Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 2019

Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 2019

Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 53 26.02.2019, 17:18

Ukrayna'da Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim?

Karadeniz'e akan birçok akışın daha alt kısımlarındaKuzeybatı nehirleri genellikle yerliler kral olarak adlandırılan su sakinleri bulunur. Bu balık, olağandışı güzel renk için adlandırılan bir güneş bas.

Amerikan Misafirinin Tarihi

Güneş levrekİlk kez 1965'te Rusya'ya çarşılar getirildiPrut taşkın yatağının rezervuarlarından yıl. Onların vatanları Kuzey Amerika'dır. Başlangıçta, Avrupa'da ortaya çıktılar, 1877'de, ilk yavrular onlardan elde edildi. Yakında güneş levrekleri göletlerde yetişmeye başladı ve Tuna'ya girdikten sonra, Karadeniz'in kuzeybatı kısmına akan nehirlerin daha alt kısımlarına yerleşti. Değişen yaşam koşullarına mükemmel uyum, czars'ın Avrupa suları boyunca oldukça geniş bir dağılım sağlamasına olanak verdi.

Güneş levrek ve yerleşmeye devam ediyor. Bu, balığın yıl boyu puberteye ulaşmasıyla kolaylaştırılır. Erkekler, üçten fazla yumurta içinde duvarları aktif olarak korurlar.

Güneş levrek fotoğrafıGüneşli levrek, tabii ki, onun ile etkileyicigüzellik: neon renk tonu ile mavi lekeler balık tüm vücudu süslüyor. Altın sarısı yüzgeçleri vardır ve solungaç kapağında kırmızı kenarlı bir siyah renk vardır.

doğal ortam

Şu anda, bu balık bir grup percidsDinyeper'in orta kısımlarında bile oluşur. Ukrayna'daki hemen hemen tüm nehirler ve hatta rezervuarlar zengin. Su sıcaklığındaki kayda değer artışları ve düşmeleri kolayca tolere edebilir, buzla kaplı bir havuzda kolayca kışlabilir.

Amerikan güneşi levrek tüm yıl boyunca Ukrayna'da yakalandı. Ancak güneşli havalarda özellikle iyi ısırır. Görünüşe göre, bunun sayesinde ve orijinal adını aldım.

Nehirlerde veya göllerde yaşayan güneş levrek her zamankıyıya yakın tutar. Buna göre, orada nehrin ortasına göre bulmak daha kolaydır. Küçük derinliklerin tercih edilmesi - maksimum iki metreye kadar, güneş levreği, küçük sürüler halinde, yönünü korurken ya da çim kesimi boyunca ya da kıyı kenarı boyunca hareket eder. Balık, olduğu gibi, topraklarını devriye geziyor.

Böyle bir yerde, güneş levrek kolayca yakalanır veçabuk. Ve bazı sürüler, genelde belirli bir alanı işgal ediyorlar, uzun bir süre boyunca bırakmıyorlar. Çoğu zaman bu yer bir çalı veya sarkan ağaçların altında, aynı zamanda yosunlarda veya sazlarda temizlenir.

balık tutma

Ukrayna'da güneş levrekGüneş levrek, bir fotoğrafını gösteren onunAmerikan piranaları ile benzerlik, bir yırtıcıdır. Küçük bir ağzı var, çünkü sadece küçük kabuklular, böcekler, solucanlar, havyar yiyor. Fakat küçük ağzına rağmen, bu balık, yiyecek için açgözlü, rezervuarın diğer sakinlerinin kızartmasını bile yutar.

Bu temelde deneyimli balıkçıların kullanımıczars'ı oldukça geniş bir sayıdaki büyük kancaları yakalamak - onuncu. Bu balık için en iyi incelik spagettidir, ancak kuru sinekler için sinek avcılığında balık avlarken, kanca neredeyse tamamen yutar.

Bazı insanlar yumurtlamaya böylelikle zararlı daha değerli ticari türler, yok etmek başlayarak hızla çarpma, hangi güneş levrek "çöp" balık düşünün söylemeliyim.

ele almak

Ayçiçeği yiyebilirimGüneş levrekinin çok fazla yetiştirildiğini söylüyorlar.Her yerde, hatta dönerek bile yakalanabilir. Aynı zamanda sık sık ve açgözlülükle ısırır. Bugün çok az yakalanıyor, çünkü küçük boyu nedeniyle bir kupa değil.

Eğer kral spinere cevap vermiyorsaKüçük bir parça olan bir çıtçıt monte etmeye çalışın. Tığ işi kancalar veya solucanlar su kütlelerinin bu sakinleri için çekici bir muamele. Bu tür bir teçhizat, balık avının nerede yapıldığı dikkate alınmaksızın - açık su veya buz üzerinde - çok pasif bir levrek bile yakalamaya yardımcı olur.

Balıkçılık özellikleri

Çoğu kişi, en uygun mevsiminGüneş levreğinin yakalanması, yumurtlama periyodudur. Sonuçta, bu durumda, balık sığ suda mükemmel şekilde görülebilir. Ama eğer anı özlüyorsa ve kral daha derine giderse, o zaman onun yerini tespit etmek çok daha zorlaşır. Bu durumda, cazibe yardımcı olmak için iyi bir yol.

Kasten balık avına çıkanlarkrallar, balıkçılığa başlamadan önce, kıyı boyunca geçerler ve suya biraz besleme güvesi verirler. Beslenme sadece çok büyük miktarda potansiyel av toplar ve ısırıklar dökümden sonra devam eder. Bir güneş tüneğin ağız twisters inç bile yutmak zor çok düşük ve balık gibi silikon yem üzerinde Yakalama tavsiye edilmez.

Kışın Balık tutma

Kışın keskin ısırıkları ile, balıkçısık sık sonraki yemleri kanca. Bu nedenle, "sıcak" noktalarda buzdan daha yoğun bir şekilde balık avlamak için, daha iyi bir yem daha uygundur, bu da güneşin tadını, kokusu, tadı ve oyunuyla çekecektir. Diğer bir ön şart ise yemin kancada iyi kalmasıdır.

Kışın ortasında, güneş levrek bazen alırBu yüzden fener genellikle ısırık farketmez. Bazı durumlarda, yemi alan balık, yukarı doğru yükselir. Bu nedenle, deneyimli "avcılar" güvenilir bir kesim yapmak için en zayıf ısırıkları bile ayırt etmelidir.

Ayçiçeği balığıKaranlık bir çadırda daha iyi bir levrek yakalayın ya da"Vpoglyadku", bir delikle bir şeyi gizlemek. Bu, buz tabakasının altında neler olduğunu açıkça görmeyi mümkün kılar. Su da saydamsa, balıkların yemleri nasıl yuttuğunu bile görebilirsiniz.

Yem önemli bir derinlikte iseveya gölet zaten bulutlu, o zaman, muhtemelen, benzer bir resim gözlemlemek mümkün olmayacaktır. Ancak, çok parlak bir renge sahip bir yem alırsanız, kaybolduğunda dikkat edin, bu mümkündür.

Şamandıra arkasında buzdan bir güneş levrek yakalarkenİzlemek zor, birçok anglers bir el feneri takıyor. Işık kaynağını yüksek tutarsanız, delik ne olursa olsun, delik küçük bir mum veya çok büyük bir fener olsun, daha iyi görünür olacaktır. Ve hafif ve ışıltılı oyunun oyunu, güneşli bir levrek gibi bir balık çekecektir.

Tsar'kov yemek mümkün mü

Bu, egzotik oldukları kişiler tarafından sorulur. Cevap bir: elbette. Bu balık, rezervuarın kıyısında bir yangında folyoda pişirme için mükemmeldir. Genel olarak, güneş levrek çok hoş ve hassas bir tadı vardır. Orta derecede yoğun bir beyaz ete sahip. Evde balık her türlü yemek için uygundur, ancak yağda kızartılırsa özellikle sulu olacaktır.

Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 2019

Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 2019

Related news

 • Yaşlanmayı geciktirmek için yapılması gerekenler
 • Krema ve avakadolu spagetti tarifi
 • Şimşek: Ticaret savaşları fiilen başladı
 • Hacimli Kirpikler için Yeni Rimel Max Factor Deneyin
 • Mars Cinema Group, yapımcılarla bir araya geliyor
 • Artrit: Nedir ve halk ilaçları yardımıyla nasıl tedavi edilecek

 • Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 13

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim


  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 95

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 21

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 62

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 33

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 53

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 30

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 36

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 15

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 78

  Ukraynada Amerikan güneş levrek. Güneş levrek yiyebilir miyim ve nasıl yakalayabilirim 89