Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır 2019

Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır 2019
Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır


Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır?

Tırnak yeme alışkanlığı, altında sadece psikolojik etkenlerin yer aldığı bir alışkanlık değildir. Çünkü, bunu yapan kişiler, sadece stresli olduğu zamanlarda değil, keyifli arkadaş sohbetinde, televizyon izlerken dahi bile tırnaklarını yiyebiliyor. Aslında önemli olan bu alışkanlığın terk edilebilir olduğunu unutmamak ve bunun için çaba sarf etmektir. Peki, tırnak yeme nasıl bırakılır?

Daha çok ergenlik çağındaki gençlerde görülen bir alışkanlık, tırnak yeme. Fark edilmesi ergenlik dönemine denk geliyor olsa da 3-4 yaşlarında bu alışkanlığın oluşma belirtileri görülmeye de başlanabilir. Genel istatistiklere bakıldığı zaman bu yaşlardaki her 10 çocuktan 3-4 tanesinde tırnak yeme alışkanlığı oluşuyor. Aileler, tırnak yeme alışkanlığı neden olur diyip araştırmaya başlasalar da temel de 2 önemli sebebi olduğu görülmektedir. Bir tanesi çoğunlukla psikolojik rahatsızlıklardır. Diğeri de özellikle erken yaşlardaki çocukların büyüklerini taklit etmesi suretiyle zamanla bu davranışı kazanmalarıdır ki tırnak yiyen çocukların ailelerinin çoğunda tırnak yiyenlere rastlanır. İlerleyen yaş ile birlikte tırnakların görüntüsü de kişiyi daha rahatsız eder hale getirir. Aslında önemli olan bu alışkanlığın terk edilebilir olduğunu unutmamak ve bunun için çaba sarf etmektir. Peki, tırnak yeme nasıl bırakılır?

Tırnak yeme alışkanlığını gerçekten bırakmak istediğiniz andan itibaren uygulanabilecek bazı basit yöntemler var. Bu yöntemler tırnak yeme alışkanlığına sahip kişinin yaşına göre değişimler gösterebilse de ilk yapılması gereken bunun bir inat haline dönüşmesine izin vermemek, kişinin üzerinde bu konuda baskı kurmamak, bu davranışın bırakılabileceğine onu ikna etmektir.

Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır?

2 tirnak yeme aliskanligi tirnak yeme nasil birakilir_mini

1- Tırnak Bakımı ile kendinizi şımartın.

Tırnak yeme davranışını engellemeye yönelik önerilen acı cilalar genellikle caydırıcı etki göstermekle birlikte kişinin daha güzel görünen elleri bozmak istememesi de önemli bir etkendir. Bir profesyonel tarafında yapılantırnak bakımı, manikür ve el bakımı uygulamaları ardından en sevdiğiniz renk ojenin sürülmesi kişiyi bu davranışı bırakma yolunda teşvik edici olabilmektedir. Hem bunun için harcanan paranın çöpe gitmemesi hem de tırnakların güzel görünümünün bozulmaması için kişi kendini engellemeye çalışacak, daha kontrolcü olacaktır.

Tırnak bakımı; genel olarak tırnakların manikürle şekillendirilip parlatılmasından, işlemeli tırnak uygulanmasına kadar birçok işlemi içermektedir.Tırnak güzelliği dediğimiz zaman da akla gelenler, tırnağın şekli ve süslenmesi oluyor tabii.

Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır 2019

Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır 2019

Related news Tırnak Yeme Nasıl BırakılırTırnak Yeme Nasıl Bırakılır


Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır


Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır


Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır


Tırnak Yeme Nasıl Bırakılır