Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 2019

Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 2019

Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 29 19.02.2019, 01:22

Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı

Vladimir Krupin sözde bir temsilcisidirkırsal nesir. "Zerna" öyküleri ve "Canlı Su", "Affet Beni, Veda ...", "Seni Seviyorum gibi Sev beni" gibi eserlerin toplanmasıyla her şeyden önce ünlüdür.

Onun yaratıcı biçiminde farklı dönemler vardı. Aralarında - ve unutulma zamanı. Bugün Rus yazarların kitapları düzenli olarak basılıyor. Buna ek olarak Vladimir Krupin, Ataerkil Edebiyat Ödülünün ilk galibi oldu. Rus nesir yazarının biyografisi ve çalışması makalenin konusudur.

Vladimir Crupin

çocukluk

Gelecek yazar küçük bir köyde doğdu.Büyük Yurtsever Savaşın başlamasından iki ay sonra Kirov bölgesi. Çocukların Vladimir Krupin anıları "Vyatka Notebook" koleksiyonuna yansımıştı. Bu kitaptaki öykülerde yazar yalnızca savaş zamanını değil, tamamen farklı insanların kaderlerini de anlatıyor.

Vladimir Krupin, Rus bir nesir yazarıdır;küçük bir vatan için sevgi teması neredeyse yaratıcılığın ana konusu oldu. Çocukluk yazarı, birçok akranının ilk yıllarında olduğu gibi kolay değildi. Mezun olduktan sonra yükleyici, freze, çilingir gibi çalıştı. Bir süre yerel bir köy gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Köylü Vladimir Krupin'in zor işi hakkında elinden geldi. Savaşın köylerde yaşayan birçok çocuğu gibi, yaz tatillerinin çoğunu bahçede veya samanlıkta geçirirdi.

vladimir krupin biyografisi

aile

Vladimir Krupin'e Ortodoks bir yazar deniyor. Bu şaşırtıcı değil. Sonuçta, gelecekteki bir yazar, atipik bir Sovyet ailesinde yetişti. Çocukluk çağından beri ona olan kilise törenleri biliniyordu. Akrabalar arasında tabii ki Öncü ve Komsomollar vardı. Ancak Paskalya'da Krupinykh'in evinde şenlikli bir masa hazırlanıyordu; beyaz, temiz gömlekler giyildi. Ancak, kilise yıkılmadı, çünkü gitmedi. Ve geleceğin yazarının dedesi yalnızca Büyük Ortodoks tatilinde çalışmayı reddettiği için tutuklandı.

Öğrenci yılları

Üç yıl askerlikten sonra, VladimirKrupin belgeleri Edebiyat Enstitüsüne sundu. Gorki. Ancak yarışmadan geçememiş ve Rus Filoloji Fakültesi Pedagoji Enstitüsü'ne girmiştir.

Diploması verildiği zaman, Krupin evlendi vekarısı ile ortak bir apartmanda yaşadı. Zaman kolay değildi. Çok çalışmak zorundaydım, televizyon için senaryo yazdım. Fakat yaratıcılık için o yıllarda bile Krupin zaman buldu. Ve çalışmalarını uzun süre yayınlayamamasına rağmen. Sadece 1974'te ilk kısa hikayeleri Vladimir Krupin koleksiyonunu yayınladı.

kitaplar

Yazarın yaratıcı yolu yayına başladışiirler, denemeler ve raporlar. Ama gençliğinden "köy nesirleri" türü son derece cazipti. 1974 yılında "Yamshchitskaya Vesti" ve "Varvara" çalışmaları yayınlandı. Aynı zamanda "Zerna" koleksiyonu yayınlandı.

Vladimir Krupin olan "Yaşayan Su" hikayesiedebi çıkışından üç yıl sonra yazdı, yaygın popülerlik getirdi. Bu çalışmada da bir fantezi, mizah ve üzüntü var. Yazar, Rusya'da çok yaygın bir hastalığı tedavi edebilen belirli bir iyileştirici kaynağı anlatıyor - alkolizm.

"Yanan bir maçın zamanı"

Bu kitap kısa öykülerden oluşan bir koleksiyonyazar. Daha önce edebi dergilerde yayınlanmış eserleri içermektedir. Bu koleksiyonun eserleri kolayca algılanabilir ve genç okuyucular için bile erişilebilir. İyi ve parlak Rus yazar Vladimir Krupin öğretir. "Çocuklar ve yetişkinler için kitaplar" - işinin hayranlarının, bu yazarın hikayelerinin koleksiyonları hakkında konuşmaları bu şekilde.

Vladimir Krupin Rus nesir yazar

Yazar-vatansever

Doksanlı yıllarda Vladimir Krupin olduDevlet pozisyonunu ifade ettiği sanat eserlerini yayınlar. Bu çalışmalar sayesinde, önyargılı bir yazarın ününü aldı. Yaratıcı zenginliklere verilen zarar, Rus köyünün acısı bu dönemin ana temalarıdır. Ayrıca yazar bir gazeteci olarak davrandı.

Krupin özel ilgi ve sevgi ile ifade ederRus folkloru. açıkça "Yankee Go Home" hikayesi ile kanıtlandığı gibi sosyal ve sanatsal yaşam, o, Batı değerleri için hor ifade ve ürüne sığar "Tek seferde hem kısa sürede." İkincisi genç bir psikiyatrın notu. Yüzyılın başlangıcında ülkedeki ahlakın bu hikayede yazarın ruhsal hastalıkları için hastanedeki emirleri belirlenir.

Vladimir krupin kitapları

Krupin'in düzyazısı özelliği

Özellikle bu yazının çalışmasındaEv. Hikayelerinde, akrabaları, köylü hayatı, köylülere özgü halk hikmetlerine dayanarak onu yeniden yaratır. Krupin'in nesnesinin bir başka özelliği de açık finaller. Ve bu sonlar çok lirik ve delici.

En büyük eserlerinden biri de küçük anavatanlığa ayrılmıştır - Vyatka Notebook. Eleştirmenlere göre, bu koleksiyonda klasik köy nesir örnekleri toplanmıştır.

Çocuklar için Vladimir Krupin kitapları

Favori kahramanlar Krupina - kutsal aptallar, rustikadamlar. Bu karakterler gerçekleri konuşur, olayların gerçek özünü anlarlar, ancak düşüncelerini dile getirmiş olsalar bile. Ancak Rus toplumunda kök salmış yalanlara karşı çıkan ve yazarın görüşüne göre, sosyal apati, kayıtsızlık, sarhoşluk gibi olayları kışkırtan bu gerçek-severler. Yazar dili çok titiz davranır. Bu, eserlerinde içkin zengin edebi üslupta ifade edilir. Rus nesir yazarının yerli konuşmasında yabancı dilden borçlanmaya defalarca karşı olduğunu bildiği bilinmektedir.

Daha sonra Krupin eserleri konuya ayrılmıştırOrtodoksluk ("Velikoretskaya font", "Son Zamanlar", "The Cross Procession"). Doksanlı yılların ortalarından beri, yazar, teoloji akademisinde öğretir ve aynı zamanda Hıristiyan dergilerinden birinin baş editörüdür.

Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 2019

Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 2019

Related news

 • G Ç hatası ve ortadan kaldırılması
 • Damatlık modelleri sarar 1
 • Pratik Tepsi Böreği Tarifi
 • Kupta Çikolatalı Bisküvili Tatlı

 • Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 90

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı


  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 68

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 12

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 84

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 5

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 48

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 18

  Vladimir Krupin. Biyografi, yazarın yaratıcılığı 84