Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlarToyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar


Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 74 12.03.2019, 08:47

"Toyota Sequoia": özellikler. "Toyota Sequoia": paketleme, fiyatlar

Toyota Sequoia en popüler biridirBu endişe ile üretilen SUV'ler. Ve birçok insanın teknik özelliklerine ilgi duyması mantıklıdır. "Toyota Sequoia" - bu gerçekten iyi bir off-road otomobil. Her durumda, ortalama sürücülerin gereksinimlerini karşılayabilir. Ve bu konu daha detaylı anlatılmalıdır.

Toyota Sequoia teknik özellikleri

Kısaca model hakkında

İlginç bir noktaya dikkat çekmek istiyorumteknik özellikleri tartışmadan önce. "Toyota Sequoia" - otomobil ilginçtir, bu nedenle modelin tarihini ve üretimiyle ilgili ilginç anları anlatmak gerekir. Böylece, makine ilk 2000 yılında gerçekleşti. Ancak model 2001 araba olarak sunuldu.Fiyat, Land Cruiser ve 4Runner gibi ünlü SUV'lar arasında ortalama bir şeydi. İlginç bir şekilde, Toyota Sequoia modeli, yılın Kuzey Amerika kamyon ödülü (2001) için aday gösterildi. Ve yine de bu araba çok zamanında, konuşabilmek için, dünyada ortaya çıktı. Hemen Kanadalılar emretti - piyasada artık araba Land Cruiser sattı.

Makine, Priston (Indiana),Toyota Tundra - başka bir model, daha az ünlü bir araya getirmek nerede. Bu arada, çoğu zaman karıştılar. Tasarım, özellikle araba ayarlanmışsa gerçekten benzer bir şey. Genel olarak, bugün bu makine ABD, Meksika, Şili, Kanada, Porto Riko ve Orta Doğu'da satılmaktadır.

toyota sequoia fiyatı

"Kalp" modeli

Eh, bu hikaye ile ilgili bu hikaye hakkında değerteknik özellikler. "Toyota Sequoia" nın mükemmel bir güç ünitesi var. Kendisini çok iyi kanıtladı. Ve bu da TOYOTA 4.5 turbo. Çok ekonomik ve güçlü olduğu ortaya çıktı. Bugün için araç 5,7 litrelik güçlü bir V8 motorla donatılmıştır. Tam adı 5.7 DOHC 32 i-FORCE V8 VVT-i'dir. Arabalarda usta olmayan insanlar bile motorun iyi olduğunu anlayabilirler. Yani - 381 beygir gücünde bir güç üretir.

Eğer birçok kaynağa inanırsanız4.7 litrelik dizel güç üniteli bir versiyon var. Ancak, bu modeller hala mevcut değildir. Belki de serbest bırakılacaklar. Yoksa sadece planlarda mı? Fakat her durumda, bu modeller popüler olacak (mevcut ekonomik ve yakıt kriziyle bağlantılı olarak).

transmisyon

Kontrol noktası bu konuyla ilgili başka bir noktadır.teknik özellikler olarak. "Toyota Sequoia" iyi bir iletim ile tamamlandı. Birçok kişi bu özel kriter için bir araba seçiyor. Eh, ışık 4.7 litrelik motor modeli, daha sonra tamamlayıcı 5 hızlı "otomatik" gidecek eğer. Yukarıda belirtilen versiyonda, 6 bantlı otomatik şanzıman kuruldu. GX570 olarak bilinen yepyeni bir "Lexus" tarafından benimsenmiştir. Aynı zamanda yeni ürün bir işlev kutusu başlıklı TOW / mesafeli sahiptir söyledi edilmelidir. Şanzımanı birçok kişi için çok kullanışlı bir moda getirmeyi mümkün kılar. Yani, kargo çekme. Bu kullanışlı fonksiyon nedeniyle, önemli ölçüde yakıt tasarrufu yapmak mümkündür.

yorumlar toyota sequoia

Tüketim ve yakıt

Araba "Toyota Sequoia" iyi donanımlı100 litre hacimli bir yakıt deposu. Arabayı kurşunsuz benzinle doldurmanız gerekiyor. Oktan sayısı 86'dır. Çoğu kişi bunu sadece 92 benzin olarak bilmektedir. Ama bu SUV'a sahip olan Ruslar, eleştirmenler, uzmanlar ve mevcut araba sahipleri 95 m'lik modeli doldurmayı tavsiye ediyorlar. Ve bunun 92. Amerikan'a tamamen denk gelmesini umuyoruz.

Yorumlar "Toyota Sequoia" güzel alırfena değil ve yakıt tüketimi açısından da garip bir şekilde. Sonuçta, off-road arabalar genellikle nemerenoe miktarı tüketir, bazen 100 km başına 25 litreden fazla ve bu yolda! Bu makine sahiplerini memnun edebilir. Şehirde sürüş yapmak, yüz metrekarede 19 litre yakıt gerektirir. Acele saatte şehre giderseniz (trafik sıkışıklığı ve diğer rahatsızlıklarla), o zaman 25 litreye güvenmeniz gerekir. Ve son olarak, aktif manevralar pahasına, keskin başlangıçlar ve hızlı ivme. 100 km başına 30 litre, elbette, biraz fazla ama araba sahiplerine ait. Zaten bir SUV'un ne olduğunu ve nasıl "yakıt gerektirdiğini" bilen insanlar zaten alışıktır. Ve bu hala küçük bir göstergedir. Ama otoyolda - 100 km'de 15 litreden az bir zevk. Ve bu arada, bu yüksek hızlı off-road aracı sadece 7 saniyede 100 km / s hızlandırıyor. Ve bu pek çok şeye benziyor - böyle bir boyutta.

 araba sekoya toyota

görünüm

Bu araba 5209 mm uzunluğunda. Genişlik 2026 mm'dir. Ve yüksekliği - 1894 mm. Bu SUV'un dingil mesafesi etkileyicidir - 3098 mm, kabinde çok geniş olduğundan ve herkes için yeterli alan var. Yerden mesafe sağlam, böyle bir araba ile olması gerektiği gibi - 24.38 santimetre.

Araba gövdesiningalvanizli yüksek kaliteli metal. Kalınlık Japon meslektaşlarından çok daha yüksektir. Görünüşe göre, Amerikalıların araba üretimi konusuna yaklaşması daha pratik.

Görünüm etkileyici, söylemeliyim. "Dodge" ile donatılmıştır olanlar biraz benzer Parlak inceledi ızgarası, agresif sarı park ışıkları, aynı muhteşem dönüş göstergeleri, uygun kapı, hatta sportif tasarım - dış başarısız oldu. Doğru, vücut aerodinamik değildi. Bu nedenle, ve bunun nedeni yüksek hızlarda önemli yakıt tüketimi etmektir.

Ama süspansiyon iyi. Hem pnömatik hem de geleneksel bir versiyon var. İlk seçenek kesinlikle daha iyi olsa da. Yönetim tamamen farklıdır. Araba, sanki bir SUV bile değil gibi yavaşça sürüyor. Bu arada, üç çalışma modu. Her zamanki gibi: rahat, sportif ve sıradan. Listenin ikincisi off-road sürerken aktif hale getirmek daha iyidir.

salon toyota sequoia

Iç mimari

Özel dikkat Toyota salonunu hak ediyorSequoia " İçeride, güçlü ve etkileyici dış cepheye rağmen, çok rahat ve rahat. Sürücü kendini güvenli, güvenli ve rahat bir şekilde “kabin” içinde hissediyor. Doğru, her türlü yenilikçi fonksiyon ve fazlalık var. Ama her şey gerekli. Elektronik koltuk ayarları, pratik pano, rahat direksiyon simidi, sıkı tasarım stili. Her şey görünüşe uyuyor.

Ve son olarak, başka bir nokta hakkında birkaç kelimemakine "Toyota Sequoia" ile ilgilidir. Fiyat da önemli bir nüans. Özellikle bu makineyi satın almak isteyen insanlar için. Toyota Sequoia ne kadar? Otomatik şanzıman ve 4WD sürücü ile benzin 4.7-litre 240 beygir gücü motor ile tam yapılandırmada kullanılan bir araba fiyatı, bir milyondan fazla rubleye mal olacak. Ve bu iyi durumda (versiyon 2004).

2002 model aynı motorlu, ancak daha büyükkoşmak yaklaşık 800 000 rubleye mal olacak. Ve bu tam sette. Ses sistemi, immobilizer, cruise control, TV, denge kontrol sistemi, EBD, ABS, elektrikli camlar, sürücü, koltuk ayarı, sunroof, xenon farlar ve çok daha fazlası ile. Genel olarak, ihtiyaç duyulan ve ihtiyaç duyulabilecek her şey içeride. İyi ve güvenilir bir SUV almak istiyorsanız, Toyota Sequoia gibi bir modeli tercih edebilirsiniz.

Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlarToyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar

Related news

 • Tarçınlı Su ile 1 Haftada 5 Kilo Verme
 • Kupta Yaban Mersinli ve Bezeli Sütlü Tatlı Tarifi
 • Tıbbi atık. Elden çıkarma yolları
 • Kuşlarını Instagram a nasıl rüzgârlarız - var olan tüm fırsatlar
 • Şiden Afrikaya 60 milyar dolarlık destek açıklaması: Yatırımlar için herhangi bir şart koşmuyor ve içişlerine müdahale etmiyoruz
 • Sonbaharda kirazların doğru budaması

 • Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 84

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar


  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 23

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 84

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 80

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 28

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 24

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 67

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 81

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 68

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 36

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 87

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 34

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 84

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 5

  Toyota Sequoia: özellikler. Toyota Sequoia: paketleme, fiyatlar 66