Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 2019

Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 2019

Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 69 20.01.2019, 17:52

Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri

Manevi hayat her zaman öne çıkmaktadır.Rusların hayatı. Ülkemizin topraklarında hiç boş olmayan çok sayıda manastır, kilise, kilise var. Onlarda her zaman bir sürü cemaat var. Rusya'nın en kuzey bölgelerinde bile, manevi hayat üst düzeydedir. Özellikle, Syktyvkar ve Vorkuta diocese.

Genel bilgi

Komi Cumhuriyeti'nde, manevi hayatın merkeziSyktyvkar şehri. Bölgenin dini hayatına büyük katkıda bulunur. Syktyvkar ve Vorkuta Piskoposluk 1995 yılında kuruldu. Bölgesinde çok sayıda kilise, manastır ve tapınak var. Vakıf anından günümüze kadar olan dönem, Piskopos Pitirim'dir.

Syktyvkar ve Vorkuta diocese bölünecek

Vorkuta ve Syktyvkar Piskoposluk taleplericumhuriyet topraklarında, silahlı kuvvetlerde, hapsetme yerlerinde, yetimhanelerde birçok devlet ve özel kuruluşlarda aktif faaliyet. Ortodoksluğa daha da yaklaşmak, onları daha nazik ve insanlı hale getirmek için sadece onların ruhsal değil, aynı zamanda onun kültürcülerinin kültürel seviyesini de yükseltmeye çalışır. Son zamanlarda, Nisan 2016'da, Syktyvkar ve Vorkuta diocese'nin bölüneceğine karar verildi.

Din adamlarının katılımıyla düzenli olarak çeşitli etkinlikler vardır. Onlar sadece Komi Cumhuriyeti'nin sıradan sakinleri tarafından değil, aynı zamanda Rusya'nın liderlik ve üst düzey yetkilileri tarafından da katılıyorlar.

öykü

Syktyvkar ve Vorkuta diocese, tarihçesiYüzlerce yıl sayılan, Rusya'nın kuzeyindeki en eskilerden biridir. Ortodoksluk Perm bölgesinde Stephen'ın faaliyetleri sayesinde 14. yüzyılın sonunda bu topraklarda doğmuştur. Yerel halk arasında aktif bir manevi ve eğitici etkinlik başlattı. Stephen Permsky ibadet için birkaç kitap çevirdi ve Zyryan alfabesi oluşturdu.

Vorkuta ve Syktyvkar Piskoposluk

İlk vaazı Pyras köyünde (modern Kotlas) yapıldı ve birkaç yıl sonra sadece yeni oluşturulan Perm piskoposluğuna yöneldi. Merkezi Ust-Vymi şehriydi.

Yıllar geçtikçe, diokese gelişti, her şey olduGüçlü. Yeni kiliseler, tapınaklar ve manastırlar inşa edildi. Zamanla, merkezi, o sırada Ust-Sysolsk olarak adlandırılan ve aynı zamanda Vologda eyaletinin ana şehri olan Syktyvkar idi.

Komünistler iktidara geldikten sonra, bu diokese,herkes gibi, çürüme düştü. Mevcut tüm ruhsal nesneler dünyevi ihtiyaçlar için kapatıldı veya uyarlandı, din adamları zulüm başladı. Sadece Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın sona ermesinden sonra, SSCB'nin önderliği daha önce üç kez inaktif tapınak açma izni verdi.

Bir diokenin aktivitesinin restorasyonunun başlangıcı20. yüzyılın son 80'lerini anlatıyor. Daha önce kapatılan kiliseleri, manastırları ve tapınakları açmaya başladı, yine düzenli olarak hizmet vermeye başladı. Komi Cumhuriyetindeki manevi hayat, bütün ülkede olduğu gibi yeniden diriltmeye başladı.

1995 yılında Rusya'nın Kutsal SinodusuOrtodoks Kilisesi, daha önce Arkhangelsk'in bir parçası olan Vorkuta ve Syktyvkar Piskoposluğu kuruldu. Bu sayede Komi Cumhuriyetindeki manevi hayat hızla yeniden canlanmaya başladı.Syktyvkar ve Vorkuta diocese geçmişi

manastırlar

Piskoposun topraklarında sadeceBirçok kilise ve tapınak, aynı zamanda kadın ve erkek manastırları. Yüzlerce acemi yaşar ve onlarda dua eder, sadece manevi değil, aynı zamanda eğitim faaliyetleri de yapılır.

Piskoposluk topraklarında aşağıdaki kadın ve erkek manastırları vardır:

 • Kiltynovsky Çapraz Yüceltme.
 • Trinity-Stefanovo-Ulyanovsk.
 • Votchinsky Stefano-Afanasyevsky.
 • Başmelek Ust-Vymsky Michael.
 • Pechora Bogoroditsky Skoroposlushnichetsky.
 • Kutsal Bakire'nin Doğuşu'ndan Vazhkursky.

Yukarıda bahsedilen tüm manastırların uzun bir geçmişi vardır ve zamanlarında önemli başarılar elde etmişlerdir.

Ana tapınağın kutsanması

Syktyvkar ve Vorkuta'nın manevi merkeziDiocese 2001 yılında kutsanan Aziz Stephen Katedrali'dir. Altın kubbeli görkemli bir yapıdır. Yüksekliği 80 metreden fazladır.

Syktyvkar ve Vorkuta diocese bölümü

Katedralin açılışı tüm cemaatçiler tarafından hevesle bekleniyordu.Diocese ve Rusya'nın tüm kuzeyinin en güzel tapınağı oldu. Düzenli olarak ibadet hizmetlerine ev sahipliği yapar, her gün yüzlerce millet tarafından ziyaret edilir. Kiliseye çeşitli Ortodoks emanetler getirilir, böylece inananlar kutsal emanetler ve mucizevi ikonlara yayılabilirler.

Ayrıca, diokenin varlığı sırasında,birçok kilise inşa edildi. Özellikle, Letka, Arhipovka, Kortkeros, Zimstan ve diğerleri gibi yerleşimlerde. Bu sayede, diokese ait cıvılcıların sayısı giderek artmaktadır.

Dini alaylar

Diokese'de iyi bir gelenek olduyıllık dini alaylar. Bunlardan birincisi, 9 Mayıs'ta Perm of Stephen'ın anısına başladı ve 2 gün sürer. Sürecin katılımcıları Syktyvkar'dan Seraphim manastırına doğru yürüdüler. Aziz Stephen kilisesinde Piskopos namaz servisine sahiptir.

Syktyvkar ve Vorkuta telefonlarından diokese

Ayrıca yıllık bir alayı düzenleniyor.din adamlarına karşı yürütülen baskılar sırasında Rus itirafçıları ve yeni şehitlerin şerefine. 22 yıldır tutuldu. Alayı, havarilerin Peter ve Paul'un gününün kutlandığı 12 Temmuz'da başlıyor. İnananlar Votchinsky Stefano-Athanasievsky Manastırı'na yürüyerek gider. Kurs ayrıca 12 Haziran'da kutlanan kentin kuruluş günüdür. Civcivler Syktyvkar sokaklarında yürüyorlar.

Gençlik eğitimi

Bakanların ana görevlerinden biriPiskoposluklar, Komi Cumhuriyeti'nin gençliğinin ruhsal aydınlanmasını çağırır. Bu amaçla, birçok alanda kiliseler ve kiliselerde Pazar okulları açılmış, burada pedagojik eğitime sahip din adamlarının ve din adamlarının sınıfları bulunmaktadır. Her bir okulun eğitim programı, Moskova Patrikhanesi Eğitim Bölümü'nün tavsiyeleri dikkate alınarak bireyselleştirilmiştir. Öğrenciler genellikle hac gezileri üzerine çeşitli türbelere giderler.

Syktyvkar ve Vorkuta diocese kuruldu

Her yıl, birçok pazar okuluokullar, piskoposluğun Palm Pazar, Paskalya, Noel gibi tatillerin ruhani önderliği ile birlikte kutlar. Çocuklar için çeşitli performanslar düzenler ve hediyeler verirler.

Silahlı Kuvvetler, Koloniler ve Devlet Kurumlarında Ruhsal Faaliyetler

Syktyvkar veVorkutinskaya (telefon: +7 (8212) 44-12-32), Komi Cumhuriyeti topraklarında bulunan askeri adam ve mahkumlarla manevi çalışmayı öder. Rahipler düzenli olarak parçalara ve kolonilere gidiyor ve bazıları da kalıcı olarak var. Ayrıca hastaları, fakirleri ve yalnızlığı da unutma.

2003'ten beri Vorkuta ve Syktyvkar dioceseTıp çalışanlarının manevi eğitiminde aktif çalışmaya katılmaya başladı. Bu amaçla, Diocese Archimandrite Philip tarafından yönetilen özel bir bölüm kurdu.

Piskoposların Ayrılması

Rusya'nın Kutsal Sinodunun oturumu sırasındaBu sene 16 Nisan'da düzenlenen Ortodoks Kilisesi, Piskopos Pitirim'in talebini desteklemeye ve Syktyvkar ve Vorkuta diocese'yi iki kısma ayırmaya karar verdi. Beklendiği gibi, bu nedenle onların faaliyetleri sadece gelişecektir.

Vorkuta ve onun varlığı sırasındaSyktyvkar Piskoposluğu, sadece Komi Cumhuriyeti'nde değil, Rusya'nın her yerinde, ruhsal yaşamın gelişimine büyük katkı sağlamıştır. Birçok kilise, kilise, manastır inşa edildi ve restore edildi ve Pazar okulları açıldı. Cemaatçiler arasında harika bir çalışma var.

Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 2019

Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 2019

Related news

 • Albayrak: Vatandaşlarımıza altın birikimleri için güvenli bir yatırım aracı sunuyoruz
 • Derman son bölüm izle
 • Kim Milyoner Olmak İsterde bir ilk
 • Oyuncak Videoları Sayfa 2
 • Robot yarışması
 • Adalet Bakanı Gül Açıkladı: Cinsel Saldırı Suçlarında Kimyasal Hadım Yeniden Gündemde

 • Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 54

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri


  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 86

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 82

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 71

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 91

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 92

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 58

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 13

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 88

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 33

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 22

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 15

  Vorkuta ve Syktyvkar Piskopos: tanımı, tarihçesi, özellikleri ve ilginç gerçekleri 25