Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 2019

Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 2019
21.07.2019

Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 3

Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi

Bugün, General Viktor BondarevRus havacılık güçleri komutanı. Bu adamın esastan abartma zordur, tekrar tekrar vatanı korumak için hayatını tehlikeye attı. Başkanın elinden alınan birçok madalya ve madalya, kendi işlerine tanıklık eder. Ve yine de, Viktor Bondarev'in hayatı hakkında ne biliyoruz? Nasıl askeri bir adam oldu? Havacı hangi savaşlarda yer aldı? Ve bugün kim?

Victor Bondarev: erken yaş ve eğitim

Victor, 7 Aralık 1959'da doğdu. Bu Petropavlovsk bölgesinde, Voronezh bölgesinde küçük bir köy Novobogoroditskom oldu. Genç yaşlardan itibaren gökyüzünü fethetmeyi hayal etti ve kendini pilottan başka bir şey olarak görmedi.

Bu yüzden Viktor Bondarev hemen sonraOkuldan mezun olmak, Pilotlar için Yüksek Askeri Borisoglebsk Havacılık Okulu'na gitti. 1981'de çalışmalarını başarıyla tamamladıktan sonra Barnaul Havacılık Yüksek Okulu'nda hizmet vermeye başladı. Burada 1989'a kadar bir eğitmen pilotu olarak çalıştı.viktor bondarev

1989'da, derslere katılmaya başladı.Hava Kuvvetleri Akademisi. Gagarin. 1992'deki bu eğitim sayesinde Victor Bondarev, aynı zamanda Borisoglebsky Uçuş Eğitim Merkezi'nde filo komutanı ve aynı zamanda kıdemli navigatör oldu. 2002-2004 yılları arasında, büyük pilot, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı altında Akademi'de eğitim görüyordu.

Askeri kariyer

1996'dan 2000'e kadar Victor Bondarev döneminde16. Hava Savunma Ordusu ve Hava Kuvvetleri'nin 105. Hava Kombine Bölümünde 889 Muhafızlar Kara Saldırısı Havacılık Alayına komuta etti. O zamanlar, kısımları Voronezh bölgesinde Buturlinovka'nın altındaydı. 2000 yılında, komutan yardımcılığına terfi etti ve 2004 yılında aynı havacılık bölümünde komutan oldu.

Albay Victor Bondarev

2006 yılında Victor Bondarev olduNovosibirsk'teki 14. Ordu Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Komutan Yardımcısı. Ve iki yıl içinde bu oluşumun komutanı görevine atandı. 2009 yılında Bondarev, Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı oldu. Haziran 2011'de Genelkurmay Başkanlığı ve Hava Kuvvetleri 1. Komutanı görevine ve görevine terfi ettirilecek. 6 Mayıs 2012 Viktor Bondarev, Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Komutanı oldu.

Askeri operasyonlara katılım

Geçmişte, Bondarev ordunun bir üyesiydiKuzey Kafkasya'da eylemler. İlk Çeçen Savaşı'nı ele alırsak, o zaman boyunca havacı yaklaşık 100 sorti gerçekleştirdi. Ama ikinci sırada bu sayı üç kattan fazla arttı.

Özellikle, Aralık 1994'te, Shatoi köyü yakınlarındaDudaevsky bir Rus uçağını düşürdü. Mermiler dolu bir şekilde pilot hala fırlatmayı başardı, ancak düşman tarafından halkada hapsedildi. Bunu öğrendikten sonra Victor Bondarev, kahramanlık eylemine karar verdi: Dudayevlilerin uçaksavar tesislerini bağımsız olarak devre dışı bıraktı ve kurtarma helikopteri ardına kadar savaşçının pozisyonunu kapladı. Gösterilen kahramanlık ve cesaret için Rus cumhurbaşkanı Viktor Bondarev'e Rusya Federasyonu Kahramanı unvanını verdi.

Bugün büyük havacı

Onun yaşına rağmen, Bondarev hala yetenekli pilot uçaklar. Özellikle, TU-160'ı 9 Mayıs 2015'te onuruna askeri geçit töreninde koşan oydu.genel viktor bondaryov

Ve şimdi, Ağustos 2015'te, Albay-GenelVictor Bondarev Rus Hava Kuvvetleri komutanlığına atandı. Büyük havacıya göre, bu yazı onun yaşam zaferinin en büyüklerinden biri oldu. Ve Mart 2016'da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Bondarev'i inanılmaz bir armağan haline getirdi. Devlet başkanı, ülkenin liyakat Viktor Bondarev'in için derin güven ve saygı sembolize askerleri büyük bir havacı Combat Banner verdi.

Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 2019

Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 2019

Related news

 • Tıp Tarihi Müzesi, Mutter, Pennsylvania: tarih, sergiler, fotoğraflar
 • APLİKE ÇALIŞMASI YAPIMI
 • Evlat Göz Yaşı Örgü Modeli
 • Roaccutane
 • Apovian diyeti

 • Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 98

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi


  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 35

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 15

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 76

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 35

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 59

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 7

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 18

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 58

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 33

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 97

  Victor Bondarev: büyük pilotların ve komutanların biyografisi 35