VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 2019

VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 2019
24.08.2019

VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 89

VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim?

VAZ-2114 gösterge paneli en çokGösterge otomobilin teknik şartına değil, belki de hayatınıza (hız göstergesinin yanlış okumalarına da bağlıdır) bağlı olan en önemli ayrıntılardır. Zamanla, herhangi bir detay başarısız olabilir, hatta VAZ-2114 üzerindeki gösterge paneli kadar güvenilir bir hata olabilir. Bu nedenle, ondördüncü modelin her bir kullanıcısı için, panel tahtının nasıl söküldüğünü bilmek yararlıdır.gösterge paneli VAZ 2114

Buna nereden ihtiyaç duyulabilir?

Kontrol panelinin montajı / demontajı bilgisisadece hız göstergesinin, takometre veya yakıt seviyesi sensörünün yanlış okumaları için değil aynı zamanda kabinin bağımsız olarak ses yalıtımı için de yararlıdır. Ses izolasyonunun tam etkisini elde etmek ve gürültülü bir VAZ-2114 kullanmak istiyorsanız, ön panel ve ön torpido mutlaka ses yalıtımlı olmalıdır. Kabin sökerken de sökme işlemi yapılır. Bu cihazı kaldırma sürecinde adım adım bir adım atalım.

Bunun için hangi araçlar gerekiyor?

kılavuzda - Bir araba ile bu yedek kaldırmak için, herhangi pahalı araçlara sahip gerekmez, bu Tornavida ve isteğe bağlı bir dizi kullanmak yeterlidir.

VAZ 2114 gösterge panelini nasıl çıkarabilirim? Adım adım talimat

Tüm somunları ve cıvataları gevşetmeden önce,elektronik sistemi ve genel olarak araç bilgisayarı enerjisini kesmek için davlumbazı açın ve terminali aküden çıkarın. Ve bundan sonra paneli sökebilirsiniz.VAZ 2114 cihaz paneli

Bu bölümü çıkarmak için,kürek adaptörleri ve anahtarları. Sonra, kendi dokunmasını gizleyen dekoratif plastik kapakları kaldırın. Ayrıca ocağın kumanda kollarını da unutmayın - ayrıca çıkarılması gerekir.

Şimdi gösterge panosuna ulaşıyoruz. Burada direksiyon kolonunun orta kapağını açmak ve ardından direksiyon simidini mile sabitleyen gizli cıvatayı bulmak ve çıkarmak gerekir. Somun söküldükten sonra direksiyon simidi hafifçe sallanır. Bu, güvenli bir şekilde kaldırabileceğiniz bir işarettir.

Bildiğimiz gibi, tüm modern arabalar VAZ,14 modeli de dahil olmak üzere, direksiyon simidinin yatay ayarlanması vardır. Bu nedenle, VAZ-2114 gösterge panelini sökmek için, mümkün olduğunca indirmeniz gerekir. Bu yuvaya gizlenmiş iki vidayı çıkarmak için yapılır. Panoyu tutarlar (elbette hepsi değil). Vidaları söktükten sonra, dekoratif kapağın altına gizlenen yan cıvataları bulup sökmeniz gerekir.VAZ 2114 cihazlarının paneli

Bitirme aşaması

Tüm vidalar söndükten sonraVAZ-2114 gösterge panelinin en ufak bir dokunuşla hareket etmeye başladığını hissedeceksiniz. Eğer öyleyse, o zaman her şeyi doğru yaptın. Bundan sonra, gösterge panelini dikkatlice çekmeniz gerekir. Eylemlerin doğruluğunu gözlemlemek çok önemlidir. Eğer bu yedek parça bir yere sıkışmışsa, ancak bunun söküldüğünü düşünürsünüz, güçlü bir sarsıntı ile çıkarmaya çalışmayın, çünkü bu durum yeni bir gösterge panosunun satın alınmasına kadar öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir. Bu yedek parçanın her şeyden önce doğruluğu sevdiğini unutmayın.

Böylece, VAZ-2114'teki gösterge panelini sökmenin tüm aşamalarını belirledik.

VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 2019

VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 2019

Related news

 • Akasya Acıbadem Çocuk Festivali Başlıyor
 • Üzümlü Kurabiye Tarifi
 • Sonbaharda ne yapmalı, sıkılmamak için
 • Diyarbakır Haberleri: Savaş uçaklarının harekât sorumlusu Tuğgeneral Akgülay tutuklandı
 • Noel için Noel şarkıları

 • VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 35

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim


  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 29

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 60

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 26

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 55

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 47

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 2

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 26

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 69

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 69

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 22

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 91

  VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim 91