Vücut Pompa. Pompa nedir 2019

Vücut Pompa. Pompa nedir 2019 Vücut Pompa. Pompa nedir

Vücut Pompa. Pompa nedir?

Les Mills, iyi bilinen bir antrenör grubudur.uzun yıllar pratik eğitim deneyimi yaşayın. Aerobik ile spor salonunda serbest ağırlıklarla çalışmak arasında özel bir yön geliştirdiler.

Bu yeni bir şey

Body-Pump modern bir eğitim metodudur,hızlı yağ yakma ve sonuçta kilo kaybı üzerinde durmaktadır. Buna, yalnızca sağlığa zarar vermemekle kalmayıp, aynı zamanda güçlendirmek için belirlenmiş amaçları atılım ve sınırlarla başaran yeni bir çalışma yöntemi de denilebilir. Ayakkabı ürünlerinin ticaret markası olan "Reebok Pump" ile karıştırılmamalıdır.

vücut pampusu

Tüm egzersizlerin özelliği, onlar tarafındanbir bambu veya dambıl ile yapılır. Ancak, spor salonunda tipik bir erkek egzersitesinin aksine, herşey çok sayıda tekrarlamayla ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu tür temizlik eğitimi, kas dayanıklılığını geliştirir ve uygun bir kas korsesi oluşturur.

Ritmik müzik başarılı bir egzersizin anahtarıdır.

Diğer egzersiz türleri gibi, sınıflarsinir sisteminin çalışmasını teşvik eden ve sizi daha aktif çalışmaya zorlayan ritmik melodiler altında yapılır. Hızlı müzik, pampa eğitimi - mükemmel şekli yaratmak için başka bir şey yok!

İnce bir vücut istiyorsanız, o zaman bu tür egzersizler sadece sizin için tasarlanmıştır.

Pompa kaburgasıEğitimler hakkında daha ayrıntılı bilgi

Vücut Pompası ritmik bir güç antrenmanı. Bunun nedeni, sınıfları yürütmenin kendine has yöntemleridir.

Diğer aerobik türlerinden farklı olarakEk iş yükü sadece temel egzersizlerin uygulanması sırasında değil aynı zamanda alışılmış ısınma sırasında da kullanılır. Genel olarak, sporcunun eğitim seviyesine bağlı olarak 2 ila 20 kg arasında değişen özel bir barbekayla eğitilirler.

İlk eğitim saatinden itibaren ağırlıklar kullanılır, bu nedenle kasların ısınması ve ısınması için özel bir dikkat gösterilir. Aksi takdirde yaralanabilirsiniz.

Tüm kas gruplarının kullanımını ve gerginliğini en üst düzeye çıkarmak için çeşitli egzersizler yapılır. En yaygın olanları: değişik tipte presler, taslaklar, oturma yerleri, bir barbekülü yamaçlar.

Genellikle eğitimin ilk kısmı anakas grupları: göğüs, sırt, bel, ayak. Sonra daha küçük, örneğin ellerin kaslarına geçerler. Eğitimin sonu, karnın kasları üzerinde yoğunlaşmak için yoğunlaşmıştır.

Solunumu geliştirir ve kalbi güçlendirir

Vücut bakımından hoşnut görüşme oturumu doğru yapılırsa,sonra sadece kaslar gelişmez. Akciğerler geliştirmek çok kolay, nefes alıyor. Yeni başlayanlar sık ​​sık ilk dakikadan itibaren nefes darlığı çekerler. İleri atletler mutlaka yaşam ritminde koşu yapmayı da içeriyor ve bu da dayanıklılıklarında ciddi bir artışa katkıda bulunuyor.

Sınıflar boyunca sporcuların sürekli hareketi nedeniyle kardiyovasküler sistem de gelişiyor.

kalifiye eğitimi

Avantajları nelerdir?

Vücut bakımı, vücut geliştirme eğitiminin ayrı bir yönü olduğu için popülerliğinin büyümesine katkıda bulunan karakteristik eğitim özelliklerine sahiptir:

 1. Her ne kadar iş ek birvücuda bir çubuk veya dambıl şeklinde yük bindirirseniz, yineleme ve tekrarlama sayısı yeterince büyüktür. Güç ve aerobik yük kombinasyonu sadece kilo vermenize değil, aynı zamanda kaslarınıza esneklik ve güç vermenizi sağlar. Bu kombinasyon, özellikle kalçanın veya vücudun diğer yerlerinde güzel bir rahatlama elde etmek isteyen kızlar için yararlıdır.
 2. Vücut ıslahının yönü olması nedeniyleAynı programı üç aydan uzun süredir gerçekleştirmek için kabul edilmeyen eğitim, eğitim günleri verimli ve düzensizdir. Bilim adamları uzun zamandır farklı şekillerde kasları eğiterek, her egzersizin sonucunu ve sonucunu birkaç kez çarptığını kanıtlamıştır. Aksine, aynı egzersizleri sürekli uygularsanız, vücut böyle bir yüke alıştırabilir ve durgunluk dönemi, hiçbir gelişme gerçekleşmediğinde başlar.
 3. Sınıfların son aldığı eğitim düzeyine bağlı olarak50-60 dakika. Bu süre boyunca, vücudun tüm kaslarının kullanımını maksimize etmek için çeşitli egzersizler yapılır. Vücudun tüm kaslarının yoğunluğu ve gerginliği nedeniyle, hızlı ve büyük ölçekli kalorifer yakılır.
 4. Pompa aerobiği o kadar evrenseldir kiYeni başlayanlara olduğu kadar ileri atletlerle de başa çıkabilir. Yükün boyutu, egzersizlerde kaldırılması gereken farklı ağırlıklar ile kolayca düzenlenir. Genellikle yeni başlayanlar salondaki en küçük dambıllerle başlarlar (1.2-2 kg.). Halihazırda uygun eğitimi almış olanlar, bir barbekü veya daha ağır dambıl kullanın.
 5. Mümkün olan en yüksek yük ile çok yüksek yoğunluk. Her egzersizin son tekrarı, kasların% 100 oranında işlediği anlamına gelen bir kas başarısızlığının eşlik etmesi gerekir.
 6. Tüm egzersizlerinekstra iş yükü, antrenörün tavsiyelerini yerine getirmeme yanı sıra uygun performans tekniğinin ihlal edilmesi ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bu nedenle spor disiplini ilk etapta olmalıdır.

"Pompalanmış" olmak mümkün olmayacaktır.

Bunu kullanarak büyük kasları pompalamıyorsunuzeğitim yöntemleri. Optimum yük ile çalışmak, sadece ideal bir rahatlama bulabilirsiniz. Eğitimde bir halter ya da halter kullanarak büyük olma konusunda endişelenmeyin.

Koçun doğru bir şekilde doğru olamayacağını hatırlamakta fayda var.İhtiyacınız olan yükü belirleyin. Hiç kimse vücudunuzun yeteneklerini daha iyi bilmez. Bu nedenle, kullanılan ağırlığın küçük veya çok büyük olduğunu düşünüyorsanız, uygun tarafa değiştirin.

Pompalayın

Çok fazla kalori yakar

Bu süreçte ortalama kişieğitim 500-600 kalori yakar. Örneğin, spor salonunda ağır ağırlıklar ile çalışan sporcular 200-300 kalori yakarlar. Ancak, gerçekten belirtilen kalori miktarını yakmak için, öngörülen yoğunlukla ve mümkün olan en büyük ağırlıkla egzersiz yapmak gerekir. Egzersizleri yapma tekniğini kırmadan fiziksel olarak yapabileceğinizden daha hızlı veya daha fazla yapmamalısınız.

Pompa aerobik

Sonuç

Eğer bodypump yapmaya karar verirseniz veacemi, sonra eğitimde imkansızı yapmaya çalışmayın. Muhtemelen, bedenlerini senden çok daha fazla yükleyebilecek deneyimli sporcular tarafından kuşatılacaksın. Onları kovalamayın. Vücut Pompası sadece müzik için hareket değildir, tüm vücut için çok büyük bir yüktür.

müzik pampus

Her antrenmanda savaşmadığını unutma.Diğer sporcularla ve dün onun tembelliği ile birlikte. Bir hedef belirleyin - önceki eğitime uyduğunuz sonuçları iyileştirmek için.

Vücudunuzu güçlendirirken yükü kademeli olarak artırın. Antrenöre soru sormaktan korkmayın.

Vücut Pompa. Pompa nedir 2019

Vücut Pompa. Pompa nedir 2019

Related news

 • Risksiz bir dükkân aç
 • Aromatik Torba – Baharat Torbası
 • Kasa defteri, çeşitleri ve tasarımı
 • Dominik Cumhuriyeti bölgesindeki en iyi oteller: seçilecek bol miktarda yer var
 • Demir eksikliği nasıl tedavi edilir

 • Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir


  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir

  Vücut Pompa. Pompa nedir