Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 2019

Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 2019
19.09.2019

Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 12

Şurup "Bromhexine". Preparatın tanımı

Şurup "Bromhexine" tıbbi bir üründür,Solunum sisteminin çeşitli hastalıklarında kullanılır. İlaç şurup halinde mevcuttur, 4 mg / 5 ml. Şurup Bromhexine 100 mililitrede 0,08 gram aktif madde - bromheksin hidroklorür içerir. Yardımcı maddeler: gıda sorbitolü; propilen glikol; süksinik asit; okaliptüs yağı; sodyum benzoat; % 95 etil alkol; lezzet ve arıtılmış su.

Şurup "Bromhexin" az benziyorsarımsı ya da renksiz bir sıvı olup meyve kokusu hoştur. İlaç, karanlık flakonlarda sıvı halde bulunur. Şurup "Bromhexine" güçlü bir mukolitik etkiye sahiptir (balgam ayrılmasına katkıda bulunur) ve mukusun daha iyi balgam söktürmesini de teşvik eder. İlaç, alveollerin nefes alıp vermesinde istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlayan endojen yüzey aktif maddenin sentezini geliştirir. Buna ek olarak, "Bromhexine" şurubu hafif antitüsif bir etkiye sahiptir. İlacın başlangıcından sonraki ilk 2-5 gün içinde dikkat çekici bir klinik etki ortaya çıkmaya başlar.

Şurup "Bromhexine", bronşialastım, kistik fibrozdan mustarip insanlar ve tüberküloz. Çeşitli pnömoniler, bronşitlerin obstrüktif biçimleri için iyi çalışır. Bronşektazi, pulmoner amfizem, pnömokonyoz için de kullanılır. Genellikle "Bromhexine" preoperatif ve postoperatif dönemde kullanılır.

"Bromheksin" şurubu - kullanım talimatları: İlaç, yemeklerden bağımsız olarak içeride kullanılmalıdır. Yetişkin 3-4 kez günde 8-16 miligram tayin; 2 yaş arası çocuklar ilacın 2 miligram 2-3 defa almalıdır. 3 p / gün başına 2-4 mg 3 yaşındaki çocuklar. Çocuk 4-8 ​​yaş 6-14ti miligram 3 p / gün. Bir çocuk solunum yolu enfeksiyonu şüphesi varsa, bir doktora danışın ve "Bromheksin" şurubu almalı. ilaçla sağlanan Talimatlar, doğru zaman ve ilacın günlük dozu seçmenize yardımcı olacaktır.

Diğer ilaçlarla olduğu gibi,şurubu "Bromhexine" 'in bir dizi yan etkisi vardır ve bunların tezahürü yakından izlenmelidir. Olabilecek ilk şey bulantı ve kusma hissidir. Dispeptik bozuklukları gözlemlemek mümkündür. Bazen bir baş ağrısı ve baş dönmesi hissi vardır. Midenin ve duodenum ülserlerinin kronik ülseri olan hastalar, hastalığın şiddetlenişini gösterebilir. Genellikle cilt döküntüleri ve rinit şeklinde allerjik reaksiyonlar vardır. Nadiren kan serum karaciğerinin transmemiyazis seviyesinde bir artış olabilir.

Ilaç ile insanlar için tavsiye edilmezilacın herhangi bir bileşenine aşırı duyarlılık. Hamileliğin ilk üç ayında ve emzirme döneminde olan kadınlar. İlaç mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri ve aynı zamanda iki yaşın altındaki çocukların peptik ülseri olan kişilerde kullanılması tavsiye edilmez.

Tedavi kalitesini artırmak için şurup"Bromhexine", solunum sistemi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bir dizi başka ilaç ile birlikte reçete edilebilir. Kodein içeren ilaçlarla "Bromgeksin" yazmayın. Bu mukolitik etkisi daha zor hale getirecektir. İlacın özel bir özelliği, akciğer dokusuna antibiyotiklerin daha iyi nüfuz etmesidir. "Bromheksin", herhangi bir alkali çözeltisi ile tamamen uyumsuzdur.

Ilacın aşırı dozda bir dizi neden olabilirkusma, bulantı, diyare ve çeşitli dispeptik rahatsızlıklar gibi yan etkiler. Bu gibi durumlarda karmaşık tedavi için bir doktora danışmak gerekir. Bu diğer komplikasyonların oluşmasını engelleyecektir.

Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 2019

Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 2019

Related news

 • Tatlı Kırmızı Biber Çorbası Tarifi
 • Topuklu Ayakkabı Giymenin İpuçları
 • Kaş yaparken göz çıkarmayın
 • Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri
 • Dış Mekanlarda Bebeklerin Güvenliğini Sağlamanın 6 Yolu

 • Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 26

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı


  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 23

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 41

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 35

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 82

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 73

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 7

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 28

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 59

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 94

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 86

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 97

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 38

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 82

  Şurup Bromhexine. Preparatın tanımı 3