Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 2019

Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 2019
14.05.2019

Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 3

Vampire Saga "Twilight": sırayla kitaplar

Stephanie Meyer'in zor ilişkide olan kitaplarısıradan kız Bella ve vampir Edward uzun süre önce okuyucuları bastırdı. Her eser çok satan bir kitap haline geldi ve tüm dünyada büyük bir dolaşımda dünyada satılan bir dizi roman oldu. Nasıl karıştırılmamalı ve hacim dizisi ile hata yapmıyor musunuz? Tarihe aşina olmayanlar, "Twilight" adlı ilk bölümle başlarlar. Düzenli olarak yayınlanan kitaplar, makalemizde de düşünülmektedir.

alacakaranlık kitapları sırayla

Aşk ve Vampirler: tanışma

İlk bölüm kitabın raflarında göründü2005 yılında mağazalar. Yazara göre, kitap genç bir kitleye yönelikti. Bir başka arsa önermiyordu: 17 yaşındaki Bella, babasının yaşadığı, ailesinin ayrılmasından sonra nadiren gördüğü küçük bir kasabaya geliyor. Yerel bir okulda kız, gizemli bir Edward ile tanışır; burada gerçek bir gizem vardır. Aralarında tutkulu bir his ortaya çıkar, ancak önce beyaz tenli bir genç adam bir şeyi itiraf etmelidir ...

Vampir temaları tüm "Alacakaranlık" ı emprenye etti. Düzenli kitaplar, bu temanın gelişmeye devam ettiği "Yeni Ay" ciltlemesini okumaya devam etmelidir.

Daha da ilginç olursak

İkinci bölüm arasındaki fark nedir? Stephanie Meyer'in itiraf ettiği gibi, gerçek aşkına adadı. Bella o bunu kendi tavır gözden geçirmeye zorlanır, ona bir aile sırrı bilerek Edward duygularla bunalmış, ama. Fakat gerçek duyguları gerçekten kıran bir şey olabilir mi? Ve yine de, devamı, aşkın muhtemel kaybından kaynaklanan kahramanın acılarına odaklanmaktadır. Daha romantik bir anlatım vermek, yazar özenli okuyucular romanda görebilirsiniz, "Romeo ve Juliet" ile paralellikler çekti.

Nihai "Yeni Ay" karmaşık bir kararın kabulüyle ilişkilendirilir. Bella, vampirleri, Cullen ailesinin tümünün ona desteklediği sevgilisine daha yakın olmak için kabul etmiştir.

Üçüncü "Alacakaranlık"

Kitapların listesi, sırayla tamamlanmaktadır.kısmen de "Eclipse" adı verildi. 2007 yılında piyasaya çıktığında, vampir destanı şimdiden bir hayran kitlesi oluşturdu. İstatistik olarak satışların ilk günlerinde "Eclipse" milyonlarca kopya sattı.

alacakaranlık listesinde kitap listesi

Bella acı çektiğini fark ediyorJacob, o da onu seviyor. Vampirler ve kurtadamlar arasındaki savaşta, bir lull var, ama, daha sonra ortaya çıktığı gibi, uzun değil. Bitiş, tarihini atayan ana karakterlerin düğünü etrafında inşa edilir. Rahatsız Yakup kurt gitmeye karar verir, bir kurt kılığında kalır ...

Sıradışı "erkek-vampir" finali

Tarihin tüm önemli olayları gerçekleşirGenellikle "Alacakaranlık" olarak adlandırılan bir sonraki bölüm. Saga " Kitapların listelenmeye devam etmesi için, her zaman "Dawn" adlı bir çalışma hesabının altında dördüncü olduğunu belirterek. İkili yorumlama, bu bölümün ekran versiyonunun iki ayrı filme bölünmesinden kaynaklanmaktadır.

Anlatı ortak bir tema ile birleştirilmiştir - doğumçocuk Edward ve Bella. Gelecekteki kızı kendi içinde inanılmaz derecede güçlüdür, çünkü bir vampirin ve bir kişinin özelliklerini birleştirir. Annesinden çok fazla canlılık kazanıyor ve Bella'yı güçsüz bırakıyor. O mucizevi hayatta kalmak için yönetir. Renesmee çok hızlı büyür. Dünyadaki görünmesi birçok dedikoduya yol açıyor: Bu olaydan memnun olanlar var, ama Cullen ailesinden daha da fazla nefret edenler var ...

Başka bir hikaye

Vampir destanının son kısmı ile birlikteSatışı, "Twilight" başlıklı bu seriden başka bir eserdi. Kitaplar "Gece yarısı güneşi" şeklinde eklenmeli, ancak resmi olarak bu eser bir dizi romana ait değildir. Bu özellik anlatı zamanıdır - hikaye ilk bölümle eşzamanlı olarak gelişir, fakat okuyucu eylemi Bella'ya değil, Edward'a göre görür. Gazetecilerin sorularına, bunun ne amaçla yapıldığı sorulduğunda, Stephanie Meyer, ana erkek karakterinin gözüyle kendisinin ve yeni ilişki ile ilgili deneyimlerin gösterilmesini istediğini söyledi. Başarılı oldu ya da değil - taraftarları yargıla. “Gece yarısı güneşi” ve vampir destanına dahil edilmeyen işin kalan kısmının, diğer parçaları kadar etkileyici bir baskı olarak satıldığı da eklenmesi gereken bir şey.

kitap sırasına göre alacakaranlık efsanesi

En sevdiğimiz "Alacakaranlık"

Yayınlandığı yılların yer aldığı aşağıdaki listede sıralanan kitaplar:

 • "Alacakaranlık" (2005).
 • "Yeni Ay" (2006).
 • "Eclipse" (2007).
 • "Şafak Vakti" (2008).
 • "Geceyarısı Güneşi" (2008).
Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 2019

Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 2019

Related news

 • Pancar Çorbası
 • 3. Anne-Bebek Festivali, Bu Hafta Sonu M1 Meydan Ümraniye’de
 • 2019 Mutfak Dolabı Kapak Modelleri
 • Puding Dolgulu Sandık
 • Güzellik salonu - evde bölünmüş saçlar için maskeler

 • Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 63

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar


  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 42

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 26

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 62

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 69

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 65

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 43

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 10

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 75

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 96

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 89

  Vampire Saga Twilight: sırayla kitaplar 70