Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 40 12.02.2019, 11:42

Tablet "Ibuprofen": kullanım talimatları

Tablet "Ibuprofen" non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar, narkotik olmayan analjezikler. Bu ilaç anti-inflamatuar, analjezik ve antipiretik etkiye sahiptir.

Tablet "Ibuprofen", siklooksijenaz veProstaglandin sentezini bloke edin. Bir analjezik etki, ağrı reseptörlerini uyaran bradikinin sentezindeki bir azalmadan kaynaklanır. İltihaplanma belirtileri, mikro-iyileştirilmesi, vasküler geçirgenliğin normalleşmesi, antipiretik yoğunluğunun azalmaya Antienflamatuar özellikleri - termostat merkezleri-of diensefalon uyarılabilirliğinin azaltılması. Son etkinin ciddiyeti ilacın dozu ve başlangıç ​​sıcaklığına doğrudan bağlıdır. Tablet "Ibuprofen" trombosit agregasyonunu reversibl olarak inhibe eder.

Bu ilacın primer dismenore'de kullanılması intrauterin basıncında ve uterus kasılmalarında sıklığa neden olur.

Romatoid artrit için tabletler "Ibuprofen"ağırlıklı olarak iltihaplanma sürecinin eksüdatif ve proliferatif fazını etkiler, analjezik bir etki sağlar, dokuların şişmesi ve eklem sertliği hızla azalır.

İbuprofen hızla ve tamamen emilir.sindirim sistemi. Bir saat içinde maksimum konsantrasyon kanda yaratılır. Eklem boşluğu oldukça yavaş nüfuz eder, ancak burada önemli miktarlarda kalır ve plazmadan daha yüksek konsantrasyonlar yaratır. İlaç karaciğerde atılır, ürünler tamamen idrarla atılır.

Romatoid artritli, deforme olanosteoartrit, gut şiddetlenmesinde eklem sendromu, ankilozan spondilit, artrit psoriarticheskom; nevralji, tenosinovit, bursit, radikülit, üst solunum yolu, primer dismenore, adneksit, diş ağrısı hastalıklar için bir yardımcı madde olarak, yumuşak doku ve kas-iskelet sistemi travmaya bağlı enflamasyon, - tüm bu ülkeler için olan kullanımı hap "İbuprofen" için belirtilmiştir.

Kullanım talimatları bunu tavsiye ediyorİlaç yetişkinler için reçete edilir, 0.2 dozda 3-4 kez, günde ilk doz ilacın hızlı emilim için içme suyu, yemeklerden önce alınmalıdır. Kalan dozlar yemeklerden sonra alınmalıdır, böylece "Ibuprofen" giderek emilir.

Bu grubun ilacı aşağıdaki durumlara neden olabilir:yan etkiler: bulantı, mide ekşimesi, baş dönmesi, gaz, toksik ambliyopi, alerjik reaksiyonlar, böbreklerin normal işleyişinde bozulma, uykusuzluk, ajitasyon. Bazen sindirim sisteminin ülsere ait lezyonları mümkündür. Ciddi yan etkilerin varlığında, bu ilacın derhal alınmasını durdurmak ve bir doktordan tıbbi yardım almak gereklidir.

"İbuprofen" kullanıldığında alkollü içeceklerin kullanımı tavsiye edilmez.

Bu ilacın kullanımı şu durumlarda kontrendikedir:

aspirine aşırı duyarlılık;

- bronşiyal astım, aspirin kullanıldığında tahrik;

- mide veya duodenum ülserlerinde alevlenmeler;

- trombositopeni, ambliyopi, hemorajik diatez;

- spesifik olmayan ülseratif kolit;

- portal hipertansiyon;

- gebeliğin son üç ayı;

- Laktasyon.

İbuprofen'in eşzamanlı olarak verilmesiyleACE inhibitörleri (furosemid ve hidroklorotiyazid bunların natriüretik aktivitesini azaltır) antihipertansif aktivitesini azaltır. Lityum ve metotreksat ilaçlarının toksisitesi artmaktadır. Kafein, ibuprofen'in analjezik etkisini arttırır. Plazmada digoksin içeriğini arttırır.

Tableti "Ibuprofen" kullanmadan önce daima bir uzmana danışın.Related news

 • Rahat Tarz 2019 Ofis Kombinleri
 • Kışın Bağışıklığı Güçlendiren Meyve ve Sebzeler
 • Moskovadan Abhazya nasıl alınırım
 • Kulübe yerleşme Birches (Novosibirsk): LCD tanımı, özellikle altyapı, fiyatlandırma politikası

 • Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 91

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları


  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 43

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 57

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 3

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 85

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 57

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 29

  Tablet Ibuprofen: kullanım talimatları 30