Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 2019

Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 2019
15.09.2019

Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 39

Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi

Vladikavkaz'daki St. George Katedrali atandıSt. George mucizevi kalıntılarının koruyucusu. Beş kubbeli ve çadırlı bir çan kulesiyle görkemli tapınak, Kuzey Osetya Cumhuriyeti-Alania Cumhuriyeti'nin incisi ve mimari anıtıdır.

Tarihe Gezi

George's Vladikavkaz'daki ayaklanmaKatedral 18 Ekim 1996'da başlamıştı. 2003 yılında kilisede ibadet hizmetleri düzenlendi ve dini ritüeller gerçekleştirildi. Bununla birlikte, kendi topraklarındaki inşaat çalışmaları kesinleşmedi ve halen devam ediyor.

St. George Katedrali'nin topraklarında Vladikavkaz ve Alan piskoposluk bölümleri bulunmaktadır

Yapımı için şehir makamları;Kuzey Osetya Cumhuriyeti-Alanyanın başkentinin pitoresk bir köşesinde eski mezarlığın topraklarında bir yer. Tapınağın inşası için gerekli fonlar, inananlar ve çeşitli organizasyonlar için hayırsever bağışlar pahasına bütün dünya tarafından toplandı.

Mimar JA Nanievym model katedral olarak Vladikavkaz oldu yirminci yüzyılın başlarında Michael Archangel bir proje oluşturmak için seçildi, ancak Sovyet döneminde yıkıldı.

Kutsal Büyük Şehit Zafer George, Oset halkı patronu olarak kutluyor, bu nedenle yeni inşa edilen katedral adı ile kutsanmıştı.

Hıristiyanlığın ortaya çıkışıyla ilgili ilk bilgilerKuzey Osetya toprakları 1. yüzyıla kadar İsa'nın Doğuşu'ndan kalmıştır. IV. Yüzyıldan beri Alanska Hristiyan topluluğu zaten burada göründü. Burada, Hristiyan öğretisinin yayılmasının ilişkili olduğu, Alanya topraklarının yanı sıra Andrew'un Havarisi'nde vaaz ve yürüyüş yapıldığına dair çok sayıda kanıt vardır.

Katedral nasıl bulunur

Vladikavkaz St. George's yer alanKatedralde katedral: Barbashova Caddesi, ev 38. Tapınak, Vladikavkaz merkezine 3 km mesafede yer almaktadır. En yakın otobüs durağına yaklaşık 10 dakika mesafede pitoresk bir çevrede yürüyün. Tapınak 8'den 18 saate kadar açıktır.Kuzey Osetya Alania

Kalıntıların faaliyeti ve tarihi

Katedral topraklarında ofis vardırVladikavkaz ve Alansk diocese binaları. Bishop Leonid tarafından yönetiliyor. Pazar okulu kilisede çalışıyor. Rahipler, cemaatçilerin ruhsal gelişimi için dini ve eğitsel çalışmalar yürütüyorlar. Eylül 2019'dan beri Ortodoks Gymnasium tapınakta çalışıyor.

Ekim 2019'daOnun kıyametİskenderiye ve tüm Afrika'nın Papa ve PatriğiTheodore IIKatedral aziz kalıntılarına bağışlandıBüyük Şehit George Muzaffer. Kalıntıların bir kısmı olan Ark, Kahire'den Kuzey Osetya-Alania'ya götürüldü. Geldikten hemen sonra, Eylül 2004'teki korkunç trajedinin kurbanlarının anısına Beslan'daki mezarlıkta bir servis düzenlendi.

Vladikavkaz Saint George Katedrali

Mucize-çalışan tapınaktan sonraVladikavkaz'daki St. George Katedrali'ne götürüldü, binlerce inanan kilise ve caddede kutsal hizmeti savundu, çünkü kilise bu ilahi hizmete katılmak isteyen herkesi barındıramazdı. Sonra insanlar gemiye dokunmak için uzun bir saat içinde birkaç saat harcadılar. Ertesi gün sabah saatlerinde, gemi, cennetin patronunun emanetleri tarafından kutsanması için tüm cumhuriyet boyunca birkaç saat boyunca çevrilmiş olan bir helikoptere götürüldü.

Kalıntı katedralde tutulurAziz George Katedrali Vladikavkaz ve tüm inanan Hristiyanlar buraya tapınağa ibadet etmeye geliyorlar. Tapınakta kutsal haklı savaşçı Fedor Ushakov'un kalesi olan bir simge yer almıştır. Katedral ve piskoposluk ruhani eğitmenleri, ihtiyaç duyanlara yardım etmek için tüm yaşam koşullarında yer alırlar. Askerî personel, mahkumlar, yetimhaneler ve sığınak mahkumları ve tapınağın cemaatleriyle birlikte çalışıyorlar. Burada kutsal nesneler getirilir, böylece binlerce inanan onlara erişebilir ve zorlu yaşam koşullarında yardım isteyebilir.

Katedral kalıntıları

Aziz George Katedrali'nde 15 Nisan 2019Vladikavkaz o Vladikavkaz ve yerli Alanyalı Leonid Bishop tarafından kabul edildi Kudüs Paskalya Kutsal Ateş Kutsal Kabir, Tapınağı'nın çıkarıldı. Vladyka şenlikli bir Paskalya ayini düzenledi ve parlak bir İsa'nın Dirilişi ile tüm Kuzey Osetya-Alania sakinlerini kutladı. Halkı iyi ve barış, refah, refah ve neşe diledi.Aziz George Katedrali, Vladikavkaz adresi

Kasım 2014'te St. George KatedraliVladikavkaz Rab cübbe ve Aziz kalıntıları bir parça içinde gömülü çapraz reliquary getirildi. Bu St John Chrysostom, St. George ve Şifacı Panteleimon'un gücüdür. Aynı zamanda tapınak Moskova emanetler Matrona Sandığın içinde getirildi. Bu kalıntılar yaklaşık bir ay boyunca katedralde idi ve ibadet için mevcuttu.

Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 2019

Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 2019

Related news

 • 2019 Kış Modası : Uzun Hırka
 • Sulu Açma Poğaça Tarifi Videosu
 • Çocuğun gelişimi için koridorlar. Çocukların erkenden gelişmesi
 • Tahkim Kurulu, derbi sonrası verilen cezaların tümünü onadı
 • Adl cengiz abazoğlu 2013 katalog

 • Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 36

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi


  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 47

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 31

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 17

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 84

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 28

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 10

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 95

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 49

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 85

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 71

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 68

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 66

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 61

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 61

  Vladikavkaz Katedrali St. George Katedrali - Alanya Hıristiyanlarının maneviyat merkezi 72