Terry Goodkind: Biyografi ve YaratıcılıkTerry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık


Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 38 31.01.2019, 16:00

Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık

Bugün Terry'nin kim olduğunu konuşacağızGoodkind. Bu yazarın kitapları ve onun biyografisi aşağıda verilecektir. Modern bir Amerikalı yazar hakkında. "Gerçek Kılıcı" adlı bir fantezi türünün yazarıdır. Tor Books'a göre, içinde yer alan kitaplar 25 milyondan fazla sayıda basılan ve 20 dile tercüme edilmiştir. Bu seriye dayanılarak, "The Legend of the Seeker" adlı çok seri bir film çekildi.

biyografi

terri iyi kodTerry Goodkind 1948'de Omaha'da dünyaya geldi. Orada Nebraska'da sanat okulunda okudu ve mezun oldu. Üniversiteden ayrıldım. Kemancı üretti, marangoz olarak çalıştı, antikaları, egzotik eserleri ve nadir şeyleri restore etti. Yazarlık kariyerinden önce Terry Goodkind tablolarıyla biliniyordu. Vahşi doğayı ve denizi tasvir ettiler. 1983'te eşi Jerry, Amerika'nın Kuzeydoğu bölgesindeki dağlara gitti. Orada bir ev inşa etti. Günümüze kadar yaşıyor.

kaynakça

terry iyi kitabıTerry Goodkind tamamen kendi adamıştır.yaratıcılığın yanı sıra "Dünyanın Kılıcı" fikrinin yanı sıra bu dünyadaki karakterler. 4 serisi roman hazırladı. Eserleri, roman olaylarının kronolojik sırasına göre alıntılayacağız. "Legend of Magda Sirus" dizisinden başlayalım. Birinci Confessor adlı kitabı da içeriyordu. Ardından, "Gerçek Kılıcı" serisini inceleyin. Bu çalışmaları yer alıyor: "Çıplak İmparatorluğu" akın " "Winds Tapınağı", "Ateş Ruhu", "Fallen Faith" in "Kemik Borç", "Büyücünün ilk kuralı", "Gözyaşı Taşı"," The Defenders "Hayalet" "İtirafçı". Robert Silverberg yazar tarafından "Efsaneler" başlıklı bir antoloji için bir kitap "Kemik Borç" yazdı. Hikayenin arsa, Hakikat Kılıcının dünyasında açılıyor. Tanımlanan öykü, serilerin romanlarında tartışılan bu olayların başlamasından on yıllar önce gerçekleşir. Hikaye ayrı bir kitap olarak basılıyor. Şimdi "Richard ve Kahlan" dizisini düşünün. Şu işlerden oluşur: "Kehanet makinesi", "Üçüncü Krallık" ve "Savaşın Kalbi". Son olarak, "Modern Fiction" adlı diziye dönüyoruz. Eserler arasında "Dokuzlar Yasası" ve "Cehennem Menteşeleri" yer alıyordu. Son kitaptaki çalışma 2009'dan bu yana sürdürülmekte ancak şu an askıya alınmaktadır.

"Sihirbazın kuralları" (Terry Goodkind)

sihirbazın kuralları iyi terryŞimdi en iyi bilinen birini tartışalımyazarın kitapları. Roman "Bir sihirbazın ilk kuralı" romanı fantazi türüne atıfta bulunur. Onunla birlikte "Gerçek Kılıcı" serisi başladı. Çalışmalar 1994 yılında basıldı. Rusya'da bu çalışma 1996'da çıktı. "İlk Sihirbaz Kuralı" nda Terry Goodkind insan aptallığı hakkında konuşuyor. Kitabın arsa Westland bir orman kılavuzu Richard Cypher söyler. Babasının ölüm sırrını keşfetmeye çalışıyor. Sonuç olarak, kız Kahlan Amnell ile tanışır. Avcılık Ormanı topraklarında yeni bir tanıdık çizgiden kurtarır. Ondan sonra Darken Rahl izledi. Orta Topraklar sınırından geçti. Takipçilerden saklanmak için karakterler birlikte Richard - Zeddu'nun bir arkadaşını izliyorlar. Bir zamanlar D'Hara ve Orta Dünya olmak üzere 2 serbest bağımsız krallık birliği vardı. İlki, acımasız ve hırslı Panis Rahl tarafından yönetildi. Orta Toprakları ve D'Haru'yu kendi hâkimiyetiyle birleştirmeyi düşündü ...

Kitap büyük bir başarıydı ve 2013'te yeniden yayınlandı.

Terry Goodkind: Biyografi ve YaratıcılıkTerry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık

Related news

 • Hamburger Ekmeği Tarifi Videosu
 • Elazığ Usulü Kısır Videosu
 • Gardırop detoksu nedir, nasıl yapılır
 • Spor sonrası ne yemeli ile Etiketlenen Konular
 • Bir kolobok hakkında büyüleyici bir bilmece

 • Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 29

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık


  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 11

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 36

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 15

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 44

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 32

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 65

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 5

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 28

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 76

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 84

  Terry Goodkind: Biyografi ve Yaratıcılık 88