Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 2019

Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 2019
25.08.2019

Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 65

Tek bir eserin analizi: IA Krylov'un "Kedi ve Pişirme" efsanesi

Fable - en eski ve en gelişmiş türlerden biridirşiirsel sanat. Antik Yunan günlerinde ortaya çıkmış, daha sonra Roma edebiyatında yaygınlaşmıştı. Mısır ve Hindistan, sözlü sanatını da zenginleştirdiler, bu güne alakalı ve ilgi çekici, canlı örnekler oluşturdular. Fransa'da - Lafontaine, Rusya'da - Sumarokov, Trediakovski kendi kaynaklarında duruyordu.masal "Kedi ve Aşçı"

Rus masal

Unutulmamalıdır ki, Rus şiiriironik, kurnaz, bazen skaz'ın geri kalanını, konuşma tonlamalarını özgürce iletebilen özel, özgür, masal bir ayet. Tür IA Krylov tarafından bu yüksekliğe yükseltildi. Sağlıklı mizah ve dürüst eleştiri ile dolu en iyi örneklere sahibiz. Şöhretin Sovyet döneminde gelişimini göz önüne alırsanız, elbette D. Bedny ve S. Mikhalkov'u unutamazsınız.

Çalışmanın tarihi arka planı

"Kedi ve Yemek" masal, 1812'de Krylov tarafından yazılmıştır.yıl, Napolyon Rusya'ya saldırmadan kısa süre önce. O zamana kadar, Württemberg Dürkülerini zaten işgal etmişti, birlikleri Polonya ve Prusya'da yoğunlaşmıştı ve Rusya'nın ebedi düşmanları - aynı Prusya ve Avusturya - müttefikler gibi hareket etmeye başlamıştı. "Kedi ve Aşçı" efsanesinin tüm bunlarla nasıl bir ilişkisi var? Doğrudan! Sonuçta İmparator Alexander, şanssız bir aşçı gibi Fransız meslektaşını protesto etmeye çalışıyor ve çeşitli protesto notları gönderiyor. Doğal olarak iyi sonuç vermedi - sonra neler olduğunu biliyoruz. "Usta bıçak ve aşçılar" sözlü olarak suçlayıcı konuşmalar yaparken Vaska sakin bir şekilde tüm malzemeleri yedi. Ve Napolyon Rusya'ya karşı savaşa başladı. Böylece, "Kedi ve Yemek" masal, belirli ciddi sorunları çözmek için ne kararlılığı ne de gücü ve gücü olmayan, amorf, yumuşak gövdeli bir cetvel üzerine hiciv broşürüdür. Bununla birlikte eleştirmenler, edebi eleştirmenler, eserin bir kez daha yorumlanmasını öneriyorlar. Onların görüşüne göre "Krylov'un dedesi", çeşitli toplumsal sözleşmelere fazla güvenen Rus aydınlanmış hükümdarın girişimleri ile alay ediyor. "Kedi ve Pişirme" şöhreti böyle bir ahlaka sahiptir: Her cetvel sadece uluslararası bir karaktere bakmakla kalmaz, aynı zamanda ülkede düzeni sağlamak için kararlı bir şekilde hareket eder.masal "Kedi ve Aşçı" analizi

Görüntü analizi

Ancak daha yakından inceleyelimşiirdeki her karakterin karakterizasyonu. Aşçı nedir? Açıkça aptalca olan yumuşak ve kendine güvenen, ancak önemini, önemini ve bütünlüğünü göstermeyi sever. Büyük olasılıkla bu maske sıradan bir sevecenlik bayramını gizler. Mutfağında birinin değil, aynı zamanda kurnaz ve hırsız bir karakter olduğu bilinen bir kedi izlemek için ayrılıyor. Doğal olarak, Vaska bu fırsatı değerlendirmeye karar verdi ve şan seslendirdi! "The Cat and Cook" efsanesinin öğretici olduğu doğru değil mi?Krylov "Aşçı ve Kedi"Analizi, kaudat değil, eleştirilere azaltıyoroburlar ve saf ve kısa görüşlü usta "pişirme". Hem pasta hem de kavurma atması onun hatasıydı. Ve utanç verici ve hayvan itaat etmek için tüm girişimler için - bir ifade "Vaska dinler ve yiyor". Umursamıyor, onu soyguncu, haydut ya da değil diye düşünüyor - kedi bunu anlamıyor. Aç ve içgüdüleri izleyerek karnını doluyor. Ve soyguncuları sürmek yerine yemek pişirmek, yemekleri kurtarmak, yıkımlarına bakmak ve duygusal konuşmaları dile getirmek! Bunlar orijinal karakterler Krylov'u yarattı! Aşçı ve Kedi - bu türler gerçekte de bulunur. Şiirden çıkan ideolojik ve tematik sonuç, masalın ahlakında verilir.

Kahramanlarının ortaklaştığını ve birçok ifadeyle Rus özdeyişlerinin altın maddesini doldurduğunu hatırlamaya değer.

Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 2019

Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 2019

Related news

 • Philip Winchester: biyografi ve filmografisi
 • Arzum Onandan anlamlı heykel
 • Moskova’da Zafer Günü kutlamaları havai fişek şovuyla sona erdi
 • Kışlık Biber Nasıl Saklanır
 • Beki: Veliaht Prens Allah bir diyor, onunla ağız birliği içinde olmamak için Allah bir demeyecek miyim

 • Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 35

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi


  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 3

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 5

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 93

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 90

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 54

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 10

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 88

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 41

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 60

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 82

  Tek bir eserin analizi: IA Krylovun Kedi ve Pişirme efsanesi 28