Vergi bildirimi (örnek) 2019

Vergi bildirimi (örnek) 2019 Vergi bildirimi (örnek)

Vergi bildirimi (örnek)

Vergi bildirimi, örnekmakalede gösterilecek, temsilFNS tarafından ödenen kişiye bütçeden düşülecek tutarlar hakkında bilgi veren bir belgedir. Sadece hesaplanma sorumluluğu mevzuata göre kontrol yapısına verildiğinde derlenir.vergi bildirimi

Genel kurallar

Sanat ile uyumlu olarak. 52 TC, mükellef bağımsız olarak raporlama dönemi için bütçeye indirilecek tutarları hesaplar. Hesaplama, taban, oranlar ve faydalar (varsa) temelinde yapılır. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu sorumluluk Federal Vergi Servisi'nin bölgesel bölümlerine dayatır. Buna göre, ödeme yapan kişinin bir beyanname sunması gerekmemektedir. FTS bölümü bağımsız olarak tutarı hesaplar ve gönderirvergi bildirimi.

Vergi Kanununun 52. Maddesi

Bu norm temelinde FTS altbölüm formlarıvergi bildirimi. şartlargönderilmesi ödeme günüyle bağlantılıdır. Sanatta. 52, belgenin raporlama tarihinden 30 gün önce işletmeye gönderilmesi gerektiğini belirtmiştir.Vergi beyannamesi formuFederal Vergi Servisi emriyle onaylanmıştır. Belge, indirilecek tutarı, taban hesaplamasını ve yükümlülüğün geri ödenmesi gereken raporlama tarihini içermelidir.vergi bildirimi şartları

Vergi bildirimini nasıl alabilirim?

Yöneticiye bir bildirim gönderebilirsiniz.işletme veya onun yasal (yetkili) temsilcisi, yanı sıra bir şahsen makbuz üzerine. Belge, kayıtlı posta veya telekomünikasyon kanalları kullanılarak gönderilebilir. Bildirim posta ile gönderilirse, 6 günde alındığı kabul edilecektir.

Hangi durumlarda bir bildirim derlenmiş?

Vergi Kanununda FNS alt bölümünün oluşmasını zorunlu kılan maddeler vardır.vergi bildirimi. Vergi ödemesisöz konusu bağımsız bir şekilde, önceden üretir. FNS bireyler için sadece belirli bir miktar bekliyor. Bildirim vergi gönderilir:

 1. Ulaştırma (363 makale, madde 3).
 2. Arazi (Madde 397, paragraf 4).
 3. Mülkiyet ile (Madde 408).vergi bildirimi örneği

Gerçek kişilerin görevleri

Mevzuat, vatandaşların Federal Vergi Servisi'nin mal ve mülkleri hakkındaki bölünmüşlüğünü ve eğer varsavergi incelemesi bildirimigönderilmediler. 52 sayılı Kanun, Sanatta değiştirilmiştir. 23 NC. 1 Ocak 2015'ten beri, 2.1 maddesini kullanmaya başladı. O Madde 23 1. paragrafında belirtilen görevlerine ek olarak, bildirim temelinde onlar tarafından kesilen tutarlar fiziksel kişilerin mükellefi, yüklü bir vergi haber ve bunları ödemek için başarısızlık olmayan dekontu ile, vergilendirme nesneleri olarak mevcut mülkiyet veya araç hareket hakkında rapor gerektiğinin belirlendiği vergiler. İlgili birimin ikametgah adresi veya konumu adresindeki bölgesel birime bildiriniz. Mesaja, her bir vergi beyannamesi için, başlık belgelerinin kopyaları veya CU'nun devlet kaydını teyit etmek gerekir. Bu menkul kıymetler, tamamlanmış raporlama dönemini takip eden yılın 31 Aralık tarihinden önce bir defa dosyalanır. Buna göre, konuvergi otoritesine ihbarBu nesneler için hesaplanan miktarlar hakkında, daha sonra bunları rapor etmeye gerek yoktur.vergi bildirimi formu

sorumluluk

Sanatta sağlanmıştır. 129.1 NC. Konu almadıysavergi bildirimibütçeye düşülecek tutarlar içingayrimenkul veya araç nesneler ve kontrol yetkilisi ona kesme cezası veremez, onlar hakkında bilgi vermek (ya da zamanın dışına haber yolladı) vermedi. Geri kazanım miktarı, koleksiyonun% 20'sidir.

Mevzuattaki değişiklikler

31 Ağustos 2016'dan sonra. Kağıt vergi bildiriminin Federal Vergi Servisi resmi web sitesinde kullanıcıların "Kişisel Kabine" gelmeyecek. Bu tarihten itibaren tüm makbuzlar sadece Internet üzerinden yazdırılabilir. Bununla birlikte, vergi bildirimine bir açıklama yazabilirsiniz vatandaş mail gelmesi devam etti. Bunu 2016 Ağustos ayında yapmak gerekiyordu.

Uzmanların açıklamaları

Yön sırasına göre yapılan değişikliklerbildirimler, taşınmaz nesneler (kara dahil) veya otomobilleri olan tüm Rusları ilgilendirir. 31 Ağustos'tan sonra tüm bildirimler internetten elektronik olarak gönderilecektir. Bu durumda, kağıt bildirimlerinin korunmasına ilişkin başvuru sadece 2019 yılında dikkate alınacaktır. Federal Hizmet, Federal Vergi Dairesi'nin resmi web sitesinde kayıtlı olan kişilerin otomatik olarak "çevrimiçi kullanıcılar" grubuna geçtiğini açıklamaktadır. Buna göre, hesaplanan ve ödenecek tutarlar hakkında çift bilgi yoktur. Bu geçiş çeşitli koşullar ile koşullandırılmıştır. Her şeyden önce, kağıt bildirimlerini elektronik olanlarla değiştirmek ekonomik nedenlerden ötürü faydalıdır. Belgenin oluşturulması ve posta ile gönderilmesi belli bir tutarda bütçeye mal olur. Ayrıca, bilgisayar sistemlerinin geliştirilmesi ile elektronik cirosu çok daha uygun. Oluşumdan sonra, bildirim ertesi gün sitede görünecektir. Posta birkaç gün için adres sahibine gider. İnternetin pahalı bir zevk aldığı ya da bir form yazdırabilme olanağına sahip olmayan kişilere kağıt bildirimleri almak uygundur. Böyle bir durum, kural olarak, uzak kırsal alanlarda gelişir. vergi bildirimi nasıl alınır

ilaveten

Vergi bildirimleri tüm bireylere gönderilir,lehtarlar hariç, ilgili vergilendirme nesnelerine sahip olmak. 2013-2016 yılları arasında gayrimenkul veya taşımacılık alan, bunu 2019 yılında ilan eden, bütçeye konu olan meblağlar, tüm mülkiyet süresi için hesaplanacaktır. Bu durumda, mevcut mülk hakkında (zamansız) bilgi vermeme sorumluluğunu unutmayınız. Bildirime bir anket-counterfoil eklenmiştir. Denetim tarafından belirtilen bilgilerde bir hata tespit edildiğinde doldurulur.

istisnalar

Normlar vergilerle ilgili davaları düzeltiyorYetkili bir bildirim göndermeyebilir. Özellikle, FTS web sitesinde kayıtlı ve "Kişisel Hesap" sahibi olan kuruluşlar bildirim almayacaktır. Bildiri, belgeyi posta yoluyla alma fırsatını saklı tutmak için başvuruda bulunmamış vatandaşlara gönderilir. gerçek kişiler, o da gönderilmeyecektir fark, teşvikler veya kesintiler bütçesine katkıda bulunmak yükümlülüğünden tamamen muaf olan vardır. vatandaş, bildirim almaz diğer bir durum - Vergi borcunun kullanılabilirliği, bunun miktarı yüz ruble daha azdır. Bir kişiyi bütçeye ayırma yükümlülüğü devam etmektedir. Miktar yüz rubleyi geçtiğinde bildirim kendisine gönderilecektir.vergi ödemesinin vergi bildirimi

özel ofis

Federal Vergi Dairesi'nin resmi sitesine kayıtlı olarak, konu şunları yapabilir:

 1. Taşınmaz nesneler ve taşıtlar hakkında güncel bilgi almak, tahakkuk eden ve ödenen verginin toplamı, fazla ödemelerin ve borçların varlığı.
 2. Bütçe ile hesaplamaları izleyin.
 3. İhbarlar, alındı ​​bildirimleri ve makbuzları alın.
 4. Ortak bankaların hizmetlerini kullanarak belirlenen miktarları indirmek.
 5. Bildirimleri işlemek için programları indir (3-NDFL), çevrimiçi modda doldurun, belgeleri elektronik olarak incelemeye gönderin.
 6. Masa denetim raporunun durumunu takip edin.
 7. Bölgesel birime gitmeden uzmanlara başvurun.vergi incelemesi bildirimi

Hizmete erişim

Birkaç yolla uygulanabilir. İlk seçenek bir kullanıcı adı ve şifre kullanmaktır. Kayıt kartında belirtilirler. Kayıt adresinden bağımsız olarak, Federal Vergi Servisi'nin herhangi bir alt bölümüne alabilirsiniz. Vücuda ikamet yerine başvururken, bir vatandaşın onunla birlikte bir pasaporta sahip olması gerekir. Farklı bir bölgede bulunan birimleri ziyaret ederken, bu belgeye ek olarak, bir TIN sertifikası verilir. 14 yaşın altındaki "Kişisel Hesap" vatandaşlara erişme, son doğum belgesinin bir kişi ve onun pasaport sunumu üzerine, kendi temsilcileri tarafından yürütülür. konu daha önce kullanıcı adı ve şifresi vardı, ama onları kaybederseniz, pasaport ve sertifika INN ile Federal Vergi Servisi herhangi birime başvurmaları gerekmektedir.

Servisi ile de kullanabilirsinizElektronik nitelikli bir imza (evrensel elektronik kart) kullanma. Kilit sertifika, İletişim Bakanlığı tarafından akredite edilen Sertifikasyon Merkezi tarafından verilir. Herhangi bir ortamda saklanabilir. Sabit disk, USB anahtarı, akıllı kart veya evrensel kart olabilir. Aynı zamanda, özel yazılım-cryptoprovider CryptoPro CSP ver kullanmak gerekir. 3.6 ve üstü. Ayrıca ÇSED hesabını kullanarak "Kaspersky Hesabı" na giriş yapabilirsiniz. Bu durumda, Belediye ve Kamu Hizmetlerinin Birleştirilmiş Veritabanında izin için kullanılan erişim gereklilikleri gerekecektir. Burada önemli bir noktayı hesaba katmak gerekiyor. Böyle bir yetkilendirme, yalnızca Birleşik Kimlik ve Yetkilendirme Sisteminin işletmecilerinin bulunduğu yerlerden birine şahsen hitap eden vatandaşlar için mümkündür. Bunlar, örneğin, postaneler, çok işlevli merkezler, vb. Resmi web sitesinde kayıt ile ilgili detaylar, ikametgah adresindeki vergi hizmetlerinin bölgesel bölümünde bulunmalıdır.

Vergi bildirimi (örnek) 2019

Vergi bildirimi (örnek) 2019

Related news

 • Dövme gemi: Bu görüntü kendine hangi gizli anlam taşıyor
 • VAZ-2123 - doğum tarihi
 • Karamel Nasıl Yapılır
 • Pratik Firik Pilavı Tarifi – videolu tarifler – Yemek Tarifleri
 • Çocuklara ev eğlencesi: 2-4 yaş çocuklar için eğitici oyunlar

 • Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)


  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)

  Vergi bildirimi (örnek)