıkar: bunun olmadan bir pasaport nasıl alınır
 • Son dakika: Bakan Albayrak’tan KOBİlere destek kredisi açıklaması

 • WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 53

  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz


  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 40

  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 92

  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 60

  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 21

  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 75

  WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz 6