Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 50 09.02.2019, 16:20

Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir? Sparrow Hills Park

Çok eski zamanlardan beri Vorobyovy dağları en çok sevilenMuskovalılar için rekreasyon yeri - Sovyet döneminin sıradan vatandaşları, ve prensler ve devrim öncesi Moskova kralları. Günümüz zamanları da bir istisna değildir. Şehrin sakinleri ve Rusya'nın başkenti konukları için en sevilen dinlenme yeri, adresinin tam olarak bilinmesi gerekmeyen Vorobyovy Gory'dir. Görülecek yerler Moskova-nehri ve Moskova Devlet Üniversitesi'dir.serçe dağları

Vorobievo köyünden

14. yüzyılda Moskova Nehri kıyısındaBoyar Vorobyev'in sahibi olduğu bir köy Vorobyevo vardı. Sonra Prenses Sophia Vitovtovna tarafından satın alınarak Moskova Dükü Ivan Üçüncü geçirilen hangi torunu Yuri Vasilievich, Dmitrov Prince, verdi.

1949'da yeni bir bina inşa etmeye başladılar.Moskova Devlet Üniversitesi. 1953'te tamamlandı. Köy, Vorobyovy Gory'nin yeni durumuna uymadı ve yakında yıkıldı. 14. yüzyılda inşa edilmiş olan Trinity Kilisesi hayatta kaldı. Doğru, o zaman ahşaptı. 1811 yılında yerinde bir taş kilise inşa edildi, bugüne kadar hayatta kaldı. Bu arada Sovyet zamanlarında Vorobyovy Gory'ye Lenin adı verildi.

Yüksek dik bankada

Vorobyovy dağları dağları bile zor deniyor. Maksimum yüksekliği 220 metredir. Aksine, nehrin yüksek yıkanmış bir bankasıdır. Aksine, Moskova'nın bulunduğu yedi tepeden biri olarak kabul edilecekler.

Setuni Vorobyovy dağlarının ağzından uzanan dağlarAndreevsky Köprüsü. Ormanlarla kaplıdır ve vadilerle kesilirler. Lesozone Vorobyovyh dağları vatandaşların rekreasyon için doğal tabiat ve yaşanabilirliği mükemmel bir biçimde birleştiriyor.

Moskova Devlet Üniversitesi'nin inşaatı sona erdiğinde, nehrin dik kıyısında, şehrin harika bir manzarasının açıldığı bir gözlem güvertesi inşa edildi.

Vorobyovy Gory: Metro ile oraya nasıl gidilir

serçe dağları adresi

Sadece Sparrow Tepeleri'nin başkentin merkezindeki görece yakınlıkta bulunması nedeniyle, bunun içinde karmaşık bir şey yoktur.

Bu hizmetleri kullanmak en uygunMoskova Metrosu ya da onun kırmızı şubesi. Moskova'nın merkezinde, herhangi bir istasyonda bir yer edinebilirsiniz: Lenin Kütüphanesi (Kremlin'e çok uzak olmayan) veya Okhotny Ryad (Kızıl Meydan'ın yakınında). Son 13 dakika içinde tren "Vorobyovy Gory" istasyonuna ulaşacak. Metro ile oraya nasıl gidilir, şimdi soru açıktır. İstasyonun Moskova nehri boyunca köprünün içinde yer aldığını ekliyor. Kosygin Caddesi'ne gitmelisin. Zaten çıkışta Vorobyovy Gory'nin bir panoramasını göreceksiniz. Yürüme yirmi dakika daha sürecek.

Metroya alternatif

Vorobiev'i ziyaret etmenin tek yolu metro değildağlar. Başka yollarla nasıl gidilir? Tabii ki, araba ile gitmek için en kolay yolu ve hatta navigator kullanın. Hedef için, Sparrow Tepeleri'ne götürecek olan Kutsal Üçleme Kilisesi'ni alabilirsiniz. Adres: st. Kosygina, 30

Bir arabaya binebilirsin. 7 numaralı güzergah, Serçe Tepeleri'ndeki gözlem güvertesine doğrudan doğruya gidecektir. Kiev istasyonunda olabilir arabası üzerinde oturup, ama genellikle Victory Parkı'na Vorobyovy tepelere gider. Son durak Kaluga Meydanı. Ancak, Moskova trafiğinin yoğunluğu açısından uzun bir süre var gidin ve Kutuzovsky Prospekt toplu taşıma için ayrı şerit üzerinde etmek.

Yani, Sparrow Hills'i görmek için daha iyi bir yol yok, metroyla oraya nasıl gidileceği!

Yürüyüş yolu

serçe dağları

Moskova Devlet Üniversitesi binasından yürümeye başlayabilirsiniz. Bilim Adamları Alley'e doğru ilerlerken, doğrudan görüntüleme platformuna yürüyebilirsiniz. Buradan nehrin, "Luzhniki" nin ve Rus başkentinin kubbe ve gökdelenlerinin pitoresk bir manzarasını görebilirsiniz.

Nehir boyunca yürüyüş yapmak da bir zevktir - iyi bir yaya bölgesi vardır. Ancak, binebilir ve paten yapabilir ve bisiklete binebilirsiniz.

Parka daha derine inerseniz,dekoratif göletler, çimler ve hatta doğal bataklıklara rastlamak için. Ağaçların arasında huş, ıhlamur, kızılağaç hakimdir, birçok farklı bitki ve kuş vardır.

Gözlem güvertesine geri dönmek içinTeleferiği kullanabilirsiniz. Tüm yıl boyunca çalışır. Sonuçta, Sparrow Hills kışın popüler. Kış sporları taraftarlarına, oraya nasıl gidileceği, bu bilgi için iyi bilinir. Sonuçta, bir kayak pisti, bir sıçrama tahtası var, kayaklar üzerinde koşabilir ve bir kızak binebilirsiniz.

Serçe tepeleri üzerinde tapınak

Zengin bir tarihe sahip olan Moskova'nın en eski kiliselerinden biridir. Ve en önemlisi, bu hikaye torunları için korunmuştur.

İlk başta tapınak ahşaptı. Vorobyevo köyünün 15. yüzyılda Sofya Vytovtovna tarafından satın alındığı zaman zaten var olduğu bilinmektedir.

serçe dağları nasıl Tapınak tamamen harap olduğunda, sökülmüştü. Mimar Vitberg'in projesine göre taş bir kilise inşa edildi. 1811'deki eski yerine, bir haçla taçlandırılmış bir anıt dikildi.

Kutuzov'un Fili'deki ünlü konseyden önce 1812'de bu kilisede dua ettiği bilgiler var.

Ayrıca, Sovyet iktidarı yıllarında Kutsal Üçleme Kilisesi'nin sadece yıkılmadığı, hatta hizmetin devam ettiği ve çanlar çaldığı da dikkate değerdir.

Şimdi Yaşam Veren Üçlü Tapınak'ın tapınağı üç yan şapele sahiptir, sürekli ibadet hizmetleri gönderir.

Aziz Andrew Manastırı

onların ayaklarına çünkü St. Andrew Manastırı tüm binanın iyisi, Sparrow Hills gözlem platformundan görülebilir.

Daha sonra Transfiguration Çölü olarak adlandırılan manastırın vaktiyle ilgili olarak, anlaşmazlıklar vardır. Bununla birlikte, hala 13. ya da 14. yüzyıl olsun, eski bir kurumdur.

Sovyet yıllarında manastır binası bir araştırma enstitüsü olarak kullanılmıştır. 1992'de sonunda kiliseye geri döndüler. Doğru, asla orijinal amaçları için kullanılmamışlardı.

Bölgesinde üç kilise vardır: Mesih'in dirilişi, Havari John ilahiyatçı ve şehit Andrew Stratilat. 1991'den bu yana onlar Patriarchal Compound idi, 2013 yılından bu yana Andreevsky erkek stauropegic manastırı.

"Vorobyovy Gory" Berth

serçe dağlarının iskelesi

Parkta yürürken teleferikten aşağı inebilirsinizdolguya giden yol ve Moskova Nehri boyunca bir motorlu gemiye binmek. Setin üzerinde bir iskele "Vorobyovy Gory" var. Şehir merkezinden nasıl gidilir? Tıpkı Vorobyovy Dağları'nın kendileri gibi. Metroda en iyisi. Aynı adı taşıyan istasyondan, teleferiğe yürüyerek 10 dakikadan fazla sürede çıkılmaz.

İskele "Vorobyovy Gory" sıcak sezonundanehir tramvayları koşar, yürüyüş çok zevklidir. Rota, Kotelnicheskaya setinde bir dönüş ve Vorobyovy Gory'ye dönüş yolculuğu ile Moskova'nın merkezinden geçiyor.

Tekne gezileri rotaları çok çeşitlidir. Onlar farklı bir perspektiften Moskova görmek ve Kremlin, Novodevichy ve Novospassky manastır ve Moskova'nın diğer mekanlara harika resimler yapmak için iyi bir fırsat sağlar.

Neskuchny Bahçesi'ne

Birkaç yıl önce rezerv "Vorobyovy Gory"Central Culture and Leisure Park'a bağlı. Gorki ve Neskuchny bahçesi. İkincisi, Golitsyn, Orlov ve Trubetskoi'nin sahip olduğu birkaç değerli mülkten hayatta kalan bir manzara parkıdır. Birlikte, tüm parklar tek bir kompleks oluşturur.

Neskuchny Garden'da birçok anıt varmimari. Kont Orlov (1796), yarıklarda üzerinde Elizabeth gölet yakınında kubbeli, yanı sıra çeşitli köprüler ile Taş çardak evin, üç uçuşlarda örneğin bir taş kemer köprünün İlginç ev.

moskova sparrow tepeleri nasılNeskuchny Garden ile nehre ulaşabilirsintramvay, ilk önce Serçe Tepeleri'ni ziyaret ediyor. Doğrudan metroya nasıl gidilir? En yakın istasyon Oktyabrskaya-çevre yolu. Buradan yürüyebilir veya araba ile gidebilirsiniz.

, Vorobyovy tepelerde olarak bahçe Neskuchnii yürümek gerçek zevk almak ve kalıcı bir izlenim getirmek.

Yani yolculuğun amacı Moskova, Vorobyovy Gory. Oraya nasıl gidilir? Simgesel Yapı - Rus başkentinin merkezinin güneybatı kısmı, Moskova nehrinin kıyısı.

Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Parkgaleriler Goruntuler

Related news

 • İstanbullu Gelinin en büyük şansı, yazdıkları karakterleri seven senaristleri
 • Sebzeli Çiftlik Köftesi Tarifi Videosu
 • Metabolizmayı uyandırmanın tam vakti
 • Raheyin Mutfağı

 • Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 98

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park


  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 67

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 85

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 82

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 42

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 14

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 82

  Vorobyovy Gory: metro ile oraya nasıl gidilir Sparrow Hills Park 97