Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 2019

Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 2019
19.08.2019

Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 75

Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi

Chukarin Victor, jimnastikçi olan biyografisinieski SSCB'nin birçok sakiniyle tanındı. 1940-1950 yılları arasında Sovyet efsanesi ve dünya sporu oldu. Viktor Ivanovich, evrensel bir beden eğitimi, sirk virtüözlüğü, beceriyi ve işe olan bağlılığı birleştirdi. Tüm hayatını Chukarin sanatsal jimnastik dünyasına adamıştır. Bu yazıda sporcunun kısa bir biyografisi açıklanacaktır. Yani, başlayalım.

viktor chukarin biyografisi

Sınıfların başlangıcı

Biyografisi Victor Ivanovich Chukarin1921'de Krasnoarmeysk köyünde (Ukrayna, Donetsk bölgesi) doğdu. Yakında bütün aile Mariupol'a taşındı. Orada Vitya jimnastik hakkında bilgi sahibi oldu. İlk antrenörü çocuğun yeteneklerini gören bir beden eğitimi öğretmeni VP Popovich'ti. Chukarin'e cimnastik derslerinin temellerini öğretti ve bu spor için bir sevgi aşıladı. Liseden mezun olduktan sonra, metalurji teknik okuluna girdi. Ancak jimnastiğe gittikçe daha fazla karıştı. Bu nedenle, genç adam okulu değiştirmeye karar verdi. Kiev'e taşındı ve bir spor okulu için başvurdu.

Spor Yüksek Lisansı

Ukrayna'nın başkenti Viktor Chukarin'de, biyografien modern jimnastik taraftarları tarafından iyi bilinir, Ajat Ibadulayev (SSCB mutlak şampiyonu) ile görüştü. Sporcu, bu makalenin kahramanı için akıl hocası, arkadaşı ve rol modeli oldu. Yakında Victor şehir milli takımındaydı. 1940'da Chukarin, Ukrayna Şampiyonasında Master of Sports standardını gerçekleştirdi. Genç adam iddialı planların önündeydi, ancak ortaya çıkan Büyük Vatan Savaşı tarafından ihlal edildi.

chukarin victor biyografisi

tutsaklık

Biyografisi içinde olan Chukarin VictorÇoğu spor ansiklopedi, derhal gönüllü olarak öne çıktı. 1941 sonbaharında esir alındı ​​ve faşist toplama kamplarının tüm dehşetinden geçti. Atlet sadece Kasım 1945'te eve döndü. Viktor, Azovstal şirketinde fiziksel kültürün eğiticisi olarak çalışmaya gönderildi. Zamanla, spor salonuna geri döndü, akşamları genellikle eğitildi. Fakat onun fiziksel durumu, kamplardaki kalışından şiddetle etkilendi. Bu nedenle, 24 yaşındayken Chukarin en başından itibaren başladı. Aynı dönemde genç adam Beden Eğitimi Enstitüsüne (Lviv) girdi.

Yarışmalar

1946'da, biyografisi Victor Chukarinçeşitli etkinliklerle doluydu, jimnastikte SSCB şampiyonasına gitti. Sporcu sadece 12. sırada yer aldı. Ertesi yıl, Victor daha başarılı yaptı ve beşinci oldu. Aynı zamanda Chukarin'in bir antrenörü vardı - Pyotr Timofeevich Sobenko. Bu makalenin kahramanının okuduğu enstitüde jimnastik başkanına gitti. Victor Sobenko'nun favori öğrencisi oldu. İşbirliği başarılı oldu ve 1949'da ulusal şampiyonada atlet, SSCB şampiyonu Ajat Ibadulayev'i kazandı.

chukarin viktor jimnastikçi biyografisi

Olimpiyat

Biyografisi bir örnek haline gelen Victor ChukarinBu etkinlik için hazırlanmış jimnastikçiler için taklitler. Sporcu sert ve sert bir antrenman yaptı. Bu nedenle 1952'de Helsinki Olimpiyatlarına bir sıçrama yaptı. Victor 4 altın - at binme, atlama, mutlak ve takım şampiyonluğu, ayrıca 2 gümüş çubuk ve yüzük kazandı. Chukarin, 1956'daki zaferini Melbourne'deki Olimpiyatlarda tekrarladı. Burada Victor, kendi madalyonunu tüm değerlerin madalyalarıyla doldurdu: 1 bronz (ücretsiz performanslar), 1 gümüş (at üstünde çalışmalar) ve 3 altın (barlar, mutlak ve takım şampiyonluğu).

Spordan ayrılmak

Bu büyük zaferden sonra, Chukarin karar verdiBir kariyeri tamamlamak için. Konuşmayı bitirdi, ama jimnastikten çıkmadı. Viktor Ivanovich öğretmeye geçti. 1950'de Lviv GIFK'de bir eğitmen-öğretmen olarak uzmanlık aldı. 1963'te, bu yazının kahramanı, spor salonunda yardımcı doçent oldu. Sekiz yıl sonra, Chukarin bu pozisyona uzun bir süre yöneldi ve çalıştı. Eski sporcunun çabaları sayesinde Lviv'de güçlü bir jimnastik okulu ortaya çıktı.

viktor ivanovic chukarin biyografi

Son yıllar

Enstitüye ek olarak Viktor Chukarin,Biyografisi yukarıda sunulmuş olan milli takımı koç olarak almıştır. Deneyimini, birkaç düzine usta sporcu yetiştiren genç sporculara aktardı. 1972'de "Ukrayna'nın onurlu koçu" unvanını aldı. Aynı yıl uluslararası kategoride bir yargıç ve Olimpiyat takımı Sovyet jimnastikçilerinin koçu oldu. Victor Ivanovich 1984'te Lviv'de öldü.

Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 2019

Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 2019

Related news

 • Kahve Köpüğünü Süsleme Yöntemi
 • Amigurumi Hello Kitty Yapılışı Türkçe Videolu
 • Rus senatör: Batı’da ne zaman bir sıkıntı olsa Rusya suçlanıyor
 • Yaşam Uçlar Arasında Güzelleşir
 • Akrep Burcunun Bilinmeyenleri

 • Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 13

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi


  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 60

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 7

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 33

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 44

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 57

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 59

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 76

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 73

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 87

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 46

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 97

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 42

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 43

  Victor Chukarin. Sovyet jimnastiği efsanesinin biyografisi 3