21.06.2019

Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 69

Şurup "Bromhexine". Preparatın tanımı

Şurup "Bromhexine" tıbbi bir üründür,Solunum sisteminin çeşitli hastalıklarında kullanılır. İlaç şurup halinde mevcuttur, 4 mg / 5 ml. Şurup Bromhexine 100 mililitrede 0,08 gram aktif madde - bromheksin hidroklorür içerir. Yardımcı maddeler: gıda sorbitolü; propilen glikol; süksinik asit; okaliptüs yağı; sodyum benzoat; % 95 etil alkol; lezzet ve arıtılmış su.

Şurup "Bromhexin" az benziyorsarımsı ya da renksiz bir sıvı olup meyve kokusu hoştur. İlaç, karanlık flakonlarda sıvı halde bulunur. Şurup "Bromhexine" güçlü bir mukolitik etkiye sahiptir (balgam ayrılmasına katkıda bulunur) ve mukusun daha iyi balgam söktürmesini de teşvik eder. İlaç, alveollerin nefes alıp vermesinde istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlayan endojen yüzey aktif maddenin sentezini geliştirir. Buna ek olarak, "Bromhexine" şurubu hafif antitüsif bir etkiye sahiptir. İlacın başlangıcından sonraki ilk 2-5 gün içinde dikkat çekici bir klinik etki ortaya çıkmaya başlar.

Şurup "Bromhexine", bronşialastım, kistik fibrozdan mustarip insanlar ve tüberküloz. Çeşitli pnömoniler, bronşitlerin obstrüktif biçimleri için iyi çalışır. Bronşektazi, pulmoner amfizem, pnömokonyoz için de kullanılır. Genellikle "Bromhexine" preoperatif ve postoperatif dönemde kullanılır.

"Bromheksin" şurubu - kullanım talimatları: İlaç, yemeklerden bağımsız olarak içeride kullanılmalıdır. Yetişkin 3-4 kez günde 8-16 miligram tayin; 2 yaş arası çocuklar ilacın 2 miligram 2-3 defa almalıdır. 3 p / gün başına 2-4 mg 3 yaşındaki çocuklar. Çocuk 4-8 ​​yaş 6-14ti miligram 3 p / gün. Bir çocuk solunum yolu enfeksiyonu şüphesi varsa, bir doktora danışın ve "Bromheksin" şurubu almalı. ilaçla sağlanan Talimatlar, doğru zaman ve ilacın günlük dozu seçmenize yardımcı olacaktır.

Diğer ilaçlarla olduğu gibi,şurubu "Bromhexine" 'in bir dizi yan etkisi vardır ve bunların tezahürü yakından izlenmelidir. Olabilecek ilk şey bulantı ve kusma hissidir. Dispeptik bozuklukları gözlemlemek mümkündür. Bazen bir baş ağrısı ve baş dönmesi hissi vardır. Midenin ve duodenum ülserlerinin kronik ülseri olan hastalar, hastalığın şiddetlenişini gösterebilir. Genellikle cilt döküntüleri ve rinit şeklinde allerjik reaksiyonlar vardır. Nadiren kan serum karaciğerinin transmemiyazis seviyesinde bir artış olabilir.

Ilaç ile insanlar için tavsiye edilmezilacın herhangi bir bileşenine aşırı duyarlılık. Hamileliğin ilk üç ayında ve emzirme döneminde olan kadınlar. İlaç mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri ve aynı zamanda iki yaşın altındaki çocukların peptik ülseri olan kişilerde kullanılması tavsiye edilmez.

Tedavi kalitesini artırmak için şurup"Bromhexine", solunum sistemi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bir dizi başka ilaç ile birlikte reçete edilebilir. Kodein içeren ilaçlarla "Bromgeksin" yazmayın. Bu mukolitik etkisi daha zor hale getirecektir. İlacın özel bir özelliği, akciğer dokusuna antibiyotiklerin daha iyi nüfuz etmesidir. "Bromheksin", herhangi bir alkali çözeltisi ile tamamen uyumsuzdur.

Ilacın aşırı dozda bir dizi neden olabilirkusma, bulantı, diyare ve çeşitli dispeptik rahatsızlıklar gibi yan etkiler. Bu gibi durumlarda karmaşık tedavi için bir doktora danışmak gerekir. Bu diğer komplikasyonların oluşmasını engelleyecektir.Related news

 • Vanilya Kokulu Doğal Bacak Kremi Yapımı
 • Nasturtium terry, yarı-çift ve basit: ekim ve üreme özellikleri
 • Kadıköy Belediyesi Karne Şenlikleri 2018
 • Yeni başlayanlar için graffiti. Grafiti uygulamayı öğrenme
 • Sıralı İğne Oyası Çam Modeli Yapımı Türkçe Videolu

 • Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 49

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı


  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 84

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 36

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 49

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 92

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 13

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 11

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 73

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 19

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 45

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 81

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 50

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 73

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 18

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 40

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 40