Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 2019

Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 2019

Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 3 10.02.2019, 21:23

Uskumru - Scumbrians ailesinin balık

Mutfak uzmanları ve sadece lezzetli yemek sevenler çokuskumru gibi balıkları takdir ediyorum. Özellikle sık sık yurttaşlarımızın sofralarında, tuzlu ve füme halde görülebilir. Ancak az sayıda insan, bazen vicdansız olmayan satıcıların, uskumruyu uskumruya verdiğini biliyor. Bu balık Atlantik Okyanusu'nun sularında bulunur ve gerçekten daha ünlü "kız kardeş" ile kolayca karışabilir.

Nasıl ayırt edilebilirler?

Bu konuda ayrıntılı olarak anlamaya çalışacağız.

uskumru balığıUskumru gibi, uskumru ailenin bir balıktırScombridae. Boyutları benzerdir, ancak bir dükkanda veya pazarda daha büyük ve daha küçük bir boyut teklif ederseniz, daha küçük olanı seçmek daha iyidir - o zaman uskumru almak olasıdır. Uskumru, elbette, daha şişman ve daha büyük olacak. Bunun nedeni, bu balığın okyanustaki stoklarının hâlâ büyük olması ve bu nedenle gençlerin balıkçılık endüstrisinde kullanılmamasıdır. Tüketicilere sadece yetişkinler girebilir.

Ne tür bir balık?

Bazen karışıklık, içe aktarma sırasında da ortaya çıkar -Genellikle, tüm ithal ürünler en yaygın olarak İngilizce olarak etiketlenir. Ve İngiliz denekler için, her iki balık da aynı şekilde adlandırılır - uskumru. Belki de uskumru bazen uskumru denir. Balıklar birbirine benzer. Ve onu ayırt etmek için, her birinin bazı önemli özelliklerini bilmeniz gerekir. Şey, bunun için en az bir kez ne olduğunu görmek için, uskumru balığı. Onu ve mackerel fotoğrafları, balıkçılık kitaplarında veya dergilerde görebilirsiniz. Dışa doğru çok benzerler: hem gümüşsi-yeşilimsi gölge, aynı şekil. Farklar, sözde markalı "kaplan çizgileri" nde bulunur. Uskumruda, arkada açıkça bulunurlar. Ve burada çizgili hariç mackerel de karanlık lekeler var. Sadece balığın sırtını süslemezler, aynı zamanda karnının üzerine de akarlar.

 uskumru balığı fotoğrafıUskumru balığı avcılığı genellikle nisan ve ekim ayları arasında balıkçı tekneleri ile gerçekleşir. Ancak kıyıdan en iyi olanı, haziran ve temmuz - yaz zirvesinde balık tutmaya başlamaktır.

Uskumru balığı neden gereklidir?

Uskumru gibi, uskumru - bir şişman balık, anlamına gelir -insan sağlığını korumak için önemli olan doymuş Omega-3-asitleri bakımından zengin. Tadı "göreceli" olarak kaybedilmesine rağmen, gıda için aktif olarak kullanılmaktadır. Et uskumrularını ayırt etmek mümkündür - uskumrudan daha serttir, ısıl işlemlerde hızla kurur. Aynı zamanda et rengi pembeler kesildiğinde de uskumru renkte farklılık gösterir. Uskumru grimsi bir et parçası olan bir balıktır. Bunu kolaylaştırmak oldukça kolaydır - ölçekleri çıkarmanıza gerek yoktur ve fileto sırttan sıradan bir bıçakla kolayca ayrılır, içinde küçük kemikler yoktur.

uskumru balıkçılıkMaksimum fayda ile pişirmek,örneğin ızgara yapmak için böyle bir pişirme yöntemi seçmek daha iyidir. Daha fazla meyve suları için, limon suyu, zeytinyağlı yağ ile doldurun ve karkasları folyoya sarın. Kömür ızgarasında pişirilen uskumru, sulu ve yumuşaklığı koruyacak ve bu balıktaki kemiklerin neredeyse yokluğu, hem yetişkinler hem de çocuklar için favori bir yemek olacak.

Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 2019

Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 2019

Related news

 • Hatay Haberleri: Amik Ovası sular altında
 • Adjuvan tedavi
 • Yanlış Ameliyat Yapan Doktorun Savunması: Kendisi DHKPCli, Çıkar Amaçlı Yapıyor
 • Kenyada evrende yaşamış en küçük maymun fosili bulundu
 • Efes

 • Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 9

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık


  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 16

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 55

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 75

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 87

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 37

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 76

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 33

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 2

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 18

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 36

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 28

  Uskumru - Scumbrians ailesinin balık 93