Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 2019

Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 2019

Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 97 05.03.2019, 00:19

Tosol "Alaska": eleştiri, teknik şartnameler

Her sürücü, iyi bir seçim yapmak ne kadar önemli olduğunu bilir,kaliteli soğutma suyu. Bu nedenle, mükemmel teknik özelliklere sahip böyle bir çeşit satın almak oldukça mantıklı. Bununla birlikte, modern pazarda çeşitler çok büyüktür ve bazen doğru seçimi nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuzdur. Bu yazıda antifrizin "Alaska" nın ne olduğunu inceleyeceğiz. Bu ürünün özellikleri ve diğer özellikleri bu materyalde ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Bu soğutucunun özellikleri

Her araç sahibi, bunun için ne kadar önemli olduğunu bilir.demir arkadaşı antifrizi düzgün seçti. Bu sıvı makinenin en önemli sarf malzemelerinden biridir sadece çok sıcakta değil, aynı zamanda donuk havalarda da bulunur. Yaz aylarında, aşağıda açıklanacak olan Alaska antifrizi aracınızın motorunu aşırı aşırı ısınmaya karşı koruyacak ve kışın içten yanmalı motorun donmasını önleyecektir. Böylece, araç en düşük ortam sıcaklıklarında bile çalışabilir.

tosol alaska yorum

Bu nedenle soğutma donma noktasısıvı, bu üründe en önemli göstergelerden biridir. Sıvının ve katkı paketi kompozisyonunun değerlendirilmesi de gereklidir. Bu göstergeler güvenilir koruma ve diğer önemli göstergeler sağlayabilir.

Üretim tarihi

Tüm dünya için ünlü olan Rus-AmerikalılarŞirket Delfin Grubu yaklaşık otuz yıldır araç sarf malzemeleri üretimine girmektedir. Tosol "Alaska", bu ürünün iyi kalitesini teyit eden tüketici geri beslemeleri, yalnızca yerel mağazalarda değil, aynı zamanda Avrupa ve Amerika'da satılıyor.

Alaska'da yirminci yüzyılın seksenindebüyük bir petrol deposu bulundu. Böyle dikkate değer bir bulgu keşfettikten sonra, Amerikan makamları Trans-Alaska Boru Hattı'nı idare ettiler. Büyük ölçekli işletmeler açıldıktan sonra devletin nüfusu yüzde otuzdan fazla arttı, bu da ulaşım miktarının önemli ölçüde arttığı anlamına geliyor.

tosol alaska 40 yorumlar

Arabalar için kimyasallara olan büyük talep sayesinde Alaska, bu tür ürünlerin üretimi ve satışı ile uğraşan varlığını başlattı.

Yani, ilk üretim tarifiAmerikan şirketi tarafından antifriz sıvıları geliştirilmiştir. Tabii ki, bu ürün ilk başta çok iyi değildi, ancak zamanın kalitesiyle kaliteyi iyileştirdi ve teknoloji geliştirildi. Ancak, antifriz "Alaska" nın üretiminin başlangıcında, bu makalede açıklanan yorumlar sadece ABD pazarında popülerdi. Ama çok geçmeden bütün dünya bunu duydu.

Üretici tarafından araçların açıklaması

Uzmanlara göre, çoğunlukla olumlu olan antifriz "Alaska", sadece yenilikçi teknolojilerin kullanımı ile kaliteli hammadde bazında yapılmaktadır.

Bu ürün, hem düşük hem de yüksek ortam sıcaklıklarında motoru soğutmak için tasarlanmıştır. Bu da arabayı herhangi bir koşulda çalıştırabileceğinizi gösterir.

Üreticilere göre, bu ürünYavaş tüketilir, bu yüzden sürücüler paradan tasarruf etme fırsatına sahiptir. Tosol "Alaska 40", hakkında olumlu yorumlar, korozyon koruması ile motor sağlayabilir ve aynı zamanda soğutma sisteminin seramik ve kauçuk elemanlarının imha riskini en aza indirir. Çok önemli olan, böyle bir ürün, soğutma sistemini ölçek oluşumundan koruyabilecektir.

tosol a40 alaska yorumlar

Ayrıca, bu antifriz kesinlikleEtilen glikol uygulanan, tüm diğer markalarla uyumludur. Ve en önemlisi, nelere dikkat etmeliyim: antifriz bileşimi, iyi bir ısı kapasitesi sağlayabilen nitratlar, silikatlar, fosfatlar ve aminler içermez.

Tosol "Alaska": kompozisyon

Bileşiminde en önemli maddeantifriz, en basit glikol olan monoetilen glikoldur. Bu tip bir ürünün imalatında genellikle ek fonksiyonlar gerçekleştiren çok sayıda katkı maddesi kullanılır. Bu, korozyon önleyici, köpük önleyici ve yağlama fonksiyonlarını içerir. Soğutucu tipine bağlı olarak on ila kırk özel katkı maddesi olabilir. Çok önemli olan zararlı maddelerin yokluğudur.

Teknolojiler hala herkesin yanında durmadığı içinyıl antifriz "Alaska" (10 litre) daha sofistike hale geliyor ve onun bileşiminde yeni unsurlar var. Şu anda, her bir antifriz şişesi, pas oluşumunu engelleyen bir korozyon önleyici içermektedir. Bileşime dahil olan köpük önleyici katkı maddeleri, çalışma akışkanının köpüklenme olasılığını en üst seviyeye indirir.

Ayrıca, ürünün bileşimi satın aldığınız antifrizin rengini belirleyen bir boya içerir. Ve elbette, bu bileşim daha sonra doğru oranda su ile seyreltilir.

Çeşitli türler

Özellikleri ayrıntılı olarak Tosol "Alaska",Bu makalede açıklanan, farklı bir maliyeti vardır. Bu markanın antifriz fiyatı, bileşimde küçük değişikliklere bağlıdır. Ek olarak, sıcaklık kullanım eşiği ne kadar düşükse, doğru ürünü elde etmek için daha fazla etilen glikol kullanılmalıdır. Ayrıca, fiyat çeşitli katkı maddelerinin mevcudiyetine bağlı olacaktır.

tosol alaska 10 litre

Hangi sıcaklığa bağlı olarakSıvı amaçlanmıştır, bileşim ilave bileşenler içerecektir. Bazıları köpüklenmeye karşı korunmak için tasarlanmıştır, diğerleri ise soğutma sisteminin daha yumuşak bir şekilde çalışmasını sağlar. Dünyaca ünlü bir şirket olan Delfin Group'un üreticisi olan antifriz "Alaska", ılıman iklimlerde kullanılıyorsa, en önemli ve en önemli görevi, teknik parametrelerin yüksek sıcaklıklarda çalışması sırasında korunmasıdır. Bu, soğutma sıvısının sistemde kaynatmaması için yapılır. Bu ürün soğuk iklimlerde kullanılıyorsa, antifriz makinenin mümkün olduğunca kolay başladığından emin olmak için her şeyi yapmalıdır.

Kırmızı renkte antifriz "Alaska"

Tosol "Alaska 40", bu ürünün kaliteli olduğunu teyit eden değerlendirmeleri, satın almadan önce dikkat etmeniz gereken özelliklere sahiptir:

 • Ürün -40 santigrat derece ortam sıcaklığında donar. Ancak yaz aylarında bu sıvı +50 dereceye kadar dayanabilir.
 • Bu sıvı türü konsantre değildir, bu nedenle hemen kullanıma hazırdır.
 • Kırmızı bir renge sahiptir.

Bu antifriz sıvısı hep birlikteG12 + programının uluslararası gereksinimleri. Burada, geliştiriciler tarafından, ürünün daha iyi operasyonel özelliklere sahip olmasına izin veren özel organik organik katkı maddeleri eklenmiştir. Ayrıca, bu soğutucu araçtaki pas ve kireç oluşumunu engelleyebilir. Ayrıca, ajan aynı zamanda çok iyi bir ısı kapasitesine sahiptir.

Sarı rengin soğutma sıvısı

Aslında, bunun teknik özellikleriürün öncekinden farklı değildir. Sarı sıvı aynı sıcaklıklarda çalışır ve bir çözeltinin hazırlanmasını gerektirmez. Ajan ayrıca nitratlar, aminler, fosfatlar ve diğer zararlı elementleri içermez. Ancak fark, sarı antifrizin, kullanımının daha geniş bir alanını belirten uluslararası standart G13'ün tüm normlarına uygun olmasıdır.

Yeşil renk sıvı

Tosol "A40 Alaska" (tüketici veuzmanlar bu ürünün yüksek kalitesine tanıklık ederler) yukarıda açıklanan iki ürünle aynı teknik özelliklere sahiptir. Fakat bu tür bir antifriz, G11'in uluslararası kalite parametrelerine karşılık gelir.

Mavi antifriz

Bugüne kadar bu araçBirçok yerli sürücüler arasında en çok satan ve popüler antifriz sıvılarından biridir. Mavi çözüm kırmızıdan, sarıdan veya yeşilden çok farklıdır, ancak piyasada ilklerden biri olarak ortaya çıkmıştır ve bu nedenle kanıtlanmış ve etkili olarak kabul edilir. Kompozisyonunda zararlı madde yoktur.

Alaska antifriz özellikleri

Ve özel katkı maddeleri motoru, ölçek ve pas oluşumundan aktif olarak koruyacaktır. Ek olarak, bu araç uluslararası standartlar tarafından onaylanmıştır: ASTM D 3306 ve SAE J 1034.

Neden bir soğutucuya ihtiyacım var?

Tosol veya antifriz özel bir sıvıdır,arabanın radyatörüne dökülmelidir. İçten yanmalı motoru soğutmak için kullanılır. Bu sıvının, normal suya göre çok daha fazla avantajı vardır, çünkü yaklaşık -40 santigrat derece sıcaklıkta bile donmayacak ve + 108 derecede kaynama gösterecektir. Ek olarak, bu tip bir sıvı bir anti-korozyon ve yağlama işlevi sağlar.

antifriz teknik özellikleri

Kesin olmak gerekirse, bu akışkanın problemimotorun soğutulmasından değil, genellikle yaklaşık 90-100 derece olan çalışma sıcaklığının muhafaza edilmesinden oluşur. Sonuçta, motoru soğutmak her zaman gerekli değildir. Kışın çalışmanın ilk aşamasında, tam tersine, onu başlatmak gerekir. Yani, soğutma sistemi antifriz işin en önemli unsurdur veya başka bir deyişle, antifriz.

bir alaska üreticisi tosol

Bu tür ürünlerin görünmesinden önce, insanlarsade su uzun park önce kış aylarında tahliye edilmesi gerekiyordu çünkü ve o, çok rahatsız oldu ve yaz aylarında çok hızlı kaynatma ve motorun çabuk durdurmak için. Ama sonra insanlık antifriz icat etti, bu yüzden modern sürücüler kesinlikle bu problemlerle karşı karşıya değiller.

Müşteri Yorumları

Araba sahiplerine göre, antifriz "AlaskaEco mükemmel bir şekilde görevleriyle başa çıkıyor ve kullandığınız sıvı türünün önemi yok. Bu antifriz yaz aylarında da çok sıcak olduğu ve çok soğuk kış aylarında davrandım. Yaz aylarında soğutma etkisi, motorun durmasını ve arızalanmasını aktif olarak engeller. Kışın, antifriz sıvısı motorun hızlıca başlamasını sağlar. Ve çok şiddetli donlarda bile bunu gerçek yapmak için.

Araba sahipleri kullanmasını tavsiye ediyorBu ürün, çok sayıda kalite belgesine sahip olduğu gibi, ayrıca uluslararası standartların tüm normlarına uygundur. Çok sık antifriz "Alaska" otomobil atölyelerinde ustalar tarafından kullanılır, çünkü ürünlerin kalitesinden emin olurlar.

Ayrıca, tüketiciler nispeten düşük memnunantifriz maliyeti ve mükemmel kalitesi. Düzgün kullanıldığında, radyatörü aşırı ısınmadan ve aynı zamanda korozyon ve kireç oluşumundan korur. Antifriz satın al "Alaska" çok uygun olan herhangi bir motor gösterisinde olabilir.

Ancak, taklitler dikkat edin. Bu araçla ilgili hemen hemen tüm olumsuz yorumlar, standart altı bir ürün kullanıldıktan sonra yazılmıştır. Aracınızın bakımını yapın, sadece yüksek kaliteli antifriz ile doldurun ve size on yıldan fazla hizmet edecektir. Unutmayın, aracınızı ne kadar çok seviyorsanız, o kadar doğru ve uzun size hizmet edecektir.

Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 2019

Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 2019

Related news

 • Ekonomi Araştırmaları Yöntemleri
 • Emzirmek Sadece Bebeğe Değil Anneye De Faydalıdır
 • Kadın Modası ve Trendleri ile Stil Önerileri
 • Kahveli Üç Renkli Kup
 • Oje Lekeleri Nasıl Temizlenir
 • Hünkar Beğendi Tarifi

 • Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 56

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler


  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 7

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 20

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 76

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 10

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 7

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 1

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 99

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 80

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 18

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 39

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 13

  Tosol Alaska: eleştiri, teknik şartnameler 32