Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlarVelcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar

20.05.2019

Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 42

"Velcro" (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar

Kış gelmeden önce, tüm sürücülerYaz lastiklerini kış lastiklerine değiştirin. Kural olarak, çoğu, çivili geleneksel seçenekleri tercih ediyor. Rus yolları için, bu seçenek en güvenilir ve güvenli olarak kabul edilebilir.

Otomobil pazarında kış lastiklerini bulabilirsiniz"Velcro" (onlar için fiyatları daha fazla bulacaksınız). Tüm sezon modellerini kullanmaktan hoşlananlar hariç, birçok otomobilin bu seçenek sürücülerini tercih edin.

Bu lastiklerin çalışma prensibi biraz farklıdır, ancak bu sadece bu tip lastiğin avantajlarına katkıda bulunur.

Velcro Lastiği

randevu

Tüm kış lastikleri için tasarlanmıştır+ 7 ° C'nin altındaki sıcaklıklarda kullanın Özel koşullar altında özelliklerini koruyabilen özel kauçuktan üretilmiştir. Soğukta tüm fonksiyonları ve özellikleri mükemmel. Bu koşullarda yaz lastiklerinin sertleşeceğine dikkat edilmelidir, bu nedenle sürücü kolayca bir kazaya girebilir.

Kış için "Velcro" Lastikler (sahibi geribildirim bizmakalemizde alıntı yapalım) eğrilmelerinde ve dalgalanmalarında farklı olan basamaklar üzerinde özel desenler var. Dikenler yok. Bunun yerine, üretici özel lamellar kesiler için sağladı.

Kullanıldığında araçların özellikleriBu tür lastikler büyük ölçüde geliştirildi ve daha kararlı hale geldi. Mümkün olduğu kadar verimli ve sorunsuz bir şekilde fren yapmanıza izin verir. Ancak, daha sonra konuşacağımız nüanslar var.

lastikler kış cırt fiyat

Lastik türleri

Hangi lastiklerin Velcro veya sivri olduğuna karar vermek daha iyidirkış için, ilkinin her türünü ayrıntılı olarak değerlendirmek gerekir. İskandinavya veya Kuzey Kutbu tipi, bu tür modellerin yumuşak malzemelerden oluşmasıyla karakterize edilir. Ve Avrupalı ​​olanlar, katı bileşiklerden üretilen varyantları dahil etmeye alışıktır.

Hangi özelliği aramalıyım?seçerken? En önemlisi hız endeksi. Kural olarak, lastik tarafına uygulanır. Gösterge küçükse, yumuşak malzemelerden yapılmış demektir. Makinenin fren mesafesi de büyüklüğüne bağlıdır.

ne tür Velcro lastikleri

İskandinav tipi "Velcro"

Bu lastik yumuşak kauçuktan yapılmıştır. Yukarıda çoktan bahsedilmiş çok sayıda kesişme-lamellas vardır. Bu seçenekler sayesinde, otomobil lastiğin yüzeyindeki kavrama maksimum olduğundan kar ve buz üzerinde daha iyi hareket eder. Bazı modellerde üreticilerin silikon cipslerini görebilirsiniz. Bu, lastiklerin buzla kaplı yolda daha iyi tecrübeli geziler olmasını sağlamak içindir.

"Velcro" lastiğinin diğer özellikleri nelerdir?bu tip? Hız endeksi, Avrupa değişkenlerinden çok daha düşük. Bu lastik, çoğunlukla kar yağdığı en şiddetli alanlarda aracı sürekli kullanan sürücüler için uygundur.

Avrupa tipi

Bu lastikler en katıdır. Lamellerin varlığından bahsedersek, Arctic veya İskandinavya'nın aksine, birkaç kat daha küçükler. Koruyucu, kaburga ve dama şeklinde bir desen aldı. Bu desen sayesinde, kavrama çok daha iyi. Bu nedenle, kış için "Velcro" lastiklerin daha iyi olduğunu düşünerek, bu seçenek üzerinde kalmaya değer.

Modeller, sürücünün kullanabileceği şekilde tasarlanmıştırhızla yol boyunca ilerleyin. Endekslere dikkat ederseniz, bunlar 210 ve 240 km / s'dir. Böyle bir lastik çeşidi, kışın sıcak olduğu ve yağış konusunda çok şiddetli olmayan bölgelerde seçilmelidir. Bu modellerin özel bir avantajı, hem kış aylarında hem de ilkbaharda veya sonbaharda onlarla seyahat edebilmenizdir. Kuru asfaltta bile lastikler bozulmaz, bu ani sivri analoglar için söylenemez.

lastikler velcro yorumları kış

Çalışma prensibi

Nihayet hangi anlamak içinkış - dikenler veya "Velcro" için lastikler - daha iyi, ikincisinin ilkesini anlamak gerekir. Ana katmanları mikro gözenekli kauçuk yardımıyla oluşturulur. Bu tür modellerin gözenekleri tam anlamıyla yol yüzeyine yapışır, bu yüzden sürücü sağlığı ve güvenliği için korkmaz. Fren yolu azalır ve kaygan bir yol üzerinde çalışmak iyileştirilir.

Debriyajın maksimal olduğundan emin olmak içinEtkili olarak, imalatçı, dişler ve blokları basamaklarda özel kesimlere ayırdı. Resmin ötesine geçmezler, ama aracın kütlesinin baskısı nedeniyle, lameller açılmaya başlar ve Velcro lastikleri karlı yola temas eder. Bu etki sayesinde, modeller böyle bir isim aldı.

Bazı üreticiler lastik üretmek için fiberglas kullanırlar. Bu ne için? Arabanın geçtiği buzları çizmeye. Bu ayrıca debriyajın maksimum olmasına izin verir.

Sürtünme kauçuk avantajları

Bu lastiklerin bazı özellikleri varBirçok sürücü için neredeyse ideal olmalarına izin verin. Ne hakkında konuşuyoruz? Sürtünme lastiği, asfalta zarar vermeyecek ve onunla maksimum kavrama sağlayacak şekilde yapılır. Düzgün yüzeylerde mükemmel hareket eder. Bu özellikler sayesinde, otomobil hızla frenlenir, trafiği başlatır ve virajlara girebilir. Kauçuk tüm sahiplerine güvenlik sağlar. Donmaz ve stabilite verir.

kış sivri veya velcro için lastikler

eksiklikler

Bu lastiklerin birçok avantajı olsa da, dikkat edilmesi gereken ve alıcılar tarafından vurgulanan tüm eksiklikler.

Yani, bazı koşullarda, verileri kullanmodel yasaktır. Örneğin, en kaliteli sürtünme lastikleri bile buzda maksimum tutuşu sağlayamaz. Tabii ki, bu durumda çivili lastikler çok daha iyi. Bu çok hoşnutsuz alıcılar tarafından onaylandı. Ayrıca bu davranışın nedenini vurgulamaktadırlar - kompozisyonun çok yumuşak yapısı.

Araba böyle bir yolda ve frende hızlanmaya başladığında, kesikler kaotik bir şekilde hareket eder. Araba yolda ve kuru asfaltta "yüzer" - kayıyor.

Buna ek olarak, alıcılar not"Velcro" donmuş kaldırımlar ve karla kaplı yollarda binmek zordur. Kar fırtınasında araba çoğu zaman kaymaya başlar. Kirli yollarda ve kirlenmeden nadiren temizlenen bu lastikler etkisiz olacaktır.

ne tür velcro kış için daha iyidir

Lastiklerin çıkartılması 2016-2019.

Lastiğin başarılı bir satın alınması için,Doğru modeli ve üreticisini seçmelisiniz. En çok kullanılan lastik markası Nokian Hakkapeliitta R2. Finlandiyalı üretici uzun süredir kendisini pazarda güçlendirdi ve kaliteli ürünlerin geliştiricisi olarak kabul edildi. Lastikleri, buzla kaplı yollarda bile serbestçe hızlanmanızı sağlar. Bu tür özellikler bile çivili seçenekler gücün ötesinde.

Michelin Latitude X-ice 2 lastikleri, tekrar tekrar sıralamasında yüksek sırada yer aldı ve müşterilerden sürekli olarak olumlu geribildirim aldı.

Buz, kar ve kuru asfalt üzerindeki sürüşü mükemmel bir şekilde tamamlamak için Michelin üreticisini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra makine mümkün olduğunca rahat ve yönetilebilir hale gelebilir ve aynı zamanda stabil hale gelebilir.

yorumlar

Genel olarak, sürücüler bu tür lastiklerin olacağını yazıyoreksiklere rağmen mükemmel bir alternatif. Ana şey tüm nüanslarını anlamaktır. Yani, çok hızlı ve agresif sürüş için tasarlanmamışlar. Orta hızları tercih edenler için bunları kullanmak en iyisidir. Bazı sürücüler Velcro lastiklerini farklı sürüş rejimlerinde denediler ve genellikle memnun kalıyorlardı. Stabilite, yapışma kadar iyidir.

Seçimdeki en önemli şey - hangi modelin en çok arabaya uyacağını anlamak ve tabii ki, sahtekarlıktan kaçınmanız gerekir. Tanınmış üreticiler tarafından oluşturulan modelleri seçmeniz gerekiyor.

hangi lastikler dikenler veya Velcro'dan daha iyidir

Sonuç olarak

Yazıda, kış lastiğinin tüm özelliklerini öğrendik"Velcro". Bu modellerin fiyatı büyük ölçüde değişir, ancak ortalama 10 bin ruble ulaşır. Çivili olmayan modeller, alıcıların ücretsiz olmasına ve araçlarının yeniden eğitilmesine bağlı olmamasına izin verir. Bu yüzden çoğu bu tip lastiği seçiyor.

Sürtünme lastiklerde,bahar dönemi, durumları ve güvenliği konusunda endişe duymadan. Birçok sürücü, bu çivili seçeneklerin yerine geçmesinin oldukça iyi olacağını belirtiyor. Sadece modelinizi doğru bir şekilde seçmeniz gerekir, böylece öngörülemeyen durumlar olmaz.

Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlarVelcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar

Related news

 • Alplerin bakir ve hesaplı güzelliği: Val Cenis
 • Kaşe Kaban Makinede Yıkanır mı
 • Anton Kobyakov
 • Duygularını göstermeyi sevenlerin haftasonu hakkındaki durumlar
 • Okul Gününde Renkli Bir Kahvaltıyla Merhaba’

 • Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 68

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar


  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 83

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 60

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 26

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 7

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 48

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 34

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 97

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 93

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 44

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 23

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 2

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 89

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 50

  Velcro (lastik): bir yorum, üreticiler, fiyatlar 33