Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı 2019

Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı 2019 Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir? Mutfak tezgahı

Son yıllarda oldukça popüler halemutfak için yerleşik cihazları kullanın. Çok fazla yer kaplamaz, mobilyaya mükemmel şekilde entegre olur ve iyi bir görünüme sahiptir. Bu eğilim, mutfak uygulamalarının diğer unsurları için tipiktir. Bu nedenle, tezgahta bir lavabonun nasıl kesileceği sorusu, ustaların başlamasıyla ve bu işi yapmak isteyen insanlarla çok ilgilenmektedir.

masa üstü içine bir lavabo kesmek nasıl

Inşaat prensibi

Bazı insanlar benzer bir şey üreteceğine inanır.Prosedür oldukça zor olduğunu ve pahalı bir profesyonel araçlar olması gerekir. Ancak, detaylı bir şekilde lavabo tezgah gömmek için nasıl soru baktıktan sonra, o tasarım oldukça basit olduğu anlaşılmaktadır ve sıradan bir mutfak dolabına sabit kabuk görünümündedir edilebilir. Ancak, o fatura ve onunla bir bütün oluşturmak için olanak tezgahlara kendisini gömülü vermedi.

mutfak tezgahı

enstrümanlar

Birçok usta, nasıl yapılacağı ile ilgili bir soruya cevap veriyorBir lavabo kesmek için masa üstü, hemen pahalı bir araç hakkında konuşmaya başlar. Ancak bu çalışma en az ekipmanla yapılabilir. Bunun için ihtiyacımız var:

 • tornavida;
 • çekiç;
 • ahşap için bir matkapla matkapla;
 • testeresi;
 • Anahtar hijyeniktir.

Malzemelerin seçimi

Her şeyden önce, doğru olanı nasıl seçeceğinizi öğrenmelisiniz.mutfak tezgahı. Tasarımı mobilyaya uydurmak ve belli bir kapsama sahip olmak zorundalar. Yüksek kaliteli bir tezgah neme maruz kalmaz, yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve iyi temizlenir.

Bir lavabo seçerken, aynı zamandabelirli gereksinimler. Tezgahın genişliğinden daha büyük olmamalı veya eşit olmalıdır. Bunu yaparken, bir çalışma alanı oluşturmak için küçük bir kenar boşluğu bırakmalısınız. Gerisi en çok tercih edilen modellerden biri seçilir.

tezgah genişliği

Hazırlanması

Genellikle hazırlık, araç, gereç ve diğer gerekli unsurları elde etmekten oluşur. Ancak, ayrı ayrı vurgulamak istediğim bir nokta var.

Mutfak ve lavabo için hemen tezgâhların alınması,İşinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilirsiniz. Bazı inşaat mağazaları belirli bir model için iniş deliğini hemen kesmeyi teklif ediyor. Bu durumda, genellikle ek ücret gerektirmez, bu hizmeti bonus olarak konumlandırırlar.

Ayrıca hazırlık aşamasında, lavabonun ve tezgahın kendisinin boyutlarını dikkate alarak bir çizimin doğru çizilmesi çok önemlidir. Bu nedenle, ürünün parametreleri hakkında bazı bilgilere sahip olmaktır.

tezgahta lavabo kurulması

Koltuğu kes

Soru, genellikle tezgahı kesen şeydir.başlangıç ​​ustaları. Bu ürünün oldukça geniş bir kalınlığa sahip olması, uygun olmayan bir şekilde muameleye tabi tutulması halinde, geleneksel aletlere uygun olmayan, özel bir kaplama olabilir. Bu nedenle, iş için çoğu zaman kazanan uçlu veya jig testereli özel bir disk testeresi kullanın. Bununla birlikte, bir kerelik bir işlem için pahalı ekipman satın almamak için geleneksel bir araç da kullanabilirsiniz.

 • Her şeyden önce, tezgahta bir lavabo kurulmasıbelirli bir büyüklükte ve miktardaki deliklerin oluşturulmasını gerektirir. Bunun için, ölçüleri masa üstünün yüzeyine koyup, yapılması gerekecek. Vinci montajı için ayrı bir delik oluşturmanız gerekiyorsa, o zaman parametreler de yüzeye uygulanır.
 • Daha sonra, matkabı aldık ve bir matkap yardımıyla, işaretin konturu boyunca birbiri ardına birkaç delik açıyoruz.
 • Bir sonraki aşamada, bunları bir çivi dosyası veya ince bir demir testeresi bıçağı ile yapılabilecek şekilde birbirine bağlamanız gerekir.
 • Ardından ortaya çıkan deliğe bir demir testeresi yerleştirilir ve testere ile işaretleme yapılır.
 • Musluk için bir delik oluşturmak için özel bir matkap kullanmaktır. Maliyeti genellikle düşüktür ve bu nedenle, bir kerelik iş için çok fazla harcama yapmadan satın alabilirsiniz.

tezgahı kesmekten

Bir lavabo tamir

 • Masa üstündeki delik açıldıktan sonra, içine bir lavabo takabilirsiniz.
 • Çalışmanın bir sonraki aşamasıSeçilen ürünün tasarımı. Gerçek şu ki, yıkama aparatı genellikle belirli modellere karşılık gelir. Bu nedenle, teslimatta yer alan talimatlarla yönlendirilen sabitleme yapılır.
 • Genellikle lavaboyu düzeltmek içinSıkıştırma elemanlarını masa üstünün arkasından tutan özel vidalar. Bununla birlikte, bazen yapı malzemeleri pazarında satın alınabilecek ek sabitleyiciler kullanmanız gerekir.
 • Mühürlü bir bağlantı oluşturmak içintezgah ve lavabonun arasına girip enkazdan veya nem alabilen boşluktan kurtulmak, uzmanların silikon kullanmasını tavsiye ediyor. Böyle bir dolgu macunu yüzeye uygulanır ve sabitlendiğinde lavabonun kendisi tarafından kenetlenir.

 masa üstü sabitleme

Dolapları toplamak

Bu aşamada, masa üstügardırop. Onun yerine monte edilir ve mobilya köşeleri ve vidaları yardımıyla sabitlenir. Bu bağlantı en pratik ve güvenilir olanlardan biri olarak kabul edilir. Kesim bitmiş mobilyalarda yapılmışsa, ürünü orijinal haliyle birleştirmek yeterlidir.

Sisteme bağlanma

Çamaşır makinesi tamamen yüklü olduğundaTezgah, su temini ve kanalizasyon sistemi ile bağlantısını gerçekleştirmek için gereklidir. Dolabın özel tasarımını dikkate almak veya bazı değişiklikler yapmak önemlidir.

Mutfak mobilyası hesaba katılmadan satıldıysaBu tür sistemlerin bağlanması, yaklaşımın örgütlenmesi için bir çeşit teknolojik delik yaratmaktır. Bu amaçla, yapı, giriş borularına daha yakın kurulur ve teknolojik bir delik oluşturmak için en uygun yeri belirler.

Davanın tarafında bir bağlantı oluşturmanız gerekiyorsadolap, daha sonra duvar panelindeki girişi yapmanız gerekir. Tezgâhın geri kalan kısmına zarar vermemeye çalışarak tezgahta bir delik oluşturma prensibiyle yapılır.

Bağlantı gerçekleştirileceği zamankabinin arkasında, genellikle bir duvar yapmak için doldurulmuş bir lif levhası çıkarılır. Ancak, bu tasarımdan sonra gücünü kaybedebilir. Bu nedenle, uzmanlar levha yerine, sertliğin kaburgalarının işlevlerini yerine getirecek olan çeşitli sunta şeritlerini sabitlemelerini tavsiye ederler.

Su kaynağı ve kanalizasyon boruları, hemen lavabonun altına yerleştirilerek dolaba getirilir. Aynı zamanda, tüm su kaynağı sisteminin bağlantısını kesmeden onarımlar yapılabilmesi için vinçler üzerlerine monte edilir.

Doğal taştan masa tablaları

Son zamanlarda çelik popülerliğiMermer veya granit tezgahı kullanın. Pratiktirler, çarpıcı bir görünüme sahiptirler ve belirli bir görüntü oluştururlar. Ancak, bir araba yıkamasını içine sokmak çok zordur ve bazen imkansızdır.

Gerçek şu ki bu malzemeyi kesmek içinmaliyeti oldukça yüksek olan özel bir alet satın almanız gerekiyor. Bu nedenle, uzmanlar bu tezgahları, seçilen lavaboya karşılık gelecek şekilde önceden hazırlanmış delikler ile sipariş etmeyi önerirler.

Bu ürünlerin fiksasyonu kullanılarak gerçekleştirilir.özel tutkal ve sızdırmazlık maddesi. Sıkı bir temas sağlamak için tüm yüzey düzlemine uygulanır. Bunu göz önünde bulundurarak, önce bir destek veya montaj elemanı olarak işlev görecek kontrplaktan yapılmış kaba bir tezgah oluşturmalısınız.

Benzer sistemler kendi bağlantılarını kullanırve aksesuar aksesuarları. Genellikle doğal malzemelerden üretilirler ve çok fazla ağırlıkla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle, profesyoneller bile bu işi kaliteyi sağlamak ve bu ürün ve hizmetlerin garantisini almak için tezgah üreticisine kaydırmaya çalışırlar.

Lavabo tutucu

Uzmanların önerileri

 • Yüksek lisans önerisi: Tezgahın genişliği, lavabonun kendisinden 20 cm daha fazla olmalıdır. Böylece tasarım çerçeveden sonra gücünü kaybetmez ve kullanımı rahat olacaktır.
 • Lavabo eski mobilyalarda yapılırsa, ek olarak sabitlemesini de engellemelisiniz. Gerekirse, tüm elemanların sabitlenme şeklini tamamen değiştirebilirsiniz.
 • Bazı tip tezgahlar ayrı olarak varsayılmaktadırbu konuya yaklaşım. İçlerindeki delik işyerinde veya satıştan önce kesilir. Ancak, bunların kurulumu kontrplaktan oluşturulan özel bir alt tabaka gerektirir. Üzerinde duruyor ve tezgahı kendisinin yapıştırması gerekecek.
 • Bazen mobilya satın alırken bu tasarımın çerçevesi üzerinde anlaşmak daha kolaydır. Bu çok zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır. Bununla birlikte, bunu yapmanın imkansız olduğu durumlar vardır.
 • Yeni masa üstleri özel olarak satılıyorKaplamalarını mekanik darbeye ve toza karşı koruyan taşıma filmi. Çıkarmak sadece budama yapıldıktan sonra. Birçok uzman bunu kurulum koruması olarak kullanıyor.
 • Masa üstünün değiştirilmesi kesinlikle yapılmalıdır.Kaide ve sadece seçilen bir öğe üzerinde değil. Aksi halde ürünü en çok benzer renkle ve ilgili kaliteyle seçmek gerekir.
 • Bir lavabo kurarken, oluşturulması önerilirdrenaj deliğine doğru hafif bir eğim. Bu yüzden su içinde kalmayacak ve küf ve bakteri neden olacaktır. Bazı insanlar, bu anın yapıcı bir şekilde gerçekleştirildiği bu tür araba yıkama modellerini hemen seçmeyi tercih ediyorlar.

Sonuç

Tezgahta nasıl çalışılacağı sorusunu detaylı olarak incelemekBir lavabo gömmek, bu çalışmanın acemi ustaları için bile zorluklara neden olmayacağı sonucuna varmak mümkündür. Pahalı bir aracın varlığını veya belirli becerilere sahip olmayı gerektirmez. Talimatları takip etmek ve güvenlik kurallarına uymak yeterlidir. Başarılı onarım!

Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı 2019

Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı 2019

Related news

 • Misyoner etkinlik nedir
 • Temel çalışmalarını nasıl düzgün bir şekilde gerçekleştiririm
 • Elmalı Mısırlı Sosis Tarifi
 • Özge Borak ile babasının dansı geceye damga vurdu
 • Erzurun Kesmesi

 • Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı


  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı

  Tezgahta bir lavabo nasıl kesilir Mutfak tezgahı