Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 2019

Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 2019

Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 5 20.02.2019, 01:05

Tolstyanka: bakım, bakım, üreme

Ailenin içinde yer alan aynı succulents adıTolstyankovye, çoğunluğu uzun ömürlü olan üç yüzden fazla türe sahiptir. Esas olarak Güney Yarımküre'de büyürler: Afrika'da ve Güney Amerika'da Madagaskar'da. Birçok tür iç mekan süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir.

İç mekanlarda çiçek yetiştiriciliği en yaygın olanıdır.Crassula ovata bir ağaç (Crassula arboresan), Crassula Nil (Crassula nealeana) (ya da oval, aynı zamanda Crassula ovata olan). Bunların ilki ve ikincisi, büyük etli oval yaprakları olan minyatür ağaçlar. Onlar oval içinde yeşil, yeşil renkte, ağaç gibi - çevre boyunca kırmızı bir bantla. bu türlerin ve çoğunlukla Crassula ovata'nın temsilcileri, genel olarak "para ağacı" denir. Yani Nil Yeşim bu bitkilerden ayrı duruyor: kalın, yoğun küçük yapraklar gibi dizilir Sürünen kaynaklanıyor ile minyatür bir çalı. Bakımı oldukça basit olan bu ampel'naya polustyanka, iç bahçecilikte yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ağaç benzeri, oval gibi kalınlaştırıcı bakımÖzel çaba gerektirmeyen, kolayca bir sap veya hatta ayrı bir yaprak yetiştirilir. Bitkilerin parçaları hızla ve iyi kökleri sadece yere değil, aynı zamanda suya da alır. Tabii ki, satın almak ve yetişkin para ağacın çiçek dükkanında, ancak evin içine zenginliği sadece kendi elleriyle yetiştirilen bitki maskotu, getirmek olduğuna inanılmaktadır olabilir. sulu meyveler ve kaktüsler için özel bir yere koy, ancak çim ya da bahçe topraklara kaba kum ekleyerek bir karışım hazırlamak mümkündür ve kendi elleriyle (1: 3). Nil yağını dikmek için, dünyayı kum ve turba ile karıştırın. Mükemmel kabul edilen sapları ile yayılır.

Yağlı balık çeşitleriev bitkileri, sahipleri için özel zorluklar yaratmaz. Bununla birlikte, yüksek nemden hoşlanmadıklarına dikkat edilmelidir, bu nedenle onları nem seven bitkiler için tasarlanmış bir su tepsisine yakın yerleştirmek kabul edilemez. Onları püskürtmeyin, sadece yaprakları yavaşça tozdan temizleyebilirsiniz. Ağaca benzeyen bir ağacın yanı sıra, ovoid için bakım, yaz aylarında ılımlı sulama ve çok az kışın - kışın. Tolstyanka Neil yaz aylarında bol sulamayı sever ve kışın da orta derecede sulanmalıdır. Bu bitkiler ışık seven ve termofiliktir. Kışın, içeriğinin sıcaklığı + 8-10 santigrat derece altında olmamalıdır.

"Para ağacı" güneyden geldiği içinAfrika'nın bölgeleri, çiçeklenme için orta şeritte, genellikle ısı ve ışıktan yoksundur. Bu nedenle, bakımı fazla zaman ve çaba gerektirmeyen ağaç gibi bir köylü kadını, genellikle yaz sonunda veya erken sonbaharda son derece nadiren çiçek açar ve sadece güney pencerelerinde “yaşar”. Onun çiçeği soluk pembe veya beyaz çiçekleri olan bir çırpma teli. Nil'in küçük kremalı çiçekleri Nisan-Mayıs aylarında basılmaktadır.

"Para ağacı" sık gerektirmeztaşımak. Yağlı yeteri kadar yeteri kadar büyüdükçe, her iki yılda bir de toprak drenajına eklenmesiyle nakledilebilir. Ağaç periyodik olarak pencereye veya diğer tarafa çevrilmelidir, aksi takdirde yanlara doğru bükülür ve hatta düşebilir.

Feng Shui'nin kurallarına göre, "para ağacı""Güneydoğu bölgesinde" sözde "zenginlik bölgesi" - yerleştirilmelidir. Çin ağacı bir kurdele ile süsleyin ve evin servetini çekmek için paraları asın. Ayrıca, bir şişman kızın dallarına bir ejderha figürü yerleştirebilirsiniz - Feng Shui'ye göre, sadece para çekmek için değil, aynı zamanda hırsızlardan korur.

Böylece, nasıl bir soruya cevapyağlı bakım için, bu gibi geliyor: bitki iyi aydınlatılmış bir yerde, kaktüsler ve sulu meyveler için uygun orta derecede nemli toprakta tutmak gerekir. Bu durumda, oldukça basit olan, şişmanlanmış, kesinlikle iyi bir büyüme ve muhtemelen çiçeklenme ile sahiplerini memnun edecektir. “Para ağacı” nın işlenmesindeki başarısızlıkların ana sebebi, köklerinin çürümesine yol açan bol sulamadır.

Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 2019

Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 2019

Related news

 • Erişteli Mercimek Çorbası Tarifi Videosu
 • Nilüferin Faydaları Nelerdir
 • Ekonomik yaratıcılık. Plastik şişelerden kelebekler nasıl yapılır
 • Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı
 • Victor Budiansky yetenekli bir futbolcu
 • Sarkaç: Garnitürlü Kereviz ve Blog Oscarları

 • Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 11

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme


  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 66

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 24

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 77

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 22

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 66

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 31

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 18

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 29

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 84

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 17

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 61

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 29

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 73

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 62

  Tolstyanka: bakım, bakım, üreme 37