VAZdaki kompresör 2019

VAZdaki kompresör 2019 VAZdaki kompresör

VAZ'daki kompresör

Kompresörün VAZ'a monte edilmesi yeterli olabilir.Motorun gücünü etkili bir şekilde arttırır. Yakıt sistemine hava beslemesi arttığından, silindire giren yakıt-hava kütlesi artar. Bununla birlikte, kompresörün montajı da olumsuz yanlara sahiptir. Özellikle artar yakıt tüketimi.

Motordaki kompresörü güçlendirmek için, kitin kendisine, bir takım anahtarlara, aşındırıcı bir macuna, takviye basıncını izlemek için bir sensöre, azaltılmış dirençli bir hava filtresine ihtiyacınız olacaktır.

Güçteki artış, yakıt sistemindeki hava konsantrasyonundaki artışa bağlıdır.

Kurulum bir dolu sonra başlatılmalıdırotomatik güç ünitesi soğutma. Bundan sonra, hava kanalını ve standart bir hava filtresini sökmek gerekir. Ardından, egzoz borusundaki toplayıcıyı sabitleyen cıvataları sökün ve nozulları dikkatlice parlatın. Yüzeyleri mükemmel pürüzsüz olmalıdır. T harfi ve motor ünitesi biçiminde yapılmış gergi makaraları için brakette, kompresörün montaj braketi monte edilmiştir. Pompayı ve jeneratörü sürmek için gerekli olan kayışlar, artık gerekmediği için çıkarılmalıdır. Bunun yerine özel bir kayış kullanırlar. VAZ'da bir kompresör ile donatılmıştır. Kemer iyi sıkılmalıdır, ancak aşırıya kaçmak gerekli değildir. Küçük bir sarkma kalmalıdır. Aksi halde, parçanın artan aşınması muhtemeldir ve bu da kopmasına yol açacaktır. Bu elemanın kitden ayrı olduğu çok sorunlu olduğu söylenmelidir. Kayışın zayıf bir şekilde gerildiği ve makaraya kaydığı ve kayması gerektiği de unutulmamalıdır. Bu, sırasıyla, güçte bir düşüşe (ya da sadece hafif bir artış) yol açacak ve soğutma sisteminin durumunu olumsuz yönde etkileyecektir. Parmağınızla bastığınızda, kayışın en uygun sapması yarım santimetre kadardır.

Kayış gerginliğini ayarladıktan sonra,Giriş örümceğini tekrar ayarlayın. Kanal "salyangoz" daki çıkıştan enjektördeki girişe yeniden monte edilir. Oluklu elemanlarda çok keskin kıvrımlardan kaçınmanız önerilir. Ayrıca, hava kanalının motorun sıcak kısımlarıyla teması önlenmelidir. VAZ üzerindeki kompresör, takviye basıncını izlemek için sensörün bir ölçüm cihazı ile donatılmalıdır.

Ardından, düşük geçiş filtresi eklersinizdirenci. VAZ üzerindeki kompresör bir giriş branşman borusuna sahiptir. Bir filtre eklenmelidir. Motor bölmesinin en soğuk kısmında bulunmalıdır. Sıkıştırıldığında hava ısıtılır, buna ek olarak, daha fazla deşarj olur. Alttan, dolayısıyla girişteki sıcaklık, daha sonra motorun içine girer. Bu nedenle hava yakıtı yükü kütlesinde ve buna bağlı olarak aracın güç ünitesinin gücünde artacaktır.

Kompresörü kurduktan sonra yapılandırmanız gerekirdeğiştirilmiş hava tedarik koşullarına göre enjektör. Motorun "zengin" bir karışım elde etmesi için bu gereklidir. Kural olarak, ayar bağımsız olarak gerçekleştirilmez. Bunun için özel hizmetler var.

Ve kontrol panelinde, turboşarj basıncı sensörünü onarmanız gerekir. Olası sorunlar hakkında uyarıda bulunacak ve ekonomik sürüşü teşvik edecektir.

Ayar araba yaptıktan sonra gerekliÜstyapıya dikkat et. Anti-çakıl film ile yapıştırılması tavsiye edilir. Kompresör monte edildikten sonra hava direnci minimum seviyeye ayarlanmalıdır. Yine tüm çalışmaların motor tamamen soğutulduktan sonra yapılması gerektiği söylenmelidir.

VAZdaki kompresör 2019

VAZdaki kompresör 2019

Related news

 • Karnıbahar Kız Yeleği Yapımı
 • Etli Lahana Sarması Tarifi – Etli Yemek Tarifleri
 • Türk halkının ABD ve Rusyaya yönelik tutumu
 • Domates yetiştirmenin püf noktaları
 • Livonian War, Ivanın Korkunç Kişiliğinin bir yansıması olarak

 • VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör


  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör

  VAZdaki kompresör