Valerikin Lermontov tarafından analizi M.YuValerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu


Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 78 10.02.2019, 22:34

Valerik'in Lermontov tarafından analizi M.Yu.

Mikhail Lermontov çocukluğundan beri onu bağlamayı hayal ettionun kaderini orduyla. 1812 Vatanseverlik Savaşı'nda yer alan ve anormal, soylu, anavatana hizmet eden bir şey yapmak isteyen babaların ve büyük babaların sömürgelerini sürekli olarak takdir etti. Bu yüzden şair, üniversiteyi bıraktı ve süvari öğretmenlerinin okuluna girdi. 1832'de Kafkasya'daki askeri operasyonlara çekildi. Mikhail Yuryevich, koruyuculuğu koruyuculuğa koordine etti.

Valerik Lermontov'un analiziBir şiir yazmanın önkoşulları

M. Lermontov "Valerik", aynı ismin nehri üzerinde kanlı bir savaş sırasında 1840 yılında yazdı. Çevresindeki insanlar, şairi dengesiz ve ileriye dönük bir genç adam olarak tanımlamışlardı; Muhtemelen, yazar kasıtlı olarak meydan okurcasına davrandı, toplumu Kafkasya ile bağlantıya sokmak için meydan okudu - analiz bu diyor. "Valerik" Lermontov, yazarın katıldığı savaşı doğru bir şekilde tanımlar. Mikhail Yuryevich 1837'de ordudaydı, ancak gerçek savaşı sadece 1840 yazında görmeyi başardı.

Şiir, epistolary türünde yazılmıştır.Duygular, düşünceler, anılar veya gözlemlerin ifadeleri. Bu sevgili şair - Varvara Lopukhina için tasarlanmıştır. Lermontov ölümüne kadar onu sevdi, ama sürekli kovuldu, çünkü kendini sevgisine layık değildi. O zamanlar yazar General Galafeev'in askeri operasyonlarının bir kaydını yürütüyordu, ilginç olan, onun metninin, savaşın tarif edildiği şiirin temeli olduğu ama sadece kısa içeriği olduğu gerçeğiydi.

m Lermont ValerianLermontov "Valerik" - laik yaşam ve savaş arasındaki paralel

İş bir aşk mesajı olarak başlar. Yazar, savaştan bir kıza mektup yazıyor, ama bir aşk beyanıyla değil, sadece günlük hayatının askeri bir açıklamasıyla. Mikhail Yurievich kasten ya da bilinçsizce Varvara'yı incitmeye çalıştı, gururunu dikti, onu itti. Onların aralarında manevi bir yakınlığın bulunmadığına ve Kafkasya'da meydana gelen trajik olayların suçlanacağına inanıyor. Ölümleri gördükten sonra şair, sevgiyi çocukçalık olarak algılar - bu da analizle kanıtlanır.

İkinci bölümde "Valerik" Lermontov açıklardoğrudan askeri operasyonlar. Burada yazar, tüm renkleri içinde savaşı çiziyor ve hislerine hava veriyor. Tabii ki, yaralı ve ölü arkadaşlarla ilgili öyküler, ölmekte olan komutanlar hiçbir şekilde tiyatroya ya da topa gitmeyi hayal eden bir genç kız, bir sosyalite hedeflemiyor. Şair özellikle çalışmalarında iki dünyayı karşılaştırır - bu gösteri ve analiz. "Valerik" Lermontov, sadece kıyafetleri ve mağaracıları önemseyen laik hanımların hayatlarının anlamsızlığına dikkat çekti. Aynı zamanda, yüce idealler için ölen sıradan askerlerin kaderini gösterdi.

Valerian Lermontes kısa bir özetidirÇalışmanın son üçüncü bölümünde yazartekrar sevgili anlamına gelir. örtülü, ama yine Mikhail Kafkasya onu gezisi heyecan verici bir yolculuğa olarak algılanan için, laik bir toplum sadece savaşın bütün yükünü anlayamıyorum Lopuchin rebukes olsa - Hangi analiz gösterileri olduğunu. "Valerik" Lermontov, insan kurbanlarının anlamsızlığından söz ediyor. Şair, hayatı kanlı savaş tüm bu mantıklı değil ve hiçbir şey bir kişinin ölümü haklı olduğunu fark sadece savaşa gitmek istiyor.

Valerikin Lermontov tarafından analizi M.YuValerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu

Related news

 • Çok Şirin Köpek Modeli Patik Yapımı Türkçe Videolu
 • Alış davranışını etkileyen nedir
 • Michael Lohan Jr.: Biyografi
 • Kantaron Yağının Cilde Faydaları

 • Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 60

  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu


  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 20

  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 48

  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 49

  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 67

  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 98

  Valerikin Lermontov tarafından analizi M.Yu 76