Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi 2019

Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi 2019 Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

Neyse ki, süreçteki herkesin önünde değilHayat alkolü nasıl durduracağımıza dair bir soru mu vardı? Kendisine bu soruyu sormuş olan kişinin başına neler geçiyor? Aydınlanma anının ortaya çıkması, “iştah için 100 gram almanın” veya “stresin hafifletilmesi için” alışkanlığının korkutucu bir bağımlılığa dönüşmesi gerçeğinin farkına varması zaten çok büyük bir şeydir, bu yüzden her şey kaybolmaz ve bir kişi gerçekten alkol içmeyi bırakmak ister. Nereden başlayacağınız, isteklerin nasıl üstesinden gelineceği ve daha sonra ne bekleyeceği, eğer durmazsa - bu günkü konuşmanın konusudur.

Bağımlılık, yatak tahribatı

Ülkelerde alkol tüketimi istatistikleriSovyet sonrası alan korkunçtur: Kişi başına onsekiz litre saf alkol. Bu şarap + votka + bira değil, tüm alkollü içeceklerin bir bileşeni olarak saf alkol, yani, daha fazla emilir miktar. On kişiden sekizi düzenli olarak içilir ve bu sadece Rus zihniyetinin bir özelliği değil, tüm nüfusun bozulmasıdır. Doğal seçilimin eşiğinde yok olma.alkol içme durdurmak nasıl

Alkoliklerin kendilerini haklı çıkardığı çeşitli kalıplaşmış cümleler vardır:

 • Sadece stres kalkacak, rahatlayacak, daha iyi uyuyacak.
 • Küçük dozlarda, basınç (damarlar, iştah) için yararlıdır.
 • Bu cesaret (eğlence, ruh hali) içindir.
 • Bugün bir bahane var.
 • Sınırımı biliyorum (norm).
 • Ben sık değilim.
 • Her an çıkabilirim.
 • Alkol almaktan nasıl vazgeçmek? Ne de olsa tatil günleri kutlanmalı.

Bunlar zaten başlamış olan bağımlılığın tüm göstergeleridir.Alarmı çalmanın zamanı geldi. Her birinin küçük bir dozu (camdan litreye), “nadiren” kavramı da çok sübjektiftir ve cesaret ya da rahatlama için içilir mi? Bu genellikle su kendini kandırmanın en saf halidir. Doz olmadan, eğlenemez ve hayatın tadını hissedemezsiniz? Bu zaten oluşan bağımlılığın ana göstergesidir.

İlk adım nasıl alınır

Adam yine de içmeyi bırakmaya karar verdi. Sorunun farkına varmak, onu çözmeye yönelik ilk adımdır. Oyunculuk nasıl başlar? Neyin?

Birincisi, en iyi aile ve arkadaşların huzurunda yapılan sağlam bir sözdür. Bir kağıda bir söz bile yazabilir, onu en göze çarpan yere asabilir ve daha sık okuyabilirsiniz.Genel olarak alkol içmeyi bırakma

İkincisi, tüm alkollü içecekleri kesin olarak dışarı atmaktır.Evde bulunacak içecekler. Çok fazla alkol almayı bırakmak için, yavaş yavaş sarhoş miktarını azaltmanız gerekir. Evde bir alkol deponuz varsa, kendinizi kısıtlayacağınız ve çok fazla almamanın garantisi nerede?

Her gün alkol içmeyi nasıl bırakabilirim? Nesnel olarak, günde içilen alkollü içeceklerin sayısını belirtin ve bu rakamı ikiye bölün. Üç veya dört gün sonra, ikide, vb.

O zaman hafta sonları alkol içmeyi bırakmalısın. Nasıl bunu düşünmek aynı anda durdurmak için? Kendimi nasıl dizginleyebilirim? Analiz etmeye çalışın: neden içiyorsunuz? Yani bir sonraki şarap partisine iter? Sadece size karşı çok dürüst olmak - alkol bağımlılığı erken dönemlerinde neredeyse görünmez olduğu için, sorunu çözmez kurnaz ve insan zihni kendini haklı çıkarmak için hileler her türlü ile gelecek.

Ve en önemlisi: Sizi aşağı çeken şirketlerden kaçmayın, onlar da arkadaşlardır. Her gece toplantıları ve "samimi sohbetler" den vazgeçme gücünü bul. Her gün kendinize alkolün ciddi bir ilaç olduğunu ve başarısız olursanız, gereksiz bir bağımlılık haline geleceğinizi söylüyorsunuz. Kendin için istediğin bu mu?

Motivasyon gücü

Alkol almaktan nasıl vazgeçmek? Ağır bir motivasyon, zor anlarda size destek olacak bir şey bulun. En güçlü olanlardan biri sağlıktır. alkol etkilenen birkaç fotoğraf organlarını alıp başka neden sıklıkla etkileyen gıda kalitesi üzerinde yansıtacaktır bu da dahil buzdolabının üzerine (göze çarpan bir yere asmak, iyi detaylandırma silindirleri ve periyodik olarak içinden seçim, vücut üzerinde alkolün etkisi hakkında birkaç filmler bak alkollü içeceklerin tüketimi). Ayrıca birkaç film izleyin ya da alkol almayı bıraktığınızda neler olduğuyla ilgili hikayeler okuyun: gerçek insanların hikayeleri, daha fazla eylemi teşvik eden gerçekler.her gün alkolü nasıl durduracağım

Ayrıca attığınız amacı belirtiniçmek: yeni bir iş ya da promosyon, sevilen bir ya da bir hastalık. İstediğiniz şeyi yapmak için gerekenleri adım adım açıklayın. Çoğu zaman, her şeyin ilk bakışta göründüğünden çok daha basit olduğu ortaya çıkıyor.

Kadın alkolizm

Kadın alkolizminin tedavi edilmediğine dair bir görüş var. Bu klişe neden ve nereden geldi?

Mesele şu ki kadınlar içmeye başlıyorPsikolojik nedenler (sadece şirket için daha sık olan erkeklerin aksine): işteki sıkıntılar, kocasından yeterince ilgi, derin kişisel bir doğa sorunları. Sarhoş olduktan sonra, kısaca irritanlardan uzak dururlar, donuklaşırlar ve kısa süreli rahatlama gelirler, daha sonra kendini daha fazla nefret ederler, ki bu da bir sonraki alkol dozuyla ortadan kaldırılır. Bu durumda bir kadın içmeyi nasıl bırakabilirim?

Önce problemlerin ortadan kalkmayacağını anlamanız gerekiyor amaSadece bir kartopu gibi büyüyecek, sonunda tüm yaşamı mahvedecek ve alkol bağımlılığı sadece durumu daha da kötüleştirecek, aynı zamanda sağlık sorunları da ekleyecektir. En önemlisi, kadınlar beyin tarafından etkilenir, bu da hem bir kadın hem de bir kişi olarak doğrudan bozulmaya yol açar.hafta sonları alkol kullanmayı bırakma

Alkol bağımlılığı psikosomatikleri göz önüne alındığındakadınlar, yakın insanlar problemin çözümü için doğru bir şekilde yaklaşmalı ve hiçbir durumda sorun çıkarmak, suçlamak veya tehdit etmek zorunda değildir. Bunun neden olduğunu ve bir kadının daha fazla alkol içmesini kışkırttığını anlamak önemlidir. Ona nasıl yardım edebilirim?

Keskin konuşmaya çalış ve öğrenYaşamdan ya da kendinden duydukları memnuniyetsizlik sebebi, çünkü bu genellikle kötülüğün köküdür. Eğer mümkün değilse, o zaman bir daha ne zaman bir bardak kapladığı gözlemleyebilirsiniz. Ve elbette, objektif olmak için, akrabaların veya yakın insanların birkaç görüşünü göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kadınlar için "sopa" yöntemi

Bir kadın alkol almayı bırakırsaKadınların bağımlılığının erkeklerden üç kat daha güçlü olduğu ve yedi yıllık sarhoşluktan sonra çok zor bir aşamaya ulaşıldığı bilinmektedir. Bunu nasıl önleyeceğinize dair bazı öneriler:

 • İnsanlarla veya hayvanlarla tanıtmanız gereken bir ders (gönüllülük veya ek çalışma) bulun, bu gereksiz bir bardaktan uzak durmanıza izin verecektir.
 • Yaratıcılığın dünyasını keşfedin: Kapitone, çizim, yünden çıkma veya koroya katılma kurslarına kayıt olun.
 • Ünlü insanlar hakkında kitap okumaya başlayın,Amaçlarını nasıl başardılar. Her gün alkol tüketimini nasıl durduracağımız hakkında birçok kitap, video ve ders var. Onları bulun ve periyodik olarak ilham alın.
 • Kendinizi aynada eleştirel olarak inceleyin: Fitness, dans veya pilates için motive olur (genellikle kadınlar görünümleri için çok hassastırlar ve bilindiği gibi sağlıklı bir bedende). Alkol almayı bıraktıktan sonra çok fazla kadın, kilolarını sadece kararlı bir şekilde onların dönüşümü için başlattıkları için kaybettiler.
 • Yogaya git. Kendinizi bilmenin bu bilge sistemi, alkol için özlem duymanın gerçek nedenlerini size açacaktır. Bu durumda, iki tane daha tavşan “öldürecek”: Sağlıklı bir beden ve toplumla yardım. Hayatınızı geliştirmek için ek bir teşvik olacak yeni pozitif insanlar olacak. Ayrıca, yoga dersleri, ahlaki davranış normlarını şöyle ifade eder: Yoga - samadhi'nin en yüksek hedefine ulaşmak için bazı şeyleri yapmama sözüne benzer.

Her zafer (alkol olmadan üç gün, bir hafta,ay) kutlamak - kendinize yeni bir elbise ya da ayakkabı, oyun ya da dolphinarium gezisi. En iyi motivasyon, bir sonraki sonuca ulaşırken olumlu duygular. Tekliflerinizi yükseltin! Örneğin, "eğer üç ay boyunca içmem, üç gün boyunca dağlara gideceğim" ya da bunun gibi bir şey. Daha fazla alışılmadık şeyler yapın, ilginç bir oyun gibi alkolü daha heyecan verici bir hale getirme sürecini yapın.

Ve bir kadın için alkol içmeyi nasıl durduracağımbağımsız olarak, eğer hiç kimseye sahip değilse, yoga ya da spor salonuna gitme imkânı yoktur ve kurslar için ödeme yapamaz (ya da bulundukları yerde değil). Ya hayat umutsuz bir çember gibi görünüyorsa, bir bardakta kilitlenirse? Bir evcil hayvan alın: evsiz kediler ve köpekler her yerdedir, kendinizi yalnız eve götürün ve özenle kuşatın. Evinizde her zaman sizi bekleyecek ve size en iyi ve sevgili olduğunuzu gösterecek bir yerli ruha sahip olacaksınız.

hafta sonları alkol kullanmayı bırakma

Eski bir halk hikmeti var: "Eğer hayatını daha iyi bir hale getirmek istiyorsan, senden daha kötü olan birisini bul ve ona yardım et."

Kama kama - erkek versiyonu

Bir erkeğe alkol almayı nasıl bırakırım?Bazı günahalar: İşten sonra meslektaşları ile bira bardağı, Cuma günleri arkadaşlarıyla bir şişe, uzun Yılbaşı tatilleri ve misafirlere geziler Zamanla, tüm sosyal aktiviteler bir cam için başka bir ortak bulmaya indirgenir ve bir noktada yaşamdan hiç bir neşe olmadığını fark eder. Kendinizi bir araya getirmenin ve tekrar doğru yola çıkmanın zamanı geldiğini gösteren bir işaret. Gerçeği kabul etmek, kendinizi değiştirmenin ilk adımıdır.

- Eğer bir ailen varsa, onlarla tartış,herhangi bir destek ve uyarıcı eylem önemlidir. Hayali bir arkadaşı olan bir bardağın arkasında bir barda oturmak yerine spor salonunda oturum açın. Barı bir bardaktan daha fazla yükseltmek daha iyidir - kadınlar bunu takdir edecektir.

- Ana anlamının alkol içerdiği şirketler, partiler ve kutlamalar yapmaktan kaçının, sağlık veya aile dışında birkaç tanıdıktan kurtulmak daha iyidir.

- Paraşütle ya da "tarzanka" ile atlayın - hayatın tadını ve kırılganlığını hissedin. Aynı şey, böbreklerdeki taşlar yerine, anları ve izlenimleri toplamaya başlamak için gerekli olabilir mi?

- Herhangi bir alkollü içecekten uzun bir süre tam olarak kalmak için arkadaşlarla (meslektaşları, akrabalar) yarışın ve masaya bir şeyler koyun

- Devam eden mübarek günlere tabi olarak, beş ila yedi yıl içinde kendinizi hayal etmeye çalışın. Beğendin mi? Kendinizi görmek istediğiniz şey: sivri yüz ve bira göbeği ile?

Bu arada, bira göbeği hakkında (ek için)motivasyon). Bira formülü, erkek bedenindeki kadın hormonlarının üretimini aktif olarak teşvik eden ksantohumol maddelerini içerir. Bu nedenle, erkek figürü yayılır, deri altı yağ ve karın görünür, pektoral kaslar artar ve ses değişir. Libido (cinsel istek) belirgin olarak azalır, iktidarsız olma olasılığı yüksektir.

Halk ilaçları yardımıyla hiç alkol tüketmeyi nasıl bırakabilirim?

bağımlılığını azaltmak ve toksinlerin atılmasına kolaylaştırmak birkaç kanıtlanmış tarifleri vardır.

 1. 4 yemek kaşığı St. John's wort kaynar su yarım bardak dökün ve yaklaşık bir saat termos ısrar etmek. Karışımı iki doza bölün: sabah ve akşam. Bütün ders iki hafta sürer.
 2. Üç litre kapasiteli bir pot yarı uykudapaketlenmemiş yulaflar, soğuk suyun üstüne ekleyin, kaynatın ve en düşük ısıda yaklaşık yarım saat pişirin. Sonra süzün, 100 gram kurutulmuş kadife çiçeği çiçek ekleyin ve on iki saat ısrar edin. Sonra tekrar dikkatli süzün. Bir bardak yemeden önce bu çorbayı günde üç kez 15 dakika iç.
 3. Kekik, solucan ve bir çorba kaşığı alınve bir bardak kaynar su dökün ve en az iki saat boyunca bir termos içinde ısrar edin. Filtre ve üç ay boyunca günde 4 ila 6 kez bir çorba kaşığı.

Ayrıca olabildiğince fazla içilmesi tavsiye edilir.Toksinlerin ve zehirlerin vücudunu daha fazla arındırmak ve aynı zamanda temiz havada olmak için çeşitli bitkisel çaylar. Parkta dolaşmak, koşmak veya bisiklete binmek, kötü alışkanlıklara karşı mücadelede ek yardımcılar olacak, sadece alışkanlık yapan arkadaşların içme ve toplama alışkanlıklarından uzak dur.

Geleneksel tıp kardinal yöntemi

Bir kişinin alkol almayı nasıl bırakması, eğer istemiyorsa (daha kesin olarak, sorunun önemini kavramaz). Birkaç "ağır" yol vardır.halk ilaçları tarafından genel olarak alkol içme durdurmak nasıl

 1. İdeal araçlar: Belirgin bir tadı veya kokusu olmayan bir güdüğün tentürü. Şişe başına 1 çay kaşığı ekleyin ve erişilebilir bir yere koyun. Sarhoş en güçlü kusma ve ishal başlayacak ve bu prosedürü birkaç kez yaparsanız, o zaman içen kişi, kokuyu tek başına kokuya karşı güçlü bir hoşnutsuzluk geliştirecektir (tadı belirtmeyiniz). Çare çok güçlü olduğu için, dozu aşmamak önemlidir.
 2. Etki için aynı sonraki infüzyon: defne yaprağı ve lyubistok öğütülmüş bir çay kaşığı yapraklarından bir kadeh votka bir bardak dökün ve sıcak bir yerde ısrar edin. O zaman bir içki içmeye zorlamak zorundasın. Etkisi aynı kusma ve iğrenme.
 3. Altı yemek kaşığı Cleopatra Avrupakaynar su 0.5 litre demlemek ve yaklaşık bir saat ya da iki ısrar ediyor. Yüz gram yemeden önce aç karnına iç. Ayrıca alkollü içeceklerin daha sonraki kullanımı sırasında kusmaya neden olur.

Bunlar zamanla test edilmiş halk ilaçları. Psikolog, koç antrenör ve diğerlerinin müdahalesi olmadan alkol içmeyi nasıl bırakabilirim? Çok basit: çince su ile bir kadeh şarap - ve büyükanne fısıldadı gibi birkaç resepsiyon. Herhangi bir alkol kokusu ile hemen bir gag refleksi ortaya çıkar. Özellikle, bir kadın için bu tür halk ilaçları, alkolün yanı sıra zayıf iradeli erkekleri de bırakacaktır.

Ne kaybediyorsun?

Alkol içmeyi bırakmanın ek bir özü, insan yaşamındaki etkisinin ana alanlarının bir listesi olabilir:

 • Çoğu içici yaşta ölürsağlık sorunlarından 45 yıla kadar. En yaygın - bir kalp krizi, inme ve siroz. Ayrıca, zayıf bağışıklığa değinmeksizin, böbrek yetmezliği, kan damarları ve merkezi sinir sistemi ile ilgili sorunları da içerebilirler.
 • İktidarsızlık (kadınlarda infertilite). İstatistiklere göre, şu anda her üç kadında da, sağlıkla ilgili çeşitli nedenlerden dolayı gebe kalma zorluğu ve erkeklerde iktidarsızlık her yıl "gençleşmektedir".
 • Ailenin ya da ilişkinin parçalanması: Her iki çiftte de alkol bağımlılığı temelinde boşanma, aile ilişkileri kurumu alkolün etkisi altında çöker. Haklarından mahrum bırakılan ebeveynlerin sayısı korkutucu bir hızla büyür ve çocuklar onların saygısız ebeveynlerinden kaçmak zorunda kalırlar ve açlıktan ve dayaktan kurtarılmaları için yalvarırlar.
 • Sosyal statünün düşüşü ve sonuç olarak,yaşam standardı. Hemen hemen tüm sarhoş alkolikler (ve hepsi bu felaketle mücadele etmeyenler) yoksulluk ve onur kırıcı olarak ölürler, genellikle apartman, iş vb.
 • Ahlakın reddi üretilir,Hapishaneye yol açabilecek dünyaya yönelik saldırganlık: Alkolle dolu istihbarat yüzünden kaç kader yıkıldı? Şiddet, bıçaklama ve soygun - gerçekten böyle bir gelecek istiyor musun?
 • İntihar eğilimlerinin ortaya çıkışı.ince içmeyi bıraktı

Kısa ömürlü öfori alkoldenİçecekler yaşamın bu yönlerinden daha önemli ve daha ağır mı? Ama bunlar sadece en temel faktörler, ve her yönüyle ayrıntılı olarak bakarsanız, alkolün bir kişi üzerindeki etkisinin, özellikle her gün içtiğinizde, felaket olarak çok büyük olduğu ortaya çıkıyor. Nasıl durulur ve nereden başlayacağınız, zaten biliyorsunuz, ve bir hedef belirlediyseniz, yöntemleri özetlediniz, tuzaklar hakkında bilgi edinmek için kalır.

Bir arıza nasıl önlenir?

Çoğu zaman, ilk dürtü ve coşku dalgasında, bir kişi kesin sonuçlara ulaşır ve sonra uçuruma geri kayar. Bu neden oluyor?

Ana noktalardan biri yetersizliktirhayat atışı al. Stres ya da problemlerin baskısı altında, hayatlarını en önemli devrilme noktasında değiştirmeye karar veren pek çok kişi pes etmekten vazgeçer. İkinci önemli konu ise, son alkol alımından yaklaşık üç hafta sonra vücuttaki detoksifikasyon periyodudur. Gerçekten zor ve kötü olacak, ama eğer karar verirseniz, geri çekilmek mantıklı mıdır?

- Teslim etmeye hazır olduğunuzu hissederseniz, radikal bir şekilde hayata geçen ilk şey, soğuk veya kontrast duştur. Ve böylece her seferinde içki içmek arzusu vardır.

- Alkol için susuzluğu yakalamaya çalışın: meyveler, tohumlar, fındık ve şekerler. Bitki çayı ile termos giyin.

- Spor salonuna git: ter ve yorgunluktan saplantıdan kurtulmak. Ama aynı zamanda, eski "camın arkadaşları" nın buluşabileceği yerlerden kaçının. Daha uzun olsa bile farklı bir rota seçin.

- Yüksek sesle, neden içmeyi bırakmaya karar verdiğini söyle. Birkaç kez, kelimelerin güven ve gücü size geçilmeyene kadar.

- İlişkili gıdalardan kaçınınalkolün kabulü. Mümkünse, vejeteryan yiyeceklere geçmeye çalışın - yağlı besinler her zaman iştah için bir bardak almayı teşvik eder. Deneyin, ama vücudunuz bunu seviyorsa?

Konunun sonunda insanlara dikkat çekmeye değer.Alkol bağımlılığını fark etti ve onu yenmek istiyor, zafere ilk adımı atmış bulunuyor. Sadece yavaş yavaş kalır, küçük adımlarla ilerlemeye devam eder, bir sonraki zaferler için sevinir, aynı zamanda deforme olmaz, eğer aniden bir arıza meydana gelirse. Moskova hemen inşa edilmedi, bu yüzden herkes iniş ve çıkışlar var, normal. Unutmayın: düşmek o kadar da korkunç değil, sonbahardan sonra kalkmamak daha korkunç.

Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi 2019

Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi 2019

Related news

 • Bebekler için Bulgurlu Sebze Çorbası
 • Kışlık Örgü ve Triko Elbise Kombinleri
 • Erkeklerin seks hakkında ne diyeceği sorusuna
 • Doğal Saç Uzatma Maskesi
 • CLC Sendromu: Özellikleri, Belirtileri, Tedavisi

 • Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi


  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi

  Tamamen içmeyi bırakmak nasıl: çalışma tavsiyesi