Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 2019

Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 2019
21.09.2019

Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 3

Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım?

Epididim iltihaplandığında, birEpididimit gibi bir hastalıktır. Bu hastalık, örneğin, grip, anjina, pnömoni veya herhangi bir başka enfeksiyon hastalığına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, epididim, örneğin prostatit, üretrit veya vesikülit gibi üriner sistemdeki enflamatuar süreçlerin varlığında iltihaplanır. Epididimitin ortaya çıkması pelvis, skrotum veya perine travması ve küçük pelviste kanın durgunlaşmasına neden olan diğer faktörler tarafından kolaylaştırılabilir. Genellikle testislerin uzantıları iltihaplaşır ve akut bir şekilde geçer, nadiren kronik bir inflamasyon vardır.

Epididimit belirtileri

Hastalığın başlangıcı ağrı görünümü ile işaret edilir.Skrotumun ortasında ve önemli bir artış. Ağrı, perinumda, kasıkta ve hatta alt sırtta bile verilebilir. Özellikle herhangi bir hareket yapıldığında testisin uzantısındaki ağrı artar. Yenilgi yerine, skrotum şişer ve kırmızı olur. Bu durumda, sıcaklık yükselir, iltihaplı bir hastalığın tüm belirtileri ortaya çıkar: baş ağrısı, halsizlik, iştah kaybı, vb. Testisin yapışması büyük ölçüde artar ve çok acı verici hale gelir.

Tedavi ihmal edilirseEpididimde takviye başlar. Hastanın durumu kötüleşir, vücut ısısı yükselir. Bir epididimi ne acıtmaya önem vermezseniz, iltihap testisin kendisine gidebilir. Sonra akut orşit başlayacak.

Inflamatuar süreç tedavi değilse, olabilirBağ dokusunun büyümesine yol açabilir ve dolayısıyla ikili epididimit ve infertilite ortaya çıkmasına yol açan epididim spermin bir tıkanıklık geliyor.

Akut epididimit tedavisi

Hafif hastalıklı hastalar evde tedavi edilir. Hastanede yatma hastaları sadece yüksek bir komplikasyon olasılığı varsa tabidir. Fakat her durumda, hasta yatak istirahatine kesinlikle uymalıdır. Bu durumda, skrotum örneğin bir rulo havlu ile yüksek bir konumda sabitlenir. Epididimit tedavisi sırasında bir diyet gözlemlemek için çok önemlidir - yani kızarmış ve baharatlı yiyecekler yemeyin. Skrotumda soğuk kompres uygulayarak ağrıyı önemli ölçüde azaltır, ancak 1-2 saatlik bir süre sonra yarım saat arayla uygulanabilir.

Önkoşul tedavisiEpididimit oluşumuna yol açan hastalık. Antibiyotik, resorban, enzim ve vitamin kullanımı ile gerçekleştirilir. Epididimde akut inflamasyonun giderilmesinden sonra fizyoterapi ve termal prosedürler gerçekleştirilir. İşlem, epididimin desteklenmesi durumunda gerçekleşir. Özellikle ağır durumlarda, eklenti kaldırılır.

Kronik epididimitin belirtileri

Bu hastalığın oluşumu genellikle sonra görülürsterilizasyon ve tüberküloz ve sifiliz gibi hastalıkların bir sonucu olarak. Genellikle akut epididimit tek taraflı iken, kronik epididimit sıklıkla bilateral ve infertiliteye neden olabilir. Bu nedenle, zamanında doktora danışmak ve tedaviyi tam ve zamanında yapmak çok önemlidir.

Epididimit önlenmesi

Bu hastalığın önlenmesiözellikle kronik prostatit ve üretritik olmak üzere genitoüriner sistemdeki kronik hastalıkların önlenmesi. Özellikle bulaşıcı hastalıkların transferinden sonra vücudunuzun durumunu ve skrotal yaralanmaları dinlemeniz gerekir. Herhangi bir şüphe durumunda, incelemeyi yapacak ve gerekirse etkili tedaviyi atayacak veya atayacak uzmana bir kerede hitap etmek daha iyidir.

Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 2019

Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 2019

Related news

 • Omsk turistlerine nereye gidebilirim
 • Geleceğinize Işık Saçacak Bir Üniversitede Okumanız İçin 13 Neden
 • Korece kuşkonmaz: yarar
 • Bir çilekte bıyığı ne zaman inceltmek gerekir ve bunu yapmak için gerekli olup olmadığı
 • Ponponla Ayakkabı Yenileme

 • Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 93

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım


  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 52

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 9

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 57

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 2

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 40

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 36

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 16

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 3

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 43

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 26

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 36

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 36

  Testislerin uzantısı kızardı, ne yapmalıyım 93