Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 2019

Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 2019

Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 29 11.03.2019, 16:27

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş,Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir.Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği

Ana Sayfa > 17 Ocak 2018, 20:19'da eklendi,18 Ocak 2018, 00:13'te güncellendi

1. Atölye: Mikroskoptan Resimler

Bilimin araştırma teknikleri ile plastik sanatları buluşturan program, çocukların sık rastladıkları soğan kabuğu, kum, yaprak gibi malzemelerin mikroskop ile nasıl göründüklerinin incelenmesi ile başlıyor. Ardından gördükleri görüntülerden yola çıkarak bu mikro dünyanın resimlerini su bazlı boyalar kullanarak üretiyorlar. Program müzenin “Sanatçı ve Zamanı” adlı koleksiyon sergisinin gezilmesi ile tamamlanıyor.

Tarih: 24 Ocak Çarşamba 10.00-12.00, 31 Ocak 2018 Çarşamba 13.00-15.00

Bilgi için:

2. Atölye: Geleceğin Mimarları

Çocuklar bu atölyede onlar için özel hazırlanmış geometrik biçimleri bir araya getirip boyayarak oyun alanlarıyla dolu yeşil bir kent yaratıyor. Çalışma çocuklarda kent kavramını geliştirmeyi ve çevre bilincini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Tarih: 30 Ocak 2018 Salı 13.00-15.00

Bilgi için:

3. Atölye: Sanat Sofrası

İstanbul Modern anne ve babaları çocuklarıyla birlikte anılarını yeniden canlandırmaya davet ediyor. Sanat Sofrası, sokak oyunlarından ilham alıyor. Bu atölyede çocuklar, aileleriyle birlikte çamurdan tabaklar, yemekler, sofra süsleri ve daha birçok form üretiyor, ürettikleri bu biçimleri bir ziyafet sofrasında bir araya getiriyorlar. Program küçük bir drama oyunu ile tamamlanıyor.

Tarih: 20 Ocak Cumartesi 13.00-14.00

Bilgi için:

4. Tema Park: Legoland Discovery Centre

 1. 15 Eğlenceli LEGO® Oyun ve Aktivite Alanı:   LEGO® 4D Sinema, Krallık Macerası Lazer Oyunu, Merlin’in Çırağı… ve daha fazlası!
2. Minyatür Kent MINILAND® : Galata Kulesi, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Boğaz Köprüsü ile İstanbul’un ve Dünya'nın simge haline gelmiş ünlü diğer pek çok yapısını keşfedin. Yaklaşık 1 milyon LEGO® parçasından yapılmış yapılar en küçük ziyaretçilerin bile kendilerini dev gibi hissetmesini sağlıyor!
3.  Model Yapım Atölyesi: Şaşırtıcı yapıları nasıl inşa edeceğinizi LEGO® Yapım Uzmanı’mızdan uygulamalı olarak öğrenebilir, öğrendiğiniz ipuçları sayesinde kendi modellerinizi yaratırken sınır tanımayacaksınız!

Bilgi için:

5. Tema Park: KidZania

KidZania’da küçük eller büyük işler başarıyor. Çocuklar hep birlikte hem doya doya eğleniyor hem de yepyeni şeyler öğreniyor. KidZania, 4 -14 yaş arasındaki çocukların birbirinden eğlenceli 65 aktivite alanında hem motor becerilerini hem de fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecek 100’den fazla mesleği deneyimlediği, seçim yapma özgürlüğünü elde ettiği, yaratıcılığını kullandığı, oynadığı ve ürettiği 8.000 m²’lik Çocuklar Ülkesi'dir! Çocuklar denesin, keşfetsin, sosyalleşsin, eğlenerek öğrensin ve sağlıklı bir şekilde gelişsin diye kurulmuş bu çok özel dünyaya bekliyoruz ve inanıyoruz ki, KidZania her çocuğun hakkı!

Bilgi için :

6. Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu: Goril

Oyun Konusu:Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kız çocuğudur. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Yaş grubu: 4+
Tarih: 20 Ocak Cumartesi 11.30/ 27 Ocak Cumartesi 11.30/ 3 Şubat Cumartesi 11.30

Ücret: Tam: 10 TL Öğrenci: 5 TL

Bilgi için:

7. Sinema: Coco

Filmin konusu:12 yaşındaki Miguel, hayranı olduğu müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olabilmenin hayalleriyle yaşamaktadır. Ancak ailesinin müzikle ilgilenmesine yönelik anlaşılmaz bir yasağı vardır. Tuhaf olaylar sonucunda kendini Ölüler Diyarı'nda bulan Miguel, burada ailesinin mazisiyle ilgili gizli kalmış şeyleri öğrenecek, bir yandan da müzikteki yeteneğini ispatlamaya çalışacaktır.

Yaş Grubu: 4+
Vizyon Tarihi: 19 Ocak 2018

Bilgi için:

8. Bakırköy Belediye Tiyatroları: Otobüs Durağında Üç Bencil

Oyun konusu: Üç modern soytarı, aynı durakta otobüs beklerler. Ancak tartışmaya, inatlaşmaya daldıklarından neler kaçırdıklarını fark  edemezler. Sahip oldukları hünerleri sergileyerek otobüs beklemeye devam ederler. Üç yetenekli soytarının tüm oyunculuk becerilerini sergilediği Otobüs Durağında Üç Bencil oyunu, “Sahip olduğumuz zamanı , kişisel çıkar, inat ve çatışma yerine, yardımlaşma ve arkadaşlık kurma amacıyla kullanabilseydik neleri değiştirebilirdik?” sorusuna cevap ararken küçük seyircilerini de güldürmeye hazır!

Yaş Grubu: 4+
Bilgi için:

9. Müzikli Sahne Gösterisi: Pepee Sevmek Zamanı

"Pepee adım adım Toprak Anamız Anadolu’yu geziyor, tüm Pepeecileri harika müzikler, eğlence ve sevgi dolu bir Sevmek Zamanı gösterisi bekliyor.
Yepyeni Pepee şarkıları da Sevmek Zamanı gösterimizde Pepeecilerle buluşuyor.

Türkiye’nin ilk Milli Çizgi Film kahramanı Pepee; çocukların gelişimi ve eğitimine katkı sağlarken aynı zamanda şarkılarla, türkülerle de eğlendirmeye devam ediyor. 

Sadece çocukların değil 7’den 70’e herkesin dünyasının sevgi dolu bir parçası haline gelen Pepee; şarkılı, türkülü ve eğlenceli oyunlarıyla çocuklara ve çocukluğunu özleyenlere unutulmaz bir gösteri sunuyor."

Bilgi için:

10. Uluslararası Rus Akrobasi Grubu

Dünya çapında birçok ödül kazanmış birbirinden yetenekli 56 sanatçıyı bir araya getiren bu muhteşem görsel şov, yer çekimine meydan okuyan trapezciler, lastik kızlar, palyaçolar, bisiklet akrobatları, sihirbazlar, en görkemli şovlarıyla sizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacak.

Bİlgi için:

11. Ataşehir Belediyesi Sömestr Şenliği: Pinokyo

Oyun Konusu: Pinokyo ele avuca sığmaz, yaramaz ama iyi yürekli bir tahta kukladır.

Okuldan kaçtıktan sonra çok uzun bir yolculuğa çıkar. Okula gitmek yerine kukla tiyatrosundaki oyuna dahil olup Kuklacı Gorgorelli’nin elinde rehin kalır, Gorgorelli’nin kendisine verdiği altınları, Tilki ve Kediye kaptırır, kendisi gibi yaramaz  arkadaşı Fitil ile oyuncaklar Ülkesine gider, orada eşeğe dönüşüp, okyanusa atlar ve dev balık tarafından yutulur. Sonunda dev balığın karnında kendisini aramaya çıkan babası Gepetto ile karşılaşır ve birlikte balıktan kurtulurlar. Denizdeki mücadelenin sonunda yüzme bilmeyen babasını da kurtaran Pinokyo, Mavi Peri tarafından, ödül olarak gerçek bir çocuğa dönüştürülür.

Bir büyüme öyküsü olarak ele alacağımız Pinokyo, tüm bu yolculuk sırasında bir nevi hayatı deneyimlemekte, her tecrübesinde ara sıra ortaya çıkan bir Cırcır Böceği ona yol gösterecek ve tavsiyeler verecektir.

*Ücretsiz etkinliktir.
Ayrıntılı bilgi için

12. Ataşehir Belediyesi Sömestr Şenliği: Maşa ile Koca Ayı

Film, Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu ediyor. Orijinalinde Rus folkloruna ait karakterler olan çizgi film; özellikle Rusça konuşulan ve Slav coğrafyalarında, çocukların ilgiyle ve keyifle seyrettiği bir yapım olarak televizyonda izlenme rekorları kırdı. Maşa ile Koca Ayı interaktif animasyon filmi işte bu televizyon çizgi filminden yola çıkılarak Türkiye için özel olarak üretildi. Çocuklara ilk kez ‘İnteraktif’ sinema deneyimi yaşatacak olan filmde, Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço ve şarkıcı Aydilge yer alıyor. İki sanatçı da projede sesleriyle değil, direkt yer alıyorlar. Filmin sürprizlerinden biri de Doğukan Manço, Barış Manço’nun ‘’Ayı’’ şarkısını yeniden aranje etti.

*Ücretsiz etkinliktir.
Ayrıntılı bilgi için

13. Kadıköy Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi: Kediler Sokağı Müzikali

Zamanın birinde bilinmeyen bir yerde kedilerin yaşadığı bir sokak varmış; Kediler Sokağı... Fakat bu sokak, 'kedişehir' ve 'kediköy' olarak iki gruba ayrılmış ve burada yaşayan ev kedileri ile sokak kedileri hiç mi hiç anlaşamazlarmış. Sokağın iyi kalpli bekçi köpeği ise kedileri barıştırmak için elinden geleni yaparmış.

Sevgi, saygı ve hoşgörünün anlatıldığı oyunumuza minik dostlarımızı bekliyoruz.

*Ücretsiz etkinliktir.

Ayrıntılı bilgi için

14. Trump AVM- Ücretsiz Çocuk Tiyatroları

*Tüm etkinlikler ücretsizdir.
Ayrıntılı bilgi için

15. Zorlu Çocuk Tiyatrosu- Lunapark Gezegeni

Konusu: Şehrin tüm çocukları Lunapark Gezegeni’ne gitmek için sıraya girmişlerdir. Eğlencenin sınırsız olduğu bu gezegene gidebilmenin tek şartı hayallerini vermektir ve biri hariç tüm çocuklar da sınırsız eğlenebilmek için hayallerinden vazgeçerler; Sançoz Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla tüm dünyayı kurtarmak için büyük bir maceraya atılacaktır. Böylece eğlence dolu Lunapark gezegeninin kapıları aralanacaktır.

Yaş Grubu: 4+
* Ücretsiz etkinliktir.
Ayrıntılı bilgi için

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş,Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir.Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 2019

Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 2019

Related news

 • Restoran Zinciri Pizza Hut (Pizza Hut): yorumlar, adresler, menü
 • Ender saraç şeker hastalığına bitkisel çözüm ile Etiketlenen Konular
 • Surface serisinin yeni modeli ne zaman çıkacak
 • Kaşarlı Krep Tarifi Oktay Usta Videosu
 • O Tavuk Bacaklı Heriflerden Olmayın
 • Küçük Dairesi Olanlar İçin Dekorasyon Önerileri

 • Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 46

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği


  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 86

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 75

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 100

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 71

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 49

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 80

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 25

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 100

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 46

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 85

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 11

  Tatilde Eve Kapanmayın: Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz 15 Sömestir Etkinliği 44