25.06.2019

Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 58

Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı

Craquelure (Fransızca "craquelure" kelimesinden)Boya işlerinde boya veya vernik tabakasında çatlak denir. Modern tasarımda, iç mekanın yüzeyini yapay olarak yaşlandırmak için çok popüler hale geldi, "craquelure" olarak da adlandırıldı. Antik çağın eşsiz bir cazibesine sahip olan çeşitli ürünlerin yaratılmasında ana sınıflar oldukça pahalıdır. Bu dekorun tekniğinin temellerini bilen, herhangi bir kişi bağımsız olarak benzersiz iç öğeler yaratabilir.

Nasıl küçük bir şaka yapabilirim?

Craquelure Tekniğiİç mekan tasarımında yeni başlayanlar için ana sınıflarGenellikle "eski" şeyler özel vernikler yaratmak için kullanılır. Onlar denir - craquel. Nesnenin yüzeyinde oluşan çatlakları vurgulamak ve izole etmek için verniklere özel maskara, yağlı boya veya pastel boyalar sürülür. Patinasyonu amaçlayan kompozisyonlar tarafından dikkate değer bir etki verilir.

Tüm yeni bileşiklere rağmen, teknik küçük çatlak,Sanat eserlerinde hala doğal çatlaklarla rekabet edemez. Bu yüzden uzmanlar antika bir nesnenin orijinalini bir sahtekardan kolayca ayırt edebilirler.

Küçük harf uygulamak için araçlar ve malzemeler

Pratik olarak herhangi bir yüzeyde uygulanabilircraquelure. Vernik camı, ahşap, seramik, metal veya kağıt ile kaplamanın ana sınıfları, bazı benzerliklere rağmen, hala bazı farklılıklara sahiptir. Bu nedenle, bu tür malzemelerin her biri için, bu tasarımı yapmak için en uygun teknik kullanılmalıdır.

Craquelure (ana sınıf)Bu dekoratif kaplamayı uygulamak için aşağıdaki araçlara ve özel kompozisyonlara ihtiyacınız olacak:

• sentetik fırça;

• ürünü kurutmak için kurutucu;

• astar;

• Akrilik boyalar (tercihen zıt tonlar);

• Tek bileşenli craquel ve kaplama verniği.

Pahalı formülasyonların yokluğunda,Mevcut malzemeleri kullanın: yumurta akı, PVA tutkal, masa sirkesi, yıkama için jel, jelatin. Vernik cilasını farklı yüzeylere uygulamak için çeşitli yollar vardır. Aşağıda bunların en popüler olanları.

Tek fazlı küçük harf

Tek adımlı küçük harf (ana sınıf)En popüler tek adımlı küçük bir şaka. Başka bir tek faz olarak adlandırılan bu basit kapağı oluşturmak için ana sınıflar en popüler olanlardır. Muhteşem zıt çatlaklara sahip bir yüzey oluşturmak için kullanılır. Bunu yapmak için, tek bileşenli bir craquel ve akrilik terbiye vernik, bir saç kurutma makinesi gerekir.

Nesnenin iyice temizlenmiş yüzeyindePrimer uygulayın (şeyin yapıldığı malzemeye bağlı olarak seçilir). Kurutma işlemini hızlandırmak için saç kurutma makinesi kullanılır. Kurutulmuş astar üzerine akrilik boya uygulanır. Ortaya çıkan çatlaklarda şeffaf olacaktır. Kuruduktan sonra lake vernik eşit olarak uygulanır. Aynı zamanda, daha kalın tabakası, ortaya çıkan çatlaklar daha büyük olduğu unutulmamalıdır. Vernik biraz kuruduğunda ve parmaklara yapışmazsa (yapışkanlığını kaybetmeden), ana (ikinci) akrilik boyaya uygulanır. Yaklaşık 10 dakika sonra, nesnenin yüzeyinde çatlaklar belirir.

Kuru boya düzgün bir şekilde finiş ile kaplıdırvernik. Bu kaplama "tek adımlı küçük çatlak" olarak adlandırılır. Bu teknikteki ana dekorasyon sınıfı, tasarım ve sanattan uzak bir kişi tarafından bile tekrar edilebilir. Bu süsleme yöntemi, porselen ve ahşap iç eşyaları, çekmeceleri, fotoğraf çerçeveleri için mükemmeldir. Bu teknikte becerilerinizi geliştirin, benzersiz ürünler yaratabilirsiniz.

Oymacılık. Craquelure (ana sınıf)

Oymacılık Craquelure (ana sınıf)Başka bir teknik de popülerbu tür kaplamalar, dekupaj olarak adlandırılır. Özü, çatlaklardan çıkan çatlakların üzerinde, peçetelerden kesilmiş çeşitli resimlerin yapıştırılması gerçeğinde yatmaktadır. Bazı uzmanlar, ters sırayla dekupaj yaparlar. Bu durumda, daha önce nesnenin yüzeyine yapıştırılan resim üzerinde küçük çizgi uygulanır.

Bu çalışma bir ürünün kendisi, iki tonluk su bazlı boya, PVA yapıştırıcı, kesilmiş ve seçilmiş çizimler, akrilik cila, sanat fırçaları, saç kurutma makinesi gerektirir.

Decoupage tekniğinde Craquelure uygulamasının aşamaları

• Nesnenin yüzeyini alkolle temizleyin ve yağını alın.

• Sanatsal bir fırça kullanarak yüzeye eşit miktarda su bazlı boya sürün. Tamamen kuruyana kadar kurutun.

• PVA tutkal tabakasının yüzeyine yukarıdan aşağıya veya soldan sağa fırça hareketleriyle uygulayın.

• Nesneyi kurutduktan sonra, bir kontrast (ikinci) boya uygulayın. Fırçanın hareketleri, yapıştırıcı uygularken olduğu gibi olmalıdır.

• Boyanın kurumasını beklemeyin,kurutucudan nesne yüzeyine bir sıcak hava jeti gönderilir. Etkisi altında, kaplama çatlamaya başlayacaktır. Ürün ne kadar uzun süre kurutulursa, daha kalın ve daha derin çatlaklar olacaktır.

• Ürün yapıştırıcı ile peçete ile dekore edilmiştir. Kurutulmuş ürün birkaç kat akrilik renksiz vernik ile kaplanmıştır.

Bu craquelure yemekler, saksılar, vazolar, tepsiler üzerinde iyi görünüyor.

İki aşamalı küçük harf

İki aşamalı küçük çatlak (ana sınıf)Bu teknikteki ana sınıflar biraz daha karmaşıktır.Önceki. akrilik vernik fırça art, arap zamkı (viskoz sıvı, hava ile kürlenen), gomalak (doğal bir reçine), bitüm, altın veya gümüş pudra çalışmak. Uygulama cracelures aşağıdaki adımlardan oluşur:

• Nesnenin yüzeyini 2 ile temizleyinakrilik cila tabakaları. Kuruduktan sonra bol miktarda gomalak bir tabaka uygulanır. Daha kalın olacak, daha büyük ve daha kaba olan çatlaklar olacaktır. Çok az fark edilir bir açıklık ağı elde etmek için ince bir gomalak tabaka yeterli olacaktır. Bu maddeyi uygularken olası damlamalardan kaçının, çünkü bu hatanın düzeltilmesi neredeyse imkansızdır.

• Gomalak yüzey hafifçe kururken, fakatBunun üzerine hala yapışkan olacaktır, bunun üzerine kalın bir arap zamkı arap katmanı (sıvı ekşi kremin kıvamı). Parmakların pedlerinin hafif hareketleriyle, bu madde tüm yüzey üzerine sürülür. Yaklaşık 3 dakika sonra, arap zamkı ellere yapışmaya başlayacaktır. Bu zamanda, "masaj" hareketi durdurulmalıdır.

• Arabik sakızı kurutulduğunda, yüzeyde çatlaklar oluşur. Onları vurgulamak için, bitüm onlara sürülür. Daha sonra, çatlaklarda altın veya gümüş tozu uygulayın.

• Bitmiş ürün son kat boya ile kaplanmıştır.

Cam objeler üzerinde küçük çatlak

Cam üzerine CraquelureÇok etkileyici bir görünüm farklı camBu teknikte ürünler, zadekrirovannye. Bu malzeme ile çalışmanın tüm süreci, yukarıdaki yöntemlerden farklı değildir. Aynı zamanda, çoğu iğne kadınları camda tek fazlı bir küçük çatlak kullanmayı tercih eder.

İş için objeye, akrilike ihtiyacınız var.Boya 2 kontrast renkler, lake, sentetik sanat fırçası, craquel cila. Dekorun uygulanacağı cam yüzey, alkol ile yağdan arındırılır. Daha sonra akrilik cila ile astarlanır. Kuruduktan sonra, bir tonu boyayın (çatlaklardan parlayacak). Bundan sonra yüzey vernik ile uygulanır. Biraz kuruduğunda, ancak hala yapışkanlığını kaybetmediğinde, ürün ana (ikinci) akrilik boya ile kaplanır. Çatlakların ortaya çıkmasından ve bileşimin yüzeyde kurumasından sonra vernik uygulanır.

Bir ahşap yüzeyde Craquelure

Bu dekorasyon tekniği en çok kullanılaniç mekanın bir parçası haline gelebilir eski mobilya, bitirme. Bu durumda, bir ve iki aşamalı küçük çatlak kullanılabilir. Ahşabın ana sınıfı pratikte yukarıda bahsedilen yüzey işlem yöntemlerinden farklı değildir. Mobilya ve diğer eşyanın, küçük çatlak tekniği ile başarılı bir şekilde süslenmesi için gerekli olan temel şartlar, eski boya ve macunlama hasarının tamamen temizlenmesidir.

Küçük harf uygulama özellikleri

Craquelure (ahşap üzerine master sınıfı)Her türlü tasarımda olduğu gibiİşi kolaylaştıracak birçok sır var. Her insanı ustalaştırabilen teknik küçük harf, çabucak ve eksiklikler olmadan çalışmanızı sağlar. Bunu yapmak için aşağıdaki teknikleri unutmayın:

• Sanat fırçası sadece sentetik olmalıdır.

• Daha yumuşak cila kurutmadan sonra çatlaklar sıklıkla"gümüş", "altın tozu", karanlık bir ton yağlı boya ovuşturdu. Bundan sonra, bu ürünlerin kalıntıları yüzeyden bitkisel yağ ile çıkarılır ve kurulayın. Bitmiş ürün akrilik lake ile kaplıdır. Bu teknik, basit bir nesnenin bir sanat eserine dönüşmesini sağlar.

• Uygulamadan önce, verniklerin oluşmasını önlemek için vernik sallanmamalıdır. İş yeri tozdan arındırılmış ve iyice havalandırılmalıdır.

• Yüzeydeki çatlaklar fırçanın hareketi ile aynı yöne sahiptir. Çatlak ızgaraları elde etmek için bir sünger kullanın veya çok küçük vuruşlar yapın.Related news

 • Korozyona karşı koruma
 • DİLİM PASTA
 • Kıyafette sarı renk ne renk kombine edilir
 • Uyuz Hastalığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm
 • Xiaomiden AirPodsa rakip: İşte karşınızda AirDots Pro

 • Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 80

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı


  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 68

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 24

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 82

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 29

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 6

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 27

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 89

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 55

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 93

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 47

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 67

  Teknik craquelure: decoupage hayranları için ve sadece değil, ustalık sınıfı 13